Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българин прави околосветско пътешествие с мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Българин прави околосветско пътешествие с мотор

    Проект “Вътрешно горене” на Коста Атанасов включва пътуване около света с мотор, продуциране на книга и филм. Започва на 21 юни и ще може да се следи на живо по интернет.
    Атанасов ще потегли на 21 юни 2009 г. с мотора си Kawasaki Drifter. По време на пътуването всеки ден ще има “Дневник” с кратка информация за това какво се случва с Коста на пътя, както и ежеседмични пътеписи, публикувани на уебсайта на пътуването.

    След завръщането му в България всички разкази ще бъдат издадени в книга, която ще бъде представена заедно с изложба, събираща най-интересните и вълнуващи снимки от цялото пътуване.
    Всички приключения ще се записват с видео камера, като материалите ще се използват за създаването на бъдещи „риалити” серии и/или пълнометражен филм. Пътуването ще може да се следи в реално време през малка камера, монтирана на мотора, а позицията в света ще се маркира чрез GPS система за следене. Основният маршрут е Украйна, Молдова, Русия, Япония, САЩ, Европа. Възможен е алтернативен завършек на пътуването през Египет, Сирия, Йордания и Турция. Пътят на Коста ще бъде предварително начертан и планиран, за да се избегнат неочаквани „изненади”.
    Цитирано от ДИР.БГ

  • #2
    До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

    Т. нар. небезизвестен Джовката - супер пич, ще го направи

    Коментар


    • #3
      До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

      Ха Джови какви работи замислил

      Едно е сигурно, разказът след това ще е феноменален

      Разказите на Джови съм ги чел хиляди пъти

      Коментар


      • #4
        До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

        Е най после някой да тръгне.
        Това е много яко. Иване, дай сайта на човека ?
        Последно редактирано от Димо; 17-04-09, 23:12.
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • #5
          До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

          Май все още не е готов сайта.
          Сега подготвя самото пътуване, хилядите подробности и т.н.
          Смята да го няма към 6 месеца, около 32 000 км се събирали.
          Мотора си е супер подходящ за такова пътуване - Kawasaki Drifter 800.
          Да ме извиняват всички ендураджии
          Като има подробности ще го помоля да се регне във форума и направо да черпим от извора, а може и да го е замислил вече ...

          Коментар


          • #6
            До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

            Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
            Т. нар. небезизвестен Джовката - супер пич, ще го направи
            известен също като Богът на дъждовете!
            Бях замислил бизнес с чадъри и дъждобрани по маршрутите на Джовката... май сега идеята става още по-мащабна... хм, ще се присъединявам, скоро, към клуба на милионерите в България, май

            Коментар


            • #7
              До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

              Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
              Е най после някой да тръгне.
              Това е много яко. Иване, дай сайта на човека ?
              В сряда ще те запозная на срещата с човека, че има доста въпроси.

              Коментар


              • #8
                До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                В сряда ще те запозная на срещата с човека, че има доста въпроси.
                И аз ще се радвам да го видя!!!
                търся си подписа....

                Коментар


                • #9
                  До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                  Да не вземете да го навивате да си сменя мотора

                  Коментар


                  • #10
                    До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                    Много се радвам, че ще се видим с човека.
                    Явно, вечерта ще е дълга
                    Четох тази публикация от дир-а няколко пъти и от сега е ясно, че няма как да стане точно така работата ...
                    Това с уеб-камерата е твърде амбициозно според мен. Най-малко заради липса на GSM покритие по целия маршрут. Ако пък решат да го гарантират заради "зрителски интерес" трябва да се мине на спътникова комуникация, което е лесно за смятане. Около 1.5 USD/min. Това прави 2160 USD на ден, съответно 64800 за месец, и 388800 за 6 месеца. Дори и да махнем времето, в което ще спи, сумата остава голяма ... При това този разход ще е само за да можем докато си пием кафето сутрин да погледнем за малко пътната настилка между две села в Русия да речем. А има още толкова други разходи ... Не знам. Дано спнсорът му да е наистина толкова здрав, но вече трябваше да гледаме реклами денонощно и автобусните спирки да са облепени със сниките на човека и мотора, а той да раздава автографи на хлапетиите пред някой МОЛ.
                    И не на последно място, ако наистина говорим за такива бюджети, к'ъф е тоя мотор Можеха да му вземат едно тежко ендуро, поне да не се притесняваме ...Разбира се, ако спонсор не е Kawasaki.
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #11
                      До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                      Ама той иска точно с този мотор да го направи. На мен най-любопитно ми е как се финансира едно такова мероприятие, но ще питаме утре. В СБА като вадих карнетите за Йордания ми казаха, че по същото време някакви момичета с джип тръгват за 6 месеца на околосветско пътешествие, при което щяли да снимат филм и да пишат книга. Дали е съвпадение, или става въпрос за едно и също пътуване. Ако са различни, някой чувал ли е за тези девойки.
                      От всичко най-много ме радва факта, че много хора се престрашиха да пътуват надалеч, което ще ни обогати откъм информация.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                        сайта на Джовката:
                        http://kostaatanasov.com/index2.php
                        ето и един от разказите му - на края има линкове към други разкази:
                        http://www.kostaatanasov.com/pop_loa...?iId=21&mode=1

                        Айде да тръгва, че да спре да вали тук
                        Стискам му палци - Джовката е пич!

                        (за мотора - не знам, той май не подозира съществуването на мотори различни от Чопър )
                        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                          Браво!!!
                          Страхотен разказвач!!

                          Чакам с нетърпение .... да тръгне .... и .... да пише ....
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                            Радвам се, че ни предложиха да сме медийни партньори на експедицията, което с удоволствие приехме...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                              Към такива мечтатели мога да изразя единствено възхищение и почит.Обещавам да съм един от първите читатели на книгата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X