Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Здравна застраховка за пътуване в чужбина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравна застраховка за пътуване в чужбина

    Здравейте
    Предстои ми пътуване до Хърватска, включващо преминаване през западните ни не-ЕС комшийки.
    Щеше ми се да имаме с приятелката ми застраховки. Поне медицинка. Кои застрахователни компании толерират мотоцикли и ездачите им и Вие къде си правите такива застраховки?
    Гледах, че има тук-там здравни застраховки по сайтовете, но не пише дали важат, ако съм с мотора. И дали важат извън ЕС...

    И дано не се стига до там, но какво се прави, ако се стигне до използването ѝ?
    Subaru Impreza 2.0 '98
    Honda Africa Twin RD07 '95
    Honda Africa Twin RD07А '96

  • #2
    От: Здравна застраховка за пътуване в чужбина

    ползваме застрахователен брокер, изборът е голям, виж в нета и звънни на някой
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Здравна застраховка за пътуване в чужбина

      Колкото пъти съм си правил такава застраховка, никога не са ме питали за транспортно средство... А само за целта (туризъм)...
      На застраховката има обявени телефонни номера... И изпълняваш инструкциите им ако нещо стане...

      Последният път заради това, че бе 'дребна работа' (ама като е на твой гръб - не е дребна ) не им се обаждах, а само събрах фактурите и ги предадох с придружително писмо като се върнах в БГ...
      Обаче застрахователя безпроблемно ми възстанови сумите по лекарските услуги за лечение слънчево изгаряне на гърба ми на един остров в Индийския океан Дойде специално повикан доктор, доста тъмен - (спрял е да се пече малко преди да стане син ). Ама съветски възпитаник - още помнеше руския (сам се издаде, като почна да разпитва на какъв език говорим със съпругата )
      Последно редактирано от slowtraveler; 06-09-17, 19:29.
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Здравна застраховка за пътуване в чужбина

        Ползвай максимум застрахователен риск на максимум сума, която мислиш, че има смисъл. За 1, за 2 дена - никакво излизане без такава!
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #5
          От: Здравна застраховка за пътуване в чужбина

          Всяка година си правя медицинска застраховка за пътуване в чужбина, т. нар. " Мултитрип". Така излиза най ефтино - около 50-60 лв.
          Най-сигурната застраховка за медицински разходи в чужбина според мен е през асистиращата CORIS.
          През тях също си правя и "Автоасистънс" за мотора, когато съм навън.

          Коментар


          • #6
            От: Здравна застраховка за пътуване в чужбина

            Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
            Всяка година си правя медицинска застраховка за пътуване в чужбина, т. нар. " Мултитрип". Така излиза най ефтино - около 50-60 лв.
            Най-сигурната застраховка за медицински разходи в чужбина според мен е през асистиращата CORIS.
            През тях също си правя и "Автоасистънс" за мотора, когато съм навън.
            Благодаря!
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #7
              От: Здравна застраховка за пътуване в чужбина

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              Благодаря!
              Ако те интересува мога да ти пусна на ЛС как излиза най-изгодно за да не провя реклама тук.

              Коментар


              • #8
                От: Здравна застраховка за пътуване в чужбина

                Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
                Ако те интересува мога да ти пусна на ЛС как излиза най-изгодно за да не провя реклама тук.
                И аз искам л.с.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: Здравна застраховка за пътуване в чужбина

                  Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
                  Ако те интересува мога да ти пусна на ЛС как излиза най-изгодно за да не провя реклама тук.
                  Пиши спокойно!
                  Всички сме заинтересовани.
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Здравна застраховка за пътуване в чужбина

                    Аз и семейството ползваме тези:https://www.insubuy.com/atlas-international-insurance/

                    Покрай пътуванията на щерката, на няколко пъти се наложи да ги ползваме и забележки нямам. Дори в Индонезия и Шри Ланка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Здравна застраховка за пътуване в чужбина

                      Ок.

                      "Застраховка живот с медицински разноски за многократно пътуване" на UNIQA живот
                      Може да се избира максимален срок на еднократно пътуване (моята е до 31 дни),
                      Покрива: неотложни медицински разходи в следствие на злополука или акутно заболяване, спешно стоматологично лечение, разходи за транспорт и др при смърт и т.н.

                      При 30000 Е мед. разходи - цената ми е 50,70 лв. за една година.
                      При застрахователно събитие се обаждате на телефоните на CORIS Bulgaria за инструкции.

                      Подобнаа застраховка правят и Alianz, но тази ми беше по-изгодна. Може да се провери.

                      Автоасистънс в чужбина за МПС през CORIS (включително мотоциклети) прави само Alianz (доколкото ми е известно).
                      Покрива горе-долу следните рискове:
                      Ремонт на място при авария или др., ако не може, Репатрак при настъпило ПТП или друга авария на МПС до най-близкия специализиран сервиз;
                      Разходи по настаняване на шофьора и пасажерите в хотел (мисля до три дни) и други.

                      Минималният срок е 14 дни и ако имате сключена Гражданска отговорност на същото МПС в компанията цената е 20 лв, с друга ГО около 40 лв.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Здравна застраховка за пътуване в чужбина

                        Много добре!
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #13
                          От: Здравна застраховка за пътуване в чужбина

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Аз и семейството ползваме тези:https://www.insubuy.com/atlas-international-insurance/

                          Покрай пътуванията на щерката, на няколко пъти се наложи да ги ползваме и забележки нямам. Дори в Индонезия и Шри Ланка.
                          Колега дай повече инфо за тези: Къде може да се сключи , цени и т.н.
                          Виждам, че са базирани в Щатите. Имат ли нещо из Европа.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Здравна застраховка за пътуване в чужбина

                            Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
                            Колега дай повече инфо за тези: Къде може да се сключи , цени и т.н.
                            Всичко се прави в нета. Описано им е в сайта.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X