Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кърджалийски регион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кърджалийски регион

    Трябват ми малко съвети за кърджалийския регион. Нищо не знам, нищо не съм чел, но ми е интересно защото не съм обикалял там. Знам, че има и местни хора тук.

    Ето една карта: http://maps.google.com/maps?saddr=Ro...a=2,3&t=m&z=11

    Пресичането на моста на яз. Студен кладенец го сложих, защото съм гледал едни страхотни пейзажи, които съм сигурен че са снимани точно от отсрещния баир. Нищо специално не търсим, просто разходка из региона, селата, природата, и язовирите... Дали това, което съм нарисувал е постижимо? Нямам никаква идея пътищата стават ли.
    LZ2NKM

  • #2
    От: Кърджалийски регион

    Нямаш ядове. Точно сега е за обиколка през Източни Родопи. През лятото става много топло и изгоряло. Не забравяй, че Димо е от Кърджали. Когато се събирате в сряда разпитай го.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      От: Кърджалийски регион

      Ето една тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=91393

      Ето и една карта:



      Разгледах ти картата. Малко ей така си го рисувал маршрута )

      Като ще минаваш през Калоянци, бръмни още 2 км до Гняздово, ей така една риба да изядеш до водата

      От Гугутка има черен път към Железари и от там иди в Мандрица, за да се срещнеш с албанците, които населяват нашите земи ... Едва ли са останали много хора, но ако има ще те впечатлят. Или по-добре слез до Кобилица и от там през Плевун, влез в църквата ... другото ще ти го разкажат местните. Ако няма никой, разгледай фасадата и звънни един телефон Наблизо е крепостта Лютица. Не е впечатляваща с мащаб, но си е една разходка... След това през Мандрица и Свирачи към Ивайловград. Там има и място за снимане на лешояди (освен това до Маджарово). Но трябва да останеш да спиш в укритието и т.н.
      От Ивайловград вместо през Камислски дол, влез в Гърция покрай Арда и излез на Свиленград. Там хем ще направиш пътуването международно )
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #4
        От: Кърджалийски регион

        Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
        Разгледах ти картата. Малко ей така си го рисувал маршрута )
        Много ей така съм го рисувал. Ще се възползваме от съветите за Мандрица - интересно изглежда. Прерисувах малко http://maps.google.com/maps?saddr=Ro...a=2,3&t=m&z=11

        Гърция ще я пропуснем сигурно, но има ли някаква причина да не минаваме през Камилски дол?

        И още един въпрос. Този завой е до Рибарци, нали? И пътят минава много близо до там където е правена снимката:
        LZ2NKM

        Коментар


        • #5
          От: Кърджалийски регион

          Е, ако искаш и черни пътища, маршрута става много по-интересен.
          Над Гугутка е едноименната крепост, с доста запазена централна част.
          Над нея пък има няколко села, в които времето е спряло, а най-новата къща е над 300 годиншна. Другите - новото строителство(100 годишните) са изпопадали, но старите си седят гордо.
          Но като гледам повече обръщаш внимание на гледките, та няма да ти затормозявам маршрута и мотора с черни пътища
          Качи се на Глухите камъни, покатери се отгоре им и съзерцавай гледки - море от планина
          Последно редактирано от Ivan_J; 26-04-12, 23:13.

          Коментар


          • #6
            От: Кърджалийски регион

            Иване, трудно ще разбереш на какво "наблягам" от тая тема, след като и аз също не знам. За това съм писал в друга. Интересуват ме определени места заради упражненията по пейзажни фотографии, които провеждам със себе си. И да, наистина нашите мотори не са привилегировани да вървят много по черни пътища. За селата над Гугутка ме заинтересува - може ли да споделиш повече? Къде е пътя и калко е "черен"?
            LZ2NKM

            Коментар


            • #7
              От: Кърджалийски регион

              Къщите:


              Хората


              И пътят

              Не е черен, светло бежов е
              Дали ще стигнеш зависи само от теб, не от мотора.
              Всички снимки от региона и други интересни места в него край тук:
              https://picasaweb.google.com/ivan.j.krasimiroff/2011#
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                От: Кърджалийски регион

                "Завоят" го намерихме...

                LZ2NKM

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X