Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Швеция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване до Швеция

    Здравейте колеги!
    Най-после наближи моментът заради който след години на кумене се сдобих с мотор.
    Последните две години работя лятото в Швеция и някои обстоятелства ме накараха да се сдобия с Honda TransAlp 650. За да мога да се поразвея из Скандинавието в свободното време.
    Трябва да пътувам през април, за съжаление точната дата не ми е известна. Обещали са да ми се обадят 10-тина дена предварително, но..... По тази причина съм начертал два желани маршрута. Нежеланият е ясен - газ по магистралите и това е.
    ето ги и тях:

    https://www.google.bg/maps/dir/1000+...98!2m1!1b1!3e0

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard01.jpg
Прегледи:1
Размер:66.1 КБ
ID:6111135

    Този вариант е най-желаният от мен, но и съответно най-времеемък. Защото по маршрута ще мина покрай 4 местообитания на приятели и там ще глътне поне по 2 дена на място. ;-)

    Ето вторият маршрут:

    https://www.google.bg/maps/dir/1000+...98!2m1!1b1!3e0

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard02.jpg
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:6111136

    Тук имам само една спирка - в Австрия.

    Ако не стане план 1, ще си го запазя за връщане - октомври. :-)

    От изчетеното в нета не ми стана ясно за Румъния дали ще ми трябва винетка. За другите държави с винетки, трябват само ако ползвам магистралите.
    Ще бъда благодарен за вашите коментари и предложения, например за места за къмпингуване по пътя.
    Honda TransAlp 650 '02

  • #2
    От: Пътуване до Швеция

    За мотор НЕ ТРЯБВА ВИНЕТКА в Румъния.

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване до Швеция

      Благодаря!
      Honda TransAlp 650 '02

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване до Швеция

        Винетки за мотоциклети ще ви трябва в Унгария и в Австрия по този маршрут. В Австрия за 10 дни е 5,10 евро винетката за мотоциклети, а в Унгария пак за 10 дни, е около 5 евро.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване до Швеция

          За колко дни имаш намерение да направиш тази дистанция?
          Без да подценявам опита ти с карането на мотор, тези 1000 и малко километра може да се окажат доста... За задните ти части.
          Не изглеждат много като цифра но ако наистина не си пътувал на дълъг път ще се окажат предизвикателство.
          Далеч не е като с кола.
          Ако имаш времето и не си карал много, много разумен вариант е първият.
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване до Швеция

            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
            За колко дни имаш намерение да направиш тази дистанция?
            Без да подценявам опита ти с карането на мотор, тези 1000 и малко километра може да се окажат доста...
            Видя ми се твърде близо, затова проверих - най-късият път от София до Херньосанд е близо 3200 км!
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване до Швеция

              То и на мен ми се видяха прекалено малко днес в офиса но спомена ми беше, че хухъл показа около 1к.
              Така е като се кара по спомени...
              WOW. Доста са.
              Аз уж карам ама 2015 700км на ден по второстепенни пътища ми се сториха некомфортни за ден.
              Вярно, лято, жега, ама...
              Лек път желая. В тази дестинация не съм пътувал. Не че нямам желание, де.
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване до Швеция

                Специално съм избягвал магистралите, за извън тях пак ли трябват винетки?
                Да, доста километри са. Между 3300 и 4300 грубо. По-дългият вариант съм го мислил около две седмици, по-късият седмица. Всичко зависи колко по-рано ще ми кажат датата на която трябва да съм там.
                Honda TransAlp 650 '02

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване до Швеция

                  Вторият маршрут не е добър.При него в в районът на Мьолби излизаш от магистрала Е4 и хващащ по шосе 50.До Мотала пътят е ок после имаш 30км тесен участък с ограничение 70.Пътят е натоварен с камиони понеже е основна пътна артерия.От Астерсунд до Оребро е ок.
                  След това ти си начертял пътят Оребро-Линдесберг-Фагерста-Авеста -Гавле до колкото мога да преценя.Този път също е тежко натоварен с камиони и е като Габрово-Севлиево пътят...Според мен е по добре ако държиш на икономия и скорост да си караш по магистралата през Стокхолм при вторият вариант.Иначе вторият вариант през Швеция ще ти е определено по живописен и с тръпка
                  BMW X6

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване до Швеция

                    С Finnlines пресичането Травемунде -Малмьо в момента струва 180 крони или 20 Евро за мотор.Без каюта!Пресичането е 9 часа и е възможно да си вземеш билет без каюта само с дневно пресичане. www.Finnlines.se - там можеш да видиш разписанието - time table на компанията и да си направиш резервация при желание.Билет можеш да си купиш и на място.Бензинът в момента в Швеция е между 12 и 13 крони или 2.50-2.70лв
                    Ако има нещо което конкретно да те интересува - питай.Карам голям камион в Швеция от години и познавам страната по добре от България.

                    http://www.smhi.se/en/weather тук можеш да следиш времето в Скандинавия - невероятно точни са.Април е студен през нощта.Температурата може да падне и до нулата а през деня да стигне до 20 градуса.Много влажен климат!
                    BMW X6

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване до Швеция

                      Първоначално публикуван от aleyan Преглед на мнение
                      Специално съм избягвал магистралите, за извън тях пак ли трябват винетки?
                      .
                      Не, ако не караш по магистрали в Унгария, Австрия и Словакия не трябват винетки.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване до Швеция

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Не, ако не караш по магистрали в Унгария, Австрия и Словакия не трябват винетки.
                        Не знам дали си струва обикалянето по локални пътища само, за да се спестят 10 лева при условие, че само се преминава през дадената държава, а не се прави туристическа обиколка из нея... 10 лева са 3-4 литра бензин. Те ще бъдат изгорени обикаляйки по локалните пътища, с губене на време и навъртане на още километраж.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване до Швеция

                          Не ща магистрали бре ВладиЧ! Не е за "спестеното", просто не обичам да карам по магистрали - скука голяма, високите скорости не са ми тръпка. Иначе е ясно - като се яхна на магистралата от Ниш, слизам от нея малко преди ферибота.
                          Honda TransAlp 650 '02

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътуване до Швеция

                            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                            Не знам дали си струва обикалянето по локални пътища само, за да се спестят 10 лева при условие, че само се преминава през дадената държава, а не се прави туристическа обиколка из нея... 10 лева са 3-4 литра бензин. Те ще бъдат изгорени обикаляйки по локалните пътища, с губене на време и навъртане на още километраж.
                            Всеки си решава, извън магистралите е много по-красиво навсякъде. А за бензина не съм съгласен - на магистралата гори повече заради скоростта!
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътуване до Швеция

                              Благодаря! Не държа на икономия и скорост, освен ако не ми се наложи, поради ограничение във времето. А какво ще кажеш за Е22 по крайбрежието?
                              Температурите са ми ясни и не ме плашат, тествал съм ги. Пък и имам пухен спален чувал. ;-)
                              Honda TransAlp 650 '02

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X