Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грузия 2016 год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грузия 2016 год.

    Плановете ми са за юли-август. Естествено първо ще се мине през Турция, но правя сметка през най-краткият възможен път без никакви обикаляници там. По магистралата през Истанбул до Гереде и от там Тосия - Самсун. След това по карйбрежието до Грузия. В Грузия смятам да наблегна на Кавказ. Не е задължително навсякъде да стигна точно с мотора. Може да се ползва местен транспорт на места, а сигурно някъде ще го ударя и на пешеходен туризъм. Горе долу маршрута ще е Сванетия - Местия и район Ушгули. Степансминда - Казбек. Ташетия - Омало, (ако е възможно в момента и пътищата са проходими) и после Сигнахи - Кахетия. Накрая Ахалцихе - Вардзиа превал Хуло - Батуми. Море 1-2 дни и на връщане, ако са ми останали пари може да пообикалям из Турция. Ани - Карс, планините Качкар и т.н.
    Ако се влезе в Армения, (а българите са без виза и за там) ще се направи и примерен маршрут за Армения, а Турция ще остане само, като транзитна държава. В Армения ще се влезе от Грузия и пак в Грузия ще се излезе, ако ситуацията в момента позволява. Парите за сам човек с мотор са към 1500 лева общо, за около 20 дни, като само за бензин от тях са към 730 лева смятани за 5000 км при разход 6/100. Спането на палатка по планините, където е възможно, или по евтини хостели и квартири.
    Това, разбира се е само една груба схема. Няма да правя подробни и точни планове по месеци, седмици, дни и часове. Всичко може да се промени и напасва на място. Не съм ограничен във времето, така, че ще подбера период с хубаво време. Ограничени са ми само средствата. Ако наглася 2000 лева може и месец да отмаам в Турция - Грузия и Армения.
    Карам кротко със 90-100 км/час и за никъде не бързам... Спазвам правилата, защото не ми се плащат глоби. Не пуша и не пия кафе. Освен това спирам, за да снимам на интересни места по пътя.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    От: Грузия 2016 год.

    Аз понеже съм се заглеждал, ама та година няма да е, така и не разбрах има ли шанс да се иде с ферибот до там ( или върне...). Пести се една голяма Турция. Герчев като запознат ми каза че не ставало, ама тук - там четох оферти.

    Коментар


    • #3
      От: Грузия 2016 год.

      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
      ......Освен това спирам, за да снимам на интересни места по пътя.
      Това ще ти качи разхода на гориво неимоверно

      Пожелавам успех, идеята за море в Грузия е . А фери до Поти?
      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

      Коментар


      • #4
        От: Грузия 2016 год.

        Фериботи няма. Едни поляци моторджии бяха ходили 2015 год от Черноморск, край Одеса до Поти с ферибот. Мисля, че четири денонощия плаване и някъде над 200 евро на човек. Не виждам смисъл. Аз за три дни спокойно ще мина през Турция с много по-малко пари.
        А на морето аз не съм му голям фен... Още на вторият ден ми става скучно и да се излежавам, и препичам по цял ден, като смок на плажа също хич не ми е интересно. Виж планините са съвсем друго нещо.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          От: Грузия 2016 год.

          Да, според разписанието - Бургас- Батуми на 10-ти. Мотоциклети - 250Е...
          http://bg.pbm.bg/schedule
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Грузия 2016 год.

            Въпрос е да има избор, а и инфото в нета показва друго: http://www.ukrferry.com/tariffs/tari...o-varna-batumi

            Действие тарифов: с 26 января 2016 г.
            Мотоциклы - 70 USD/единица + 10 USD (за товарителница)
            за пасажерите още предполагам
            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • #7
              От: Грузия 2016 год.

              Тези последните нямат никаква регулярност - не можеш да планираш пътуването... Пристига, и чака докато събере товар...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Грузия 2016 год.

                Ферибот има, ние заминаваме 6 мотора около 08.07. Пътува всеки петък товарене от Бургас към 18ч следобед
                , пристига късно в неделя. Цената включва каюта, три пъти хранене на ден и навло за мотора - тотал 250EUR. Връщаме се 4000км през Туркия.....
                IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                Коментар


                • #9
                  От: Грузия 2016 год.

                  Платили ли сте вече? Може ли да се плати няколко дни преди тръгването? Не искам да решавам сега в момента, какво точно ще правя на 8 юли... Освен това разстоянието Капитан Андреево - Батуми по маршрута, който аз съм очертал през Турция е 1580 км. При цена на бензина в Турция, от около 2,70 лева за литър в момента, това прави 250 лева за бензин за това разстояние. В Турция нямам никакво намерение да спя на хотели, поне на отиване, а да дам още 250 лева за ядене в Турция при преминаването ми от там за три дена е абсурд.
                  Ако все пак реша да се кача на този ферибот в Бургас кой да търся, и къде да се обадя?
                  Последно редактирано от ВладиЧ; 11-05-16, 18:20.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #10
                    От: Грузия 2016 год.

                    Владич, горе съм дал линк на оператора - в сайта има телефони, мейли и т.н....
                    Говорил съм с тях - що годе услужливи са... На 15-ти ще се върне моя човек който пътуваше за Новоросийск с кола с този ферибот - тогава ще мога да разбера подробности за плаването (и дали е стигнал до Новоросийск или е слязал в Поти)...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Грузия 2016 год.

                      "Дружба" не плава до Новороссийск,миналата година на 2 пъти да ги арестуват там защото там няма пасажерски терминал а пътниците се опитаха да се качат през ТИР терминала ама греда.Ето и какво пишат от фирмата
                      http://bg.pbm.bg/tariff
                      А това са коментари на препатилите
                      http://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=1275&t=260858

                      Коментар


                      • #12
                        От: Грузия 2016 год.

                        Фериботът плава до Новоросийск, но не качва пътници и лични автомобили до там...
                        Преди 2-3 месеца имахме разговор с фирмата, и от там бяха казали, че щяха да ходят делегация до Новоросийск да решават въпроса... Но дали са намерили решение - навярно не ако се съди от сайта им
                        Пък Владич планира Грузия, а не Новоросийск...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Грузия 2016 год.

                          За Новоросийск е малко мътна работата и не е много сигурна. Но за Батуми-Грузия нещата според разписанието и сайта на фирмата са точни... Около 3-4 дена плаване и цена за мотоциклет 250 евро. В тези 250 евро е включено всичко. Спане в кабина, храна за водача за времето на плаването, пристанищни такси, обработка на документите и т.н.
                          Единствената забележка е, че сега на 23 май ферибота няма да има курс, поради "сертификация на спасителните им средства", но след това всичко щяло да си продължи по график.
                          Аз не съм взел още окончателно решение дали ще си карам мотора през Турция, или ще се кача на ферибота за Батуми. Като мине юни месец, тогава ще реша, кога и как.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            От: Грузия 2016 год.

                            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                            ....Единствената забележка е, че сега на 23 май ферибота няма да има курс, поради "сертификация на спасителните им средства", но след това всичко щяло да си продължи по график...
                            С тази процедура няма притеснения - това е рутинна ежегодна процедура която се прави за 2-3 дни и няма шанс да излезе нещо проблемно (в смисъл - фирмите имат ресурс да го възстановят веднага в правилна кондиция)... Явно изчакват седмица за да си влязат отново в графика...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Грузия 2016 год.

                              Не сме платили, посъветваха ни на място или малко преди това. Казаха ни да отидем към 5-6 следобед. Аз правих сметка на храна, бензин, гуми и време и ми излиза по-евтино и бързо с ферито. Директно започваме да караме в Кавказ, после ще се пържим в собствен сос по магистралите на Турция./ където има нужда, аз не понасям да карам по магистрали, но пак ще е жега/. Освен това ще се връщам обиколно през Турция и не ми се минава два пъти.

                              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                              Платили ли сте вече? Може ли да се плати няколко дни преди тръгването? Не искам да решавам сега в момента, какво точно ще правя на 8 юли... Освен това разстоянието Капитан Андреево - Батуми по маршрута, който аз съм очертал през Турция е 1580 км. При цена на бензина в Турция, от около 2,70 лева за литър в момента, това прави 250 лева за бензин за това разстояние. В Турция нямам никакво намерение да спя на хотели, поне на отиване, а да дам още 250 лева за ядене в Турция при преминаването ми от там за три дена е абсурд.
                              Ако все пак реша да се кача на този ферибот в Бургас кой да търся, и къде да се обадя?
                              IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X