Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багаж за двама души ( единият е жена ;)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Багаж за двама души ( единият е жена

    Колега Любашки, за твоите куфари нямаше ли опция да си вземеш по-големи капаци и така да увеличиш обема? Или се бъркам.
    Honda TransAlp 650 '02

    Коментар


    • #62
      От: Багаж за двама души ( единият е жена

      Да...има опция и това е идеалния вариант, но...няма никъде такива капаци...
      Един колега си удари Дювила и уж щеше да ги продава...Още на първи септември съм му ги поръчал, но до момента нищо не ми е пратил.Оправданията са, че нямал никакво време и като разглобял мотора един ден...щял да ми се обади/което не го вярвам вече/...Та така...
      П.П.Използвам случая ...Ако някой от някъде докопа такива капаци или има инфо къде може да се намерят/говорим да са на поносимо висока цена...някъде вървят около 250,00лв. двата/, да свирка.Наблягам, че ми трябват за модела 1998 - 2003г. За след 2003г. то така или иначе дълбоки вече не се предлагат, а заводски е увеличен малко обема на щатните куфари!
      Черпенето е от мен!!!
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #63
        От: Багаж за двама души ( единият е жена

        Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
        За Любашки, виж това като идея, не е казано да си го купиш, може и да си го направиш(направят)

        http://www.mmotoracks.com/product/wh...650v-deauville

        и идея за куфарите

        http://robdavistelford.co.uk/webspac...-pannier-lids/
        Драго, първото съм го гледал и имам някакви идеи за него, макар, че от двете страни реално можеш да сложиш багаж като обем, колкото ...по една малка палатка.Обмислям варианта да се направят по-широки, но все още не съм стигнал до извода, дали няма да пречат в този вариант на возещия се отзад...
        По-скоро не би трябвало, но докато не се направи някакъв макет и да се види на живо, не мога да го твърдя сигурно.
        За куфарите...както вече писах по-горе...просто и елементарно решение са по-дълбоките капаци, но...стига да се намираха.Ако можеш да ми изровиш от някъде такива капаци, на поносима цена разбира се де...ще разбереш какво значи черпене...
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #64
          От: Багаж за двама души ( единият е жена

          Ще ти потърся , на теб винаги бих помогнал с какво то мога.
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #65
            От: Багаж за двама души ( единият е жена

            Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
            2. Мотора има максимален полезен товар. Вземаш 80% от същия и вадиш теглото на себе си и по-добрата си половина.
            Още тука приключва всеки мой опит да пътувам с половинката и багаж! Аз + Тя = максималния товар + 5кг.За багаж не остава, че и единия бут трябва да си отрежа за да влезем в нормата от 80%! Да го фанеш тоя японец ,дето е направил 200 кила мотор със 180 килаполезен товар, та незнам какво да го направиш!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #66
              От: Багаж за двама души ( единият е жена

              Добре, че не сме чели инструкциите за експлоатация на Сахарата, че никъде нямаше да идем....

              Излиза, че само двамата без дрехи може да се возим.... теоретично. На практика около 230-250 килограма сме комплекта.
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • #67
                От: Багаж за двама души ( единият е жена

                Според мене е хубаво да се четат тези инструкции, защото нещата до голяма степен опират до момента безопасност.

                Лични впечатления: двама човека на 650 кубика, 180 kg мотор, 45 коня, с много багаж. През цялото време усещането е, че предната гума е във въздуха: и на магистралата и на баира.
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #68
                  От: Багаж за двама души ( единият е жена

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Още тука приключва всеки мой опит да пътувам с половинката и багаж! Аз + Тя = максималния товар + 5кг.За багаж не остава, че и единия бут трябва да си отрежа за да влезем в нормата от 80%! Да го фанеш тоя японец ,дето е направил 200 кила мотор със 180 килаполезен товар, та незнам какво да го направиш!
                  Поради което:
                  Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                  Седалката ползвана от съпругата беше заменена за допълнително багажно отделение за ремонтния комплект (Съпругата беше заточена с целия и багаж в колата зад мене )
                  Друго решение е да се вози мома, която е 45 кила с мокри дрехи . Е те на това му се вика Адвенчър! За женените е по-рисковано от соло пътуване през Либия, Сомалия, Сирия, Ирак и Афганистан .

                  Коментар


                  • #69
                    От: Багаж за двама души ( единият е жена

                    Интересно - 350-кубовите ЧЗ-та от едно време бяха със същия полезен товар от 180кг.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #70
                      От: Багаж за двама души ( единият е жена

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Интересно - 350-кубовите ЧЗ-та от едно време бяха със същия полезен товар от 180кг.
                      Ми не, толкова го дават "сухо тегло"...
                      Товара до голяма степен зависи и от килограмите на маторя...
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #71
                        От: Багаж за двама души ( единият е жена

                        Тъй като в повечето случаи пътуването ми е пасажер зад мен и багаж в три куфара, ще споделя и моето мнение по въпроса.
                        Аз и жена ми общо сме около 180кг., мотоциклета ми е около 200кг. идея нямам колко събират куфарите в килограми, но при път се пълнят до капаците!Само за ориентация да вметна, че единия страничен куфар събира прави 8 бр. ПВС шишета по 1,5 лт. минерална вода.Топ касата ми е оригинална и малка /събира една каска и разни дребни атрибути, ръкавици, телефони и цигари/ ... предстои смяна.Машината е около 50 сс. и доволно се движи както на равно, така и по дългите изкачвания.
                        Купих малка двуместна палатка, която смятам това лято да разпъна на няколко пъти в Гърция, обаче за малко не се събира в куфара така, че ще мисля вързване над капака на един от куфарите, а на другия шалте или нещо което не се събира вътре.За дрехи, храна, биричка и инструменти двата странични куфара са повече от достатъчни.
                        Това ми е машината!
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #72
                          От: Багаж за двама души ( единият е жена

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Интересно - 350-кубовите ЧЗ-та от едно време бяха със същия полезен товар от 180кг.
                          Товара би пречил първо на окачването, иначе както е писал Стеф, и с 50 кубика става.
                          The Flat Earth Society has members all around the globe.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Багаж за двама души ( единият е жена

                            Машината на колегата STEF е 650 кубика, 50 коня. Става и с 50 кубикова машина, но без три куфара по нея, и в никакъв случай не с двама човека отгоре и.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #74
                              От: Багаж за двама души ( единият е жена

                              Багер, за пеесе конски сили става дума, не за кубици.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #75
                                От: Багаж за двама души ( единият е жена

                                Ми по мое време 50cc бяха 50 кубика.
                                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X