Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Черно море обиколка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Черно море обиколка

    И забравета за минаване през Южна Осетия

    Коментар


    • #47
      От: Черно море обиколка

      Айде, да се включа и аз 2013 правих обиколка на Черно Море. Има подобие на пътепис тук, във форума.
      Относно Приднестровската Република, минавахме през нея 2016, взеха ми 50е, на останалите по 20е, на база на кубатурата на мотора... биха ни печати на листче и после се обяснявахме на молдовците защо сме бил там...не че имахме обяснение...гадно място, с гадни хора, много изгубено време, за нищо което може да впечатли човек.
      Влизането в Украйна, след последното ходене 2013, си бе приключение, не само за мен, но и хората с мен. Като човек с 3 годишни руски визи в паспорта, доста време ми отнеха обясненията, че сме само туристи, искащи да посетят отново Украйна...около 4 часа ни държаха и разпитваха, накрая ни пуснаха..(визите ми бяха с покани от руски мото клуб, обявен в Украйна за сепаратистка организация)
      В Крим, в момента мисля че през Украйна е невъзможно да се влезне.
      1993 Kawasaki Zephyr 1100 Bobber, 2002 BMW R 1150 GS
      1994 JEEP Grand Cherokee 4l - 7"+35/13.5x15 , 1999 Mitsubishi Galant Sport 2.5 V6, 1985 GMC VANDURA 2500 5.7 V8
      motorhead-bar.com, О897985668

      Коментар


      • #48
        От: Черно море обиколка

        Сега прочетох, че да влезеш в Украйна има изисквания за наличните средства, които трябва да притежаваш. Това го пиша, понеже явно не може да се разчита на налична банкова карта, а трябва и извлечение, че има сума по нея. Минималната сума в кеш до колкото разбираме около 3х75 евро за 1 ден престой.

        По подробно е написано тук
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #49
          От: Черно море обиколка

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          Сега прочетох, че да влезеш в Украйна има изисквания за наличните средства, които трябва да притежаваш. Това го пиша, понеже явно не може да се разчита на налична банкова карта, а трябва и извлечение, че има сума по нея. Минималната сума в кеш до колкото разбираме около 3х75 евро за 1 ден престой.

          По подробно е написано тук
          Никой не ни е искал такива при влизане в Украйна. Но "на пиво" веднага. ��

          Коментар


          • #50
            От: Черно море обиколка

            Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
            Никой не ни е искал такива при влизане в Украйна. Но "на пиво" веднага. ��
            Мисля бях споделял как колега 'изгоря' с обявяването на такава сума - митничарите му препоръчаха такси (и го държаха дотогава, докато другят транспорт изчезне), което 'любезно го помоли' да даде всичките налични/обявени пари за 'услугата'
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #51
              От: Черно море обиколка

              Край отказвам се окончателно то из тези държави бетер от нашите граници от деведесете години ще мислим нещо из Европата.

              Коментар


              • #52
                От: Черно море обиколка

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Мисля бях споделял как колега 'изгоря' с обявяването на такава сума - митничарите му препоръчаха такси (и го държаха дотогава, докато другят транспорт изчезне), което 'любезно го помоли' да даде всичките налични/обявени пари за 'услугата'
                Казвам, че на границата Украинците не ни поискаха обявяване на средства. Малко по-навътре в страната, обаче, полицаи ни извъртяха постановка като за Оскар. С дрегер. Едвам се отървахме със 100 Е, че пазарлъкът тръгна от 300.

                Коментар


                • #53
                  От: Черно море обиколка

                  Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
                  Казвам, че на границата Украинците не ни поискаха обявяване на средства. Малко по-навътре в страната, обаче, полицаи ни извъртяха постановка като за Оскар. С дрегер. Едвам се отървахме със 100 Е, че пазарлъкът тръгна от 300.
                  Колега, навсякъде е така по бившите Съвецки републики. И добре го сподели, че да се има предвид, защото малко по малко отвикнахме от тия номера по нашите ширини и свалихме гарда.
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #54
                    От: Черно море обиколка

                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    Колега, навсякъде е така по бившите Съвецки републики. И добре го сподели, че да се има предвид, защото малко по малко отвикнахме от тия номера по нашите ширини и свалихме гарда.
                    Не карам мотор, но има една бивша република, където няма такива проблеми - Грузия. Ние бяхме с рент-а-кар, но доста хора от форума са били с мотори и никой не е имал проблеми. Саакашвили е сменил цялата полиция и сега няма проблеми с искане на пари без причина.


                    Изпратено от моят HT7 Pro с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • #55
                      От: Черно море обиколка

                      Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
                      Не карам мотор, но има една бивша република, където няма такива проблеми - Грузия. Ние бяхме с рент-а-кар, но доста хора от форума са били с мотори и никой не е имал проблеми. Саакашвили е сменил цялата полиция и сега няма проблеми с искане на пари без причина.


                      Изпратено от моят HT7 Pro с помощта на Tapatalk
                      Те без причина и в Украйна не искат! Въпроса е че са много изобретателни в намирането на причина! А относно ефикасноста на грузинската полиция ,след масовото уволнение и новоназначение, има и други, коренно противоположни мнения!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Черно море обиколка

                        Ще ми правят виза за Русия понеже имаме работа за 10-тина дена. Не знам колко време ще е валидна. Опитвам се да не се навивам за Обиколка...

                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #57
                          От: Черно море обиколка

                          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                          Ще ми правят виза за Русия понеже имаме работа за 10-тина дена. Не знам колко време ще е валидна. Опитвам се да не се навивам за Обиколка...
                          Ти не се навивай и да тръгнеш служебно с мотора и да ти платят част от горивото
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X