Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да опознаеш Родината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да опознаеш Родината

    Здравейте съфорумници,
    много ми се иска да направя една обиколка на милата ни Родина това лято, след доста четене се накъдри такъв маршрут... над 2000км. Някои от обектите които са в 100-те туристически обекта на България нито ми говорят нещо, нито по снимките са нещо, за което си струва да отбиеш едни 100-200км. от пътя. Убеден съм, че все има човек тук, който е постигнал оптималния маршрут и е посетил повечето красиви, и заслужаващи вниманието места. Попаднах на един маршрут, който ми се струва не лош, снимах го с телефона и не помня откъде, ако някой се познае моля да ме извини за плагиатството. Има ли нещо, което смятате че може да се добави или пропусне? За мен е важно да го направя, защото ме е срам от себе си, че не познавам България. Мисля, че темата би била полезна за всички, но ако има подобна и не съм я намерил - по усмотрение на админите може да се изтрие.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170127_151325.jpg
Прегледи:1
Размер:255.9 КБ
ID:6127783
    HONDA NC700X '13
    HONDA Wave 110i '13

  • #2
    От: Да опознаеш Родината

    С кола ,мотор, или колело . Питам защото аз обмислям с колело да го направя някой ден, липсата на време ме спира за сега.Абонирам се .
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Да опознаеш Родината

      ааааа браво! много съм навит за тая работа! ще следя развитието на темата. предполагам един чопър няма да наруши общата картина...дано доктора ми каже добри неща в понеделник,че май ще влизам за операция на стари повреди по тялото ми. горе-долу за кой месец става въпрос? да мога да пусна бацила и на съседите в блока?

      Коментар


      • #4
        От: Да опознаеш Родината

        http://100nto.org/karta.html
        Десет дена са малко!

        Коментар


        • #5
          От: Да опознаеш Родината

          Въпроса е националните обекти ли те вълнуват, или ще съчетаваш хубава разходка, с гледане на интересни за теб неща, че има сериозна разлика. Не че подценявам НДК то като национален обект, но на мен например ми е по интересно да карам мотор в Буйновското ждрело и района , или да спя на палатка около Дяволският мост. Във форума има хора от цялата страна, които биха могли да дадат насоки за интересни места в регионите си.

          Коментар


          • #6
            От: Да опознаеш Родината

            То наистина зависи с какво ще се пътува, колко време ще се отдели, какво е предпочитанието на пътуващите към забележителности и т.н. Наскоро набързо препоръчах долния ориентировъчен маршрут на един приятел, който иска да покаже БГ на щерка си:

            Ако вземем Софияза отправна точка:
            -Софияи околностите (задължително Боянската църква), Ал. Невски, по Витоша малко итака; после може да се тръгне в следния кръг:
            -Рилскиманастир
            -Мелник
            -ГоцеДелчев (по-скоро околностите – Копривлен, Лещен)
            -ГоцеДелчев - Доспат – посока Девин (пътят е много живописен, минава се Триградскотождрело, по желание може Ягодинската пещера и Дяволското гърло или понеместността Орлово око (нещо като вашия Гранд Каньон J)
            -ПредиДевин – в дясно се хваща – и Широка Лъка – Смолян -Златоград – Кърджали (там задължителноПерперикон)
            -ПослеКърджали – Асеновград (тук крепостта + Бачковския манастир+ Чудните мостове)
            -Асеновград– Пловдив – Хисаря – Карлово – Калофер – Казанлък (по тоя маршрут – в Хисаряима стара крепостна стена, задължително Старосел и разкопките, Калофер иКарлово ясно, Казанлъшката гробница, връх Шипка)
            -Казанлък– Стара Загора – Сливен – Бургас. Аз бих слязъл тук до Созопол (30 минути път)и после – нагоре по панорамния – към Варна.
            -Варна– Балчик (градината ботаническата и двореца) – носКалиакра.
            -Калиакра– Мадара – Плиска – Преслав (Мадарския конник, стария дворец в Плиска)
            -ВеликоТърново (Царевец)
            -Акоще се качваш нагоре – Плевен (Панорамата) – Видин (Баба Вида)
            -Послеможе към Копривщица и пак в София

            За Русе и района май няма да има време...
            Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
            Grand Cherokee 3.0

            Коментар


            • #7
              От: Да опознаеш Родината

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              липсата на време ме спира за сега.Абонирам се .
              Пустото му време.... И аз се абонирам, поне за виртуалната разходка..
              В миналото ще остане, каквито сме били...

              Коментар


              • #8
                От: Да опознаеш Родината

                Здравей колега. Няма оптимален маршрут, който да ти предложи всички или повечето забележителности на милата ни Родина.
                Ориентирай се към определен район. Така ще видиш повече, за по-малко време. Един живот не е достатъчен... Все ще има какво още да се види. Успех.

                Коментар


                • #9
                  От: Да опознаеш Родината

                  Аз искам да направя обиколка на България и места, където се вижда нещо необичайно.
                  Пример: два пъти съм виждал заснежените върхове на Карпатите от едни възвишения на 10-тина километри от Плевен... Друг пример: да преброя някоя вечер морските фарове, които се виждат от Калиакра... Пак пример: гледката на нос Емине, който се вижда и от Камен бряг...
                  Казват, че от Резово може да се видят мостовете над Босфора...

                  Ето такива...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да опознаеш Родината

                    да, вярно колко много има и откъде да се започне... за мен отправна точка е столицата.защото тук живея. но от днес съм у дома, /операцията бе успешна/та ще мога да "скроя" няколко варианта естествено само с най-известните. колкото до тайните места, винаги има такива на които не си ходил. освен ако не ти е работа да си пътешественик....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да опознаеш Родината

                      След доста чудене стигнахме с моя приятел, с когото ще пътуваме, до следния маршрут "горе-долу". Промени ще има на 100%, само ориентировъчно съм показал. Живот и здраве тръгваме след мотосъбора в Казанлък 2 мотора, аз с моята Honda wave 110i и приятеля ми със Симсон 50 модифициран . За 7-10 дена мисля че ще го направим, северна България и Черноморието - нямаме толкова време, но знае ли се? Ще има снимки, клипове, пътепис... само да сме живи и здрави. Та ако някой може да допълни за красиви места, исторически обекти, добри хижи, ресторанти... каквото и да е по пътя, ще се радвам да разбера. На 10-ти Юни тръгваме с малолитражките по график. Поздрави и безавариен старт на сезона!!!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:635.4 КБ
ID:5784567
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:586.5 КБ
ID:5784568
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:691.3 КБ
ID:5784569
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:638.6 КБ
ID:5784570
                      HONDA NC700X '13
                      HONDA Wave 110i '13

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да опознаеш Родината

                        По показания на първата и от части втората картинка маршрут съм минавал служебно, няколко пъти, спали сме в най-различни по-евтини хотелчета и къщи за гости. Има места за спане навсякъде, природата е уникална, въздуха също. Не съм нощувал на палатка там, ако имате възможниост го препоръчвам. За къмпинг близо до яз. Доспат се сещам сега. Замислям се тази година да отида дотам. Около яз. Батак също има къмпинг, но не съм ходил.
                        Добре сте го замислили, успех ви пожелавам, ще останете доволни.
                        LZ1NIM/P
                        B pos

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да опознаеш Родината

                          Такаааа, 7дни по пътищата на България и около 2000км. по-късно. Пътуването е осъществено! До седмица ще напиша няколко думи и ще кача малко снимки в тази тема. Поздрави.
                          HONDA NC700X '13
                          HONDA Wave 110i '13

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да опознаеш Родината

                            Супер! Чакам с нетърпение! :-)
                            Honda TransAlp 650 '02

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да опознаеш Родината

                              Абонат!!!
                              В очакване на пътеписа.

                              "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
                              ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X