Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

    Най-накрая дойде време да пусна нашата тема. В момента слагаме финалните щрихи на подготовката и в Петък напускаме голямото село. В Събота (13 Юни 2009), рано сутринта ще минем границата. Плана на пътуването е следният:



    Ще се стараем да избягваме големите градове и стълпотворенията и да се срещаме с колкото може повече "истински" хора - тия, които цивилизацията още не е обременила.

    Ще се насладим на турското Черноморие, ще премерим ръста си с височината на връх Арарат, ще посетим красотите на източна Турция, ще проверим от Искъро по-дълбоко ли е езерото Ван и ще надникнем в "дебрите" на Диарбекир. ВладиЧ ще набележи нови места за полети с парапланер, ако има късмет markovivo ще разбере какво е да се рееш над прекрасната Кападокия с балон, а аз, този път, най-накрая ще посетя Памуккале. Дай Боже да се изкъпем и в Егейско море... Дай Боже!!!

    Километрите според MapSource са 5100, но предполагм, на практика ще се окажат повече.

    Мотоциклетите са три: две Africa Twin и Transalp, един, но червен!

    Спане, на диво или на питомно, както дойде... дано да има "топла вода" по горите.

    Очаквайте включване с последните детайли и новини на живо, откъдето има нет. Откъдето няма, giorgio, нашият есклузивен репортер ще предава клюкините специално за вас. Нали giorgio?

    Стискайте палци всичко да е наред!
    Дерзайте!
    Последно редактирано от Ilarioncho; 11-06-09, 00:40. Причина: Забравих дата :-(
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

  • #2
    До: Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

    Браво, мнооо як маршрут! Вие отивате в жегата , а ние с Мони - в студа. . Пускаите по някоя снимка, когато може. Бас хващам , че от Арарат ще хванеш Арменски WiFi интернет . То бива на диво, ама чак и без интернет накъде? Запазета трака. Догодина може да ми потрябва.

    Коментар


    • #3
      До: Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

      Ще очаквам с нетърпение всяка новинка от вас - весели и безаварийни километри !

      Коментар


      • #4
        До: Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

        Чакам с нетърпение, нови не виждани до сега места.
        Един съвет. 2000 снимки са по добре от 1000 снимки, а 4000, още по добре . Димо за пръв път вкара схемата:
        1. Общ план
        2. Среден план
        3. Едър план
        4. Детайли
        5. Няколко прощални изгледа.
        Виждаме , че такава схема не тежи, а напротив - разпалва глада.
        Благодаря. Ще следя развоя на предизвикателството и ще чакам финалния репортаж.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          До: Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

          Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
          ... giorgio, нашият есклузивен репортер ще предава клюкините специално за вас. Нали giorgio? ...
          Разбира се, с удоволствие... въпреки, че предпочитам да правя новини, а не да ги отразявам...
          Хех... колко съм скромен...

          П.П. Да не вземете да се оплаквате на арменския поп!

          Една любопитна история за произхода на израза "оплачи се на арменския поп": Единствения свещенник в затвора, в Диарбекир е бил поп, от арменски произход. По време на турското робство, много наши сънародници са били заточвани там. Разбира се, неговата роля се е свеждала до утеха на каторжниците и укрепване вярата им в Бог. Едва ли неговата дума се е чувала пред управата на затвора... Когато някой е губел надежда, или е реагирал срещу явна несправедливост (сега го наричаме "човешки права"), са го пращали "да се оплаче на арменския поп". Тези, които са оцелели и са се завърнали, са донесли и израза.
          Последно редактирано от giorgio; 11-06-09, 08:15.
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #6
            До: Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

            До колкото може и ние ще следиме с интерес маршрута и пътуването.Наистина ....пазете траковете,страхотен е маршрута!!!!!
            Желая ви успех и безаварийно разбиро се,много емоции и както Ники е споменал закръглете ги направо на 5,000 ....снимките де!!!!!!

            Поздрави,
            търся си подписа....

            Коментар


            • #7
              До: Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

              Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
              ...както Ники е споменал закръглете ги направо на 5,000 ....снимките де...
              Нещо като "на всеки километър"... снимка!
              Мони, вашите май са към 15 хиляди...
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #8
                До: Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Нещо като "на всеки километър"... снимка!
                Мони, вашите май са към 15 хиляди...
                15 хиляди са сега....,а ако приятелите са ни,като на Бойко прителя,току виж ....станали 30К....представяш ли си каква памет ни трябва....

                Поздрави,
                търся си подписа....

                Коментар


                • #9
                  До: Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

                  Айдеее, почна се! Пожелавам на групата само положителни емоции и безаварийни километри.
                  P.S. Надявам се довечера да се видим за по бира поне.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

                    Ей, вие ме озорихте с тия снимки... Взел съм само 6GB карти за апарата... Дали да не мина да купя още някоя.

                    giorgio, ще го потърсим Арменския поп и ако го намерим, ще му пратим благ хабер от теб... ако не успеем, все пред някой имам ще се класираме

                    Трака сега е планов. Ще дам истинския като се върнем, Живот и здраве!
                    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

                      Илариончо, страхотен маршрут ! Ще ви стискаме палци и на тримата.
                      Само едно ме притесни ...
                      "... ще премерим ръста си с височината на връх Арарат"

                      Като гледам картата влизате в Арарат /не знам до къде/.
                      Това, което знам за този район е, че се посещава след получаване на допълнително писмено разрешение от посолството на Турция в София.
                      Района на Арарат е зона на военните. Експедициите там са с разрешителен режим. Има много военни постове, които ще ви спрат.
                      Дори и с такова разрешение биха могли да възникнат усложнения от "местен характер". Държах в ръцете си хартиена визитна картичка със снимка на дебел човек, на която пишеше "The owner of mountain Ararat". Може да ти звучи смешно, но от него е зависело продължаването нагоре (не от военните). Той е задържал нашата група и е искал момичето да остане при него ... Разминало се е ...

                      Такива работи. Нямате никакво време за подготовка, като гледам кога тръгвате. Просто мислете по вариант 2, 3 и т.н.

                      Ще следя с интерес. Чакаме включвания.
                      Успех.
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

                        Успех в начинанието!
                        Страхотен маршрут!

                        За Арарат - тъй като е гранична зона се изисква разрешително за изкачването на върха, което в 99% от случаите е платено.
                        Също така, за да можете да го направите, трябва да сте се организирали предварително поне 2 месеца и документите се подават в турското посолство в София.

                        Надявам се да съм бил полезен.

                        Лек път и безаварийно.
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

                          Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
                          Илариончо, страхотен маршрут ! Ще ви стискаме палци и на тримата.
                          Само едно ме притесни ...
                          "... ще премерим ръста си с височината на връх Арарат"

                          Като гледам картата влизате в Арарат /не знам до къде/.
                          Това, което знам за този район е, че се посещава след получаване на допълнително писмено разрешение от посолството на Турция в София.
                          Района на Арарат е зона на военните. Експедициите там са с разрешителен режим. Има много военни постове, които ще ви спрат.
                          Дори и с такова разрешение биха могли да възникнат усложнения от "местен характер". Държах в ръцете си хартиена визитна картичка със снимка на дебел човек, на която пишеше "The owner of mountain Ararat". Може да ти звучи смешно, но от него е зависело продължаването нагоре (не от военните). Той е задържал нашата група и е искал момичето да остане при него ... Разминало се е ...

                          Такива работи. Нямате никакво време за подготовка, като гледам кога тръгвате. Просто мислете по вариант 2, 3 и т.н.

                          Ще следя с интерес. Чакаме включвания.
                          Успех.
                          Няма проблеми с Арарат. Разрешение трябва за върха, долу се кара спокойно. Военните не създават проблеми в 99% от случаите. Дебелия не е чак толква проблемен, някой разкрасява излишно реалноста. Карайте си - маршрута е супер.

                          Ако се чудите около Ван къде да спите, могат да ви дам контакти в едно село по-високото, много приятни хора, ще ви отделят някой обор - обаче е на западния бряг на вулкана Супхан.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

                            Айде и тук да пожелая успехи

                            Коментар


                            • #15
                              До: Мото Турция 2009 - "Из дебрите на Диарбекир"

                              Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
                              Няма проблеми с Арарат. Разрешение трябва за върха, долу се кара спокойно. Военните не създават проблеми в 99% от случаите. Дебелия не е чак толква проблемен, някой разкрасява излишно реалноста. Карайте си - маршрута е супер.
                              Виж, това е ценно Много се радвам, че всичко е спокойно ...
                              Разказвано ми е от девойка. Джими, ти този дебелия виждал ли си го? Той май организира шерпите, храна и т.н.

                              Айде пак успех на Илариончо, Владич и Марковиво.
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X