Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Европа 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Европа 2014

    Благодаря отново за всички отговори - Всяка една информация е полезна
    Аз ще пиша като има ъпдейт.

    Засега най-важното за мен е да успея да подготвя моето отсъствие, защото времето се оказа много ценно нещо

    Хубав уикенд от мен.

    Калин
    .

    Коментар


    • #17
      От: Европа 2014

      При моите пътувания се работеше само с прецизно плануване и строг график. Всички нощувки са резервирани предварително и изненади не се допускат. Но така е когато се пътува със съпругата и две деца при ограничени финанси.

      За да може да се правят вариации на маршрута човек трябва да има много информация. Не за да не се загуби, ами за да не подмине нещо интересно, което е било на съседната улица.

      Така поради незнание подминах музея в Зинсхайм преди 10 години. Само изгледах силуетите на "Конкорд"-а и ТУ-144 докато пердашех по магистралата със 140, без възможност за отбивка, защото гонех хотела си на още 350 километра в Еберсберг, а беше късен следобед. А нощувах преди това в Хайделберг на няма 40 километра от музея и поне половин ден промотах напълно безцелно по кривите му улички. Не че ми беше зле де, но музея беше за предпочитане.

      За да няма неприятни изненади - алпийските проходи са стръмни. Като казвам стръмни, значи километри наред с наклон 15%. На места повече. И завои - много завои. Аз съм минавал през три прохода в Алпите. В първия, Тауернпас, имаше качване 8 километра с 15%, около 7 километра слизане със същия наклон. Следващия - Катсбергпас, същия наклон, но качването и слизането бяха около 4 до 5 километра. Третия беше Лойблпас/Подлюбель - там големия наклон беше най-къс, но за сметка на това имаше един участък с 22% - ей така за адреналин. Минах ги трите в един ден. Значи събираха ми се към 30 километра на първа.

      Ето тук http://www.offroad-bulgaria.com/show...93#post2190793 бях давал съвети на един друг колега от форума. Има неща, които могат да се впишат във вашия маршрут.

      Коментар


      • #18
        От: Европа 2014

        Само да допълня, че съм в България от снощи.
        Накратко тръгване 11.08.2014 понеделник сутринта
        Пътуване без особен план и посока някъде към БГ.

        Благодарности на Мишоци, че ме прибра за една вечер във Франция
        Много точен човек.

        И вчера от 10:30 от Виена до София, през Сърбия без спиране. Стигнах България около полунощ.

        Исках да си дойда по-бързо, а след няколко дена почти постянен дъжд не ми се обикаляше много много.

        Поздрави,
        Калин
        .

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X