Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подготовка Сенегал 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подготовка Сенегал 2013

    Здравейте подготвям се за 45 дневно пътуване по маршрут: България- Венеция-Барселона-Гибралтар--Мароко, ЗападнаСахара ,Мавритания Сенегал.
    Не намирам gps карти за Мароко с черни пътища,и изобщо за Мавритания, Сенегал,З.Сахара.

    Ако някой е пътувал по тези места ще съм благодарен на всяка информация.Ще пътувам с жена си до Барселона където тя ще остане за близък съпорт от там за около 35 дена слизам соло до Дакар . Лоу кост пътуване предимно фрее-камп , в Мароко и Сенегал пълно подробно обикаляне .Маршрута за Мароко е с червена линия макар и непълен,надявам се с ваша помош да го допълня с интересни места
    dox.bg/files/dw?a=c52138f1da

    Ще пътувам с TriuphTiger 900 -98г. който в момента подготвям.

    За момента поради финансови причини съм се спрял на гуми митас Е08
    Подготовката по мотора включва:
    -верига 530 DID-xvz
    -зъбаци 18/48 JT
    -пълна синтетика 10в50 мотул
    -нови накладки комплекти
    - смяна лагери главини 5 броя
    -свещи 3бр NJK DP8EA9
    -2бр усилени вътрешни гуми
    -2бр външни Митаса или ако ми паднат още 200лв Анакета 2
    -смяна лагери вилка
    -резервно реле заряд
    -резервна HV бобина
    -GPS Garmin csx60 за временно ползване от приятел
    -таблет китайски 7" с GPS навигация скайп wi-fi ,dual sim
    -гнездо за запалка ватер-проф
    - скара пред фаровете.
    -скотойлер оригинален
    -Карти на Мишелин Мароко ,Мавритания(която включва ЗападнаСахара + СеверенСенегал)

    Подготовката по мен включва :

    -ежедневен фитнес в зала + вечерни кросове 3км+скиорстване (когато има сняг)
    -ваксина жълта треска + международен сертификат
    -таблети лариам(хинин) малария
    -таблети имодиум
    -ровене в ADV rider,Offroadbg , Motozone , Googlemaps , Lonley pLANET, ..........................
    -визи Мавритания, Сенегал (на място от Рабат ,Казабланка)
    -усилено събиране на 4500лв за из път
    Последно редактирано от crazy; 09-01-13, 21:28.

  • #2
    От: Подготовка Сенегал 2013

    ТУК има много неща. Напр. :
    - Мароко - 1 и 2
    - Сенегал, Мали, Мавритания
    - пак Мароко (може и да е отчасти) го има в 2 общоафрикански карти - 1 и 2.
    Иска регистрация.

    Коментар


    • #3
      От: Подготовка Сенегал 2013

      Здравей най напред да се изивия че не мога да ти пратя картите но като се видим ще ти ги дам на флашка. Има голям проблем засега след Мали.Днес разбрах че френският легион е на границата и очаква да атакува тяхната база на алкайда. Венци ме предупреди за което му благодаря и за което мога да те информирам и аз като проучих нещата.Що се отнася до картите за сега най добрите се оказват на сигик.Има и на иго и гармин но само основни пътища.
      Поздрави.

      Коментар


      • #4
        От: Подготовка Сенегал 2013

        Здравей Петре .Следя обстановката около Мали надявам се да се слегне пушилката до тогава(егати късмета 2011 участвах и в Тунизийската революция),до 1 май за мен има доста време .Не вярвам някой да стреля по нас просто ,ще е пълно с бежанци и КПП както беше около Ремада 2011 на Либийската граница, никой не ни е закачал даже мислехме да се наредим на опашките за чорба.Ако се откажеш или промениш датата(дъждовния период свършва септември доколкото съм информиран ) чукни на лични.

        Някой ползвал ли е ферибот от Дакар(Сенегал) някъде до Европа.

        Коментар


        • #5
          От: Подготовка Сенегал 2013

          Здравейте
          Около нова година си поръчах от китай Таблет 7" Freelander 1,5 Ghhz procesor , 2-sim 1-gps 2-kamera 8Gbt wi-fi ...... шипинг фрии крайна цена 236лв.
          Качих Сигик 12 версия от Гугъл плея демо повлекох 2 Гбт карти за моя маршрут на тестовете се представи отлично.Търся лек за 12 версия.
          След като изтече пробния период минах на 10 версия излекувана малко са и по-слабички картите но като цяло са по добри от тези за гармина.CSX60 Garmin е страхотно устройство но с него се работи значително по бавно .малък екран и с ракъвици неможе да се навигираш.


          Петре ако не се оправят до 1 май 2013
          аз се отлагам за 2014 ,защото септември изпускам фестивалите в Мароко .

          Та да се върна на мисълта си :
          -Изготвям резервен план за 1 септември 2013 около 25 дена - Турция (транзит) Иран - Оман (соло)
          планувани 10000км
          -800лв безин в турция на 4,30лв
          -иран 8000км 70лв за бензин на 0,18 лв
          -Оман ако хвана ферито за 100$
          некви смешни 2000км
          естествено ако някой е пътувал в тази посока ще се радвам да чуя мнение

          Коментар


          • #6
            От: Подготовка Сенегал 2013

            Ами сигурно аз трябва да пиша нещо.
            Времето ми се вижда малко,но явно си притиснат.Иначе километрите в турция,и Иран се взимат бързо и по много(особенно в Иран),но има много готини места,които ще е грехота да пропуснеш.
            Септември,ще е голяма жега,но като те гледам,няма да ти пука много.очаквай +45,а на юг и влажност 100%
            Знам,че има фери от Бандар Абас до Дубай.Дори мисля,че ще ти е по от полза.Разписание,няма да намериш в нета,само на място,мисля че е два пъти седмично.мога да попитам един аржентинец,който пътуваше с него,и от там кара до Оман,за да хване фери за Карачи(Пакистан).
            Разбрах за Оман,че е страхотно,надявам се да разкажеш,като се върнеш.
            Сега незнам ,колко е бензина в Иран,но преди 8 мес.,беше 0,60лв. за чужденци и 0,16лв. за местни.Не се надявай много на местните,защото и те имат лимит от 60л.на автомобил и 25л. за мотор на месец,след лимита цената е като за нас.
            Може да има някаква промяна в цената,но тя ще е надолу,предвид инфлацията,и обезценяването на техните пари.имам приятели в Иран и мога да попитам.Все пак става въпрос за стотинки,аз бензина не съм го смятал за разход.
            Мога да ти дам Гугълски координати на евтини хотели.
            Доста съм писал за Иран,сигурно си чел,но все пак тук има доста инфо.

            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=151341

            ако имаш въпроси ми пиши на лични или по тел.,ще помагам със каквото мога.
            Димитър Анастасов
            d.anactacov@gmail.com

            Коментар


            • #7
              От: Подготовка Сенегал 2013

              Ами имам доста: от къде,кога , за колко време , колко пари , и колко преди датата на тръгване взе виза.
              моята трябва да е двойна туристическа за 1 месец.
              Фери до Дубай има но за Дубай се иска виза освен ако може някаква транзитна за дребни грошове или кесия кубинчета . В ADV проведо разговор с Омански фенове казаха че повечето идват през емирствата иначе , лунен пейзаш скафандра закопчан или ставаш на мумия за 3 дни от обезводняване но като цяло е по-ладно отколкото откъм дубайската част .Да не се ходи в граничната зона с Иемен. бензин 22 евро цента.Препоръчаха ми да внимавам щото много катастрофи имало (нещо около на 3 милиона население - 1000 до 3000 загинали на година ) . Слаба сервизна подръжка . скъпотия локални представителства на харлей, ямаха ,кавазаки.
              Казаха че са дружелюбни С ТАКИВА КАТО МЕН , но не и с цитирам " идиотите които слизат от круизните кораби " и ако спя на палатка , и не пия бира , мога да падна до 5$ издръжка на ден. Иначе хотели бол от 50 - 1000$ . Рента предимно с 4wd джипове .
              Последно редактирано от crazy; 12-03-13, 10:09. Причина: правопис

              Коментар


              • #8
                От: Подготовка Сенегал 2013

                Подред:От Турция има три пункта(от който си избереш),аз минах през Есендере.
                До Бандар Аббас,стигнах за 13 дни,като имах по две нощувки на 4 места,в Турция(по неволя),Урмия,Есфахан,Шираз(заслужава си)
                За моето пътуване изхарчих 2000 Евро.
                Визата взех 2 седмици,преди тръгването,като подадох документите преди ,още две седмици,но поканата,беше доста по рано подадена.Има фирми в БГ,които се занимават,трябва да попиташ в посолството,кои фирми работят за Иран.Моята покана я вадих по неведоми пътища,ако има проблем,се обади,ще използваме моите канали.За Оман ,немога да помогна,за Дубай,отиваш във коя да е агенция и ти вадят виза.по спомен 100лв.
                Димитър Анастасов
                d.anactacov@gmail.com

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X