Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багаж за двама души ( единият е жена ;)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Багаж за двама души ( единият е жена ;)

    Здравейте, искам да попитам опитните в темата, които пътуват с жените или гаджетата си. Предстои ми пътуване май-юни, две седмици обиколка на Балканите, засега не знам Гърция- Албания или Словения-Хърватска, маршрута още го уточнявам. Куфарите евентуално са (още не съм ги купил) 2 х 33 л и един 46 л (или 3 х 46 л, - не ми се иска да съм толкова широк, но може и да се наложи). Колко и какъв багаж мога да събера? Единият го махам- там ще има инструменти, части, лаптоп и фотоапаратура, остават другите два. На палатка няма да се спи, ще ползваме хотели или мотели, но съм сигурен че ще ме накарат да вземем някоя друга рокля, токчета и козметика ;( . Абе, въпросът е който е пътувал с жена си да сподели, относно разпределението на багажа
    Мерси
    Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

  • #2
    От: Багаж за двама души ( единият е жена

    Лично аз съм пътувал с жена около 11 дни из Европа, като всеки ден бяхме в различна държава. И двамата бяхме с по един куфар, който минава по летищата. Казвам го това, защото не му знам литража.

    Иначе, като цяло, всичко е много относително. В тези два куфара събрахме нашия багаж (дрехи като цяло). Но също така си бяхме накупили храна, която беше в по-големи торби. По време на пътуването има пазарене, което обикновено се състои в още дрехи (знае се заради кого) и тогава се появяват още торби. Всичко зависи от конкретния човек, мястото в автомобила, разпределението и т.н. Но според мен, тези куфари биха били достатъчни.

    Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: Багаж за двама души ( единият е жена

      Тодоре, благодаря
      В случая става въпрос за пътуване с мотор. Мисля да носим по два екипа- якета и панталони ( в случай че се намокрят), с по един комплект протектори и другото ще е бельо, тениски и лични вещи. Питам колеги, които са правили подобни пътувания, как се са разбрали с нежната част за обема на багажа, който могат да вземат. За покупки съм предвидил раница, която ще я носи този който ще си пазари дрехи
      Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

      Коментар


      • #4
        От: Багаж за двама души ( единият е жена

        Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
        Мисля да носим по два екипа- якета и панталони ( в случай че се намокрят)
        Това не го бях чувал Само те ще ти заемат по-голямата част от куфарите. В случай, че се намокрят, ще изсъхнат. А и има дъждобрани за целта.
        Пригответе си багажа, без резерви и накрая махнете половината. След това с много зор затворете куфарите и газ. Хубаво е да се остави малко свободно място - я за храна, я за покупки.

        Коментар


        • #5
          От: Багаж за двама души ( единият е жена

          Една чанта на резервоара върши доста работа.

          Коментар


          • #6
            От: Багаж за двама души ( единият е жена

            При така поставен въпрос вариантите са два - или не пътуваш с мотора, или изобщо не пътуваш.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Багаж за двама души ( единият е жена

              Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
              Питам колеги, които са правили подобни пътувания, как се са разбрали с нежната част за обема на багажа, който могат да вземат.
              С бой как. Опитах да бягам ама тя ме хвана на края и пак.... бой. Та така при мен относно багажа "който мога да взема".
              И честно, стори ми се, че имам проблем.
              GPS системи https://www.easytracking.bg/
              Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

              Коментар


              • #8
                От: Багаж за двама души ( единият е жена

                Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
                Тодоре, благодаря
                В случая става въпрос за пътуване с мотор. Мисля да носим по два екипа- якета и панталони ( в случай че се намокрят), с по един комплект протектори и другото ще е бельо, тениски и лични вещи. Питам колеги, които са правили подобни пътувания, как се са разбрали с нежната част за обема на багажа, който могат да вземат. За покупки съм предвидил раница, която ще я носи този който ще си пазари дрехи
                Моля, моля, няма проблеми. Заради късния час не съм видял, че става дума за пътуване с мотор, но принципът горе-долу е същия. А относно носенето, вярно, че зависи от човека, но обикновено жената прави покупката, а мъжът я нося.

                Коментар


                • #9
                  От: Багаж за двама души ( единият е жена

                  Тука имаше пътеписи за пътуване на човек,жена (и тя е човек , ама бамбашка)и мотор в които хората ТОЧНО ОБЯСНЯВАХА как са се справили с багажа. Ама зависи и от изискванията на бамбашка човека и там битката си е твоя. Вие само тръгнете , а всичко друго се нарежда от самосебе си

                  Коментар


                  • #10
                    От: Багаж за двама души ( единият е жена

                    За много години.

                    Използвай ситуацията да я направиш отговорник за багажа. Сгъване подреждане да е в нейни ръце. Колкото по добре го прави, повече място ще има за нея. Аз изваждам и нареждам нещата който смятам, че са необходими + малко дрехи за мен. Останалото място е за дамата. Чантата на резервоара е буфер, багажа винаги набухва по време на път.

                    И аз като Иван, за два екипа...място и в моите огромни куфари място няма да намеря.
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • #11
                      От: Багаж за двама души ( единият е жена

                      Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                      Използвай ситуацията да я направиш отговорник за багажа. Сгъване подреждане да е в нейни ръце.
                      Опазил бог. Не само ще ти потрябва ремарке, ами и късмет с намирането на инструмент, ако не дай боже потрябва.
                      Нещата са прости:
                      1. Инструменти - минимума (тези, които си идват с мотора + комплект за лепене на гуми). Ако ти притрябва нещо повече - магазини и сервизи по тези дестинации бол.
                      2. Мотора има максимален полезен товар. Вземаш 80% от същия и вадиш теглото на себе си и по-добрата си половина. Разделяш справедливо остатъка в съотношение 1:2 и получаваш количествата багаж, което ти и тя можете да вземете.
                      3. ЛИЧНО пакетираш гадостта върху мотора след претегляне и следва потегляне (Имай предвид, че теглото трябва да е балансирано еднакво отляво и отдясно и тежките предмети максимално ниско. В този смисъл големите топ каси не са добра идея. Не са добра идея и заради невъзможността да се прекрачат, когато половинката ти се катери по мотора. Не са добра идея и да носиш в тях фотоапаратура и други чупливи неща - заради вибрациите)
                      Повече от един мотоекип не е нужен. Всекидневните дрехи - максимално облекчени (забрави за фрака и папионките)

                      Ето и една много интересна статия по въпроса: http://www.advpulse.com/adv-prepping...cle-camping/2/
                      Като гледам статията - куфари изобщо не ти трябват
                      Последно редактирано от ezhko; 03-01-17, 08:40.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Багаж за двама души ( единият е жена

                        Нали ще пътувате лятото ?
                        И да се измокри нещо изсъхва за 30мин вързано отзад на мотора (пробвано многократно).
                        По един куфар на човек, ама не пълен. Дрехи колкото се може по-малко. Във всеки (по-голям) град има място за почистване на дрехи, отделно ще ви трябва място за сувенири и други покупки по пътя.
                        Аз лично миналото лято изкарах почти месец на мотора в България с 2 чифта къси панталони, 3 тениски, 4 чифта чорапи, 2 ризи и 4 чифта бельо.
                        Инструменти: вече 6та (или 7ма?) година си карам мотора (който изобщо не е първа младост) и още не ми е трябвало да правя кой знае какво по пътя.
                        Вземи си едно насипно гедоре (или там кавкто ти трябва), 2 щанги за гуми (от късите), лепенки (или фитил ако си с безкамерни гуми) и това е. Всичко друго може да се купи по пътя.
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар


                        • #13
                          От: Багаж за двама души ( единият е жена

                          А ....бре....що не оставиш жената в къщи....
                          Ако тя сама няма нагласа да избере каквото трябва,ще се чувстваш като мъченик по време на пътуването.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Багаж за двама души ( единият е жена

                            Абе уж е мераклийка, ама все и липсват разни удобства. Лятото срещнах един германец до Ахтопол, беше пратил жена си със самолета, а той беше дошъл с мотора. Може и на такъв вариант да мина
                            Питах, ако някой иска да сподели, как е минало негово подобно пътуване
                            Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Багаж за двама души ( единият е жена

                              три куфара са напълно достатъчни за 10 дневно пътешествие, с моята жена ползваме всеки по един от куфарите, като моя винаги е левия, хаха, (понеже е по-малък) в кейса държиме води, фотоапарати, дъждобрани и всякакви неща,които могат да са общи

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X