Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

    Привет на всички,
    през месец юли при първа възможност ще атакуваме тези два култови прохода в Карпатите.
    Изчетох всичко написано за тях, но не можах да си отговоря на един въпрос:
    - Как е най-добре да се премине през въпросните проходи?
    (Трансалпина от юг на север / Трансфагарашан от север на юг или обратно)?
    Моля помогнете да намеря правилният маршрут и да реша дилемата!
    0887 246718

  • #2
    От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

    Аз минавах трансфагарашан от север на юг. ако имах време щях да мина и обратно. Там интересното е 5 км някъде, може и по-малко.
    HONDA XL650

    Коментар


    • #3
      От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

      Обясних вчера на Сер5го на живо , ама като не си чуваш тел. или по-точно не го вдигаш, кой ти е крив.

      Коментар


      • #4
        От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

        Всякак е интересно. Както си направиш маршрута така... Може би Трансалпина в посока първо на север, а Транфагараша първо в посока на юг. Така най-напред минаваш през по-интересните им и високи части, а след това по-дългите и гористи... Само че още май не може да се минава през Трансфагарашана. Има сняг. То и вчера на Рила е валяло сняг.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

          И на мен ми се ходи. Един уйкенд стига ли?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

            Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
            Обясних вчера на Сер5го на живо , ама като не си чуваш тел. или по-точно не го вдигаш, кой ти е крив.
            Емо, лошото е, че мненията са коренно противоположни и не мога да взема решение ..... надявах се, че като попитам тук всички Вие с доводите си ще ми помогнете да взема правилното решение.
            От миналата година тези два култови прохода ни се изплъзват нещо ..... миналата година поне на три пъти аха да тръгнем и времето се скапваше ...... затова ми се ще тази да го направим правилно!
            0887 246718

            Коментар


            • #7
              От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

              Вчера бях в Бран. Долу валя цял ден и температурата беше 4-5 градуса. Горе и сняг може да е валяло.
              Фагараша е още затворен.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                Има вариант. Сигурен съм , че ще ви хареса. Направете го и в двете посоки. Само се моли времето да е хубаво , че миналата г. в средата на август и на двата прохода тка ни валя , че почти се изгуби кефа. Ама пък по- миналата година времето беше перфектно и усещането ми докато карах беше все едно съм в транс. КЪСМЕТ! Както и да ги направите ще ви хареса.

                Коментар


                • #9
                  От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                  Така както си го написал - мое мнение. Основанията за това са ми от преди години, но не мисля че се е променило нещо драстично. Правил съм прехода с едно преспиване, и се получи осморка, ако имаш време, може да си го планираш както ти е удобно.

                  п.п. Тия дни се качвах на язовир Калин в Рила, над 2000 метра пътя е още на места с огромни преспи , но там не се чисти, та може и по Румънско да има изненади. Не че не тръгвам в петък за Алпите де, ама се предполага че ония хора имат техника и я ползват по предназначение...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                    Важното е да тръгнеш. А после и да разкажеш

                    Миналата година направих тоя маршрут, и останах много доволен. Минах само част от Трансалпина заради ограничения във времето. Поне имам повод да се завърна

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                      Благодаря за мненията - въобще не ми ми помогнахте
                      А някой да знае от къде мога да се информирам кога прохода ще бъде отворен?

                      Благодаря предварително.
                      0887 246718

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                        Колега, аз питах румънците, и те ме препратиха към фейсбук страницата...
                        https://www.facebook.com/transfagarasan
                        Гледам преди няколко дни е преминал един латвиец с МИНСК 125 (ей на такъв дзвер карах курса на времето )
                        https://www.facebook.com/thedreamrouteblog
                        Латвиеца сигурно вече е минал и през България, щото се е запътил за Индия
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                          Ако, са го отворили другата седмица .. ще те светна срещу 3 бири!
                          Мисля да проверя лично ...
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                            И зареди на излизане от България, че в Румъния е осезаемо по-скъпо.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                              Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                              И зареди на излизане от България, че в Румъния е осезаемо по-скъпо.
                              "Само" около 6 леи в момента.
                              Преди 2 дни бях там.
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X