Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

    Зима е! Крастата я сърби, а да я начеша не мога.
    Време е да се правят планове за следващото пътешествие. Тъй като ми се видя малко първото, се осмелих да направя по-смели планове за второто. Маршрутът не е окончателен и точен. Ще претърпява редица промени, но ще се ориентирам в тази посока.
    Ще се постарая да пътувам в юли-август, не повече от 400-500 км в ден. Времето няма да ме притеснява и няма да бързам.
    Моля за вашата помощ
    Посъветвайте ме:
    -от къде да мина (може без магистрали- скучно);
    -къде да преспя (най-често в палатка, но може и къмпинг(цена));
    -какво може да се види (повече ме привличат природните забележителности и стари замъци);
    -къде не ми трябва виза (за предпочитане);
    и всичко, което може да ми е от полза....
    ..... и ако има мераклии да се включат, добре дошли
    Последно редактирано от peshunov; 18-02-13, 15:45. Причина: допълнение
    HONDA XL650

  • #2
    От: Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

    Виза, освен руска, която имаш, няма да ти трябва видимо никъде, освен ако не визираш Visa, тя ще ти трябва пък навсякъде.
    Маршрута и забележителностите Виамишелин ще помогне много.
    Успех!
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

      Подскажете ми, колко струва ферибота от Игуменица до възможно най-близкото пристанище в Италия (2+мотор). Нещо не мога да се ориентирам със сайтовете...
      Да не се получи така, че да е по-евтино да си карам по асфалта
      HONDA XL650

      Коментар


      • #4
        От: Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

        129 евро платихме ние с уж по-бързия ферибот. Не знаехме, че има друг, по-евтин и по-бавен с около 2 часа.
        BMW F700GS
        BMW R1150RT

        Коментар


        • #5
          От: Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

          И аз се бях засилил по сайтовете , където излизаше 180 евро самостоятелна каюта, но на място един наш мургавелко ме отвори. Като пристигнеш на пристанището не отиваш в голямата сграда отляво /там ми поискаха пак толкова/, а отдясно има едни малки офиси - това са агенти. Там една от първите къщички има надпис специални цени за българи. На мен ми дадоха каюта самостоятелна за двамата, с прозорец за 80 евро, барабар с мотора.

          Коментар


          • #6
            От: Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

            Ако се интересуваш мога да препоръчам по интересен маршрут през България.Този който си избрал е почти само магистрала.
            Сега - BMW R1200RT 2006 г
            Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
            По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
            По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

            Коментар


            • #7
              От: Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

              Там една от първите къщички има надпис специални цени за българи. На мен ми дадоха каюта самостоятелна за двамата, с прозорец за 80 евро, барабар с мотора.
              Това е добра вест!
              Ако се интересуваш мога да препоръчам по интересен маршрут през България.Този който си избрал е почти само магистрала.
              Маршрута го избира гугъл. Това ми е примерната траектория. Все пак препоръчай... Мож и да не съм миналвал по твоя.
              HONDA XL650

              Коментар


              • #8
                От: Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

                Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
                Ако се интересуваш мога да препоръчам по интересен маршрут през България.Този който си избрал е почти само магистрала.
                Колега, ако го направиш в темата тук, ще съм благодарен и аз!!

                Коментар


                • #9
                  От: Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

                  Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
                  Зима е! Крастата я сърби, а да я начеша не мога.
                  Време е да се правят планове за следващото пътешествие. Тъй като ми се видя малко ...
                  Абе, ало, младежоооуу ... ти сърце нямаш ли бе? Душа нямаш ли? Ми ни тъ лий срам да ни тормозиш така нас, чукчите, които като стане дума за пътешествия с мотоциклет са само читатель? Знаеш ли колко време има до това "юли-август"? Да беше написал едно "подготовка за" в началото на заглавието! А то к'во? Виждам темата и си викам ОПААААА, хайда стана интересно тоа лудия па ръгна, ше има веселба. Нъц!
                  Сърдит съм ти, да знаеш!
                  Пък имай късмет да забравиш после да пуснеш отчет за пътуването - е те тогава наистина ще се разсърдя
                  Желая хубаво време и повечко свободни финанси!
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    Абе, ало, младежоооуу ... Знаеш ли колко време има до това "юли-август"? Да беше написал едно "подготовка за" в началото на заглавието!!
                    Ич ни мий подготовка!!! Чакам лятото и газззззз...
                    HONDA XL650

                    Коментар


                    • #11
                      От: Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

                      https://maps.google.bg/maps?hl=bg&tab=wl

                      Можеш да минеш през Родопите.Честно казано не съм минавал по този път изцяло,само през няколко места/етапа.Надявам се лятото да имам възможност да го прекося изцяло.Но във Родопите е пълно със неща който да се видят.Когато стигнеш до Кърджали имаш избор или да тръгнеш по стария път за Хасково и да минеш през Перперикон или да си цепиш по главният.Ако не си ходил до Перперикон,препоръчвам да го посетиш.Ако решиш да минеш по този път,мога да ударя едно рамо от Кърджали насам.Аз съм от Хасково.
                      Сега - BMW R1200RT 2006 г
                      Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                      По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                      По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                      Коментар


                      • #12
                        От: Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

                        На линка не излиза нищо освен картата.

                        Кой може да подскаже от къде по пътя мога да си купя това-онова за мен и мотора? Къде и кога ще има мото събори?
                        Много ми се иска да посетя някой събор.
                        HONDA XL650

                        Коментар


                        • #13
                          От: Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

                          Относно местата за посещение- в Чехия- след влизането от Австрия, се отбий в ляво към Ceski Krumlov (старият град)-заслужава си, от там в Ceske Budejovice посети замъка Huboka na Vltavou. След това ако искаш малко отмора, вместо директно към Прага мини през Plzen, опитай естествено пилзенска бира и посети музея на пивоварството. От там към Прага.
                          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                          Коментар


                          • #14
                            От: Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

                            Явно нещо не излиза.
                            Та предложението ми е Петрич - Смолян - Кърджали.
                            Едно от местата който можеш да посетиш и видиш е връх Свобода
                            http://www.gradlucky.com/peakfreedom.html
                            Останалата част от поста ми си остава в сила
                            Сега - BMW R1200RT 2006 г
                            Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                            По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                            По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                            Коментар


                            • #15
                              От: Москва-Павликени-Рим-...-Варшава-...-Москва 2013. Пътешествие№2

                              ...а в Смолянско се намира най-красивата гледка, която съм виждал някога. Смолянските езера. 100% ще ги видя пак!!!
                              HONDA XL650

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X