Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Англия- България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Англия- България

    Здравейте, в момента съм в Шотландия на бригада и след някое време ще тряя да се прибирам..та има варианти- със самолетче= 200 паунда,бързо и безинтересно; с кола купена оттук = 400-500-600 п. за колата+280 п. за гориво + незнайно какви такси по пътя,с този вариант могат да се комбинират 2-3 души...; и което ме интересува най-много-да си взема мотор оттук и газ за БГ... Някой пътувал ли е от Англия за БГ да сподели? Разстоянието е 3200 км. от Абърдийн до Видин.
    Страхът от оръжията е признак за забавено сексуално и емоционално съзряване --- YAMAHA XTZ 750---

  • #2
    От: Англия- България

    Аз пътувах от Норуич до Видин през 2009. Струва си всяка секунда. Бяхме с жена ми и карахме докато се скапем и спахме по хотели. Бяхме натоварени като за околосветско (там купихме мотора с много части, модификации, екипировка, и т.н.) Мисля, че за около 3.5 дни го минахме, но ми е трудно да преценя, щото много обикаляхме магазини там.

    Никъде не ми провериха шоф. книжка или застраховка. Имах документи V5 май беше за един регистрационен номер, а на мотора имаше съвсем друг. Никакви проблеми с нищо.

    Ако имаш по-конкретни въпроси питай.
    You'll never find out - I got no key hole....

    Коментар


    • #3
      От: Англия- България

      И на мен ми е любопитна темата
      Доста ми е интересно.

      Например лесно ли се избягват скъпите магистрали във Франция ?

      Намират ли се по пътя някакви актуални по-евтини места за спане?

      Интересува ме и дали все още е задължителна зелената карта за Сърбия ?
      Четох някъде, че от 01.01.2012 Сърбия е включена в някакъв Европейски съюз на Застрахователите (възможно е и да бъркам, нещо подобно беше)
      Питам, поради факта, че моят застраховател предлага покритие на застраховката само в страните от ЕС, а Сърбия не е от тях.

      Някой да има актуална информация за по-горните неща ?

      Благодаря предварително,
      Калин
      .

      Коментар


      • #4
        От: Англия- България

        Ние минахме 50-60 км само във Франция и влязохме в Белгия, Германия, и т.н. Не помня да съм плащал магистрали освен Словения и май в Сърбия.

        Актуална информация за хотели и застраховки нямам. Есента ще имам.
        You'll never find out - I got no key hole....

        Коментар


        • #5
          От: Англия- България

          Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
          И)
          Питам, поради факта, че моят застраховател предлага покритие на застраховката само в страните от ЕС, а Сърбия не е от тях.

          Някой да има актуална информация за по-горните неща ?

          Благодаря предварително,
          Калин
          Явно трябва друг застраховател. Българската ми зелена карта покрива цялата територия на Европа и Турция, че и Русия със Сибир.

          Коментар


          • #6
            От: Англия- България

            Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
            Ние минахме 50-60 км само във Франция и влязохме в Белгия, Германия, и т.н. Не помня да съм плащал магистрали освен Словения и май в Сърбия.

            Актуална информация за хотели и застраховки нямам. Есента ще имам.
            Ако ще пътуваш есента, от Англия за България, има възможност да не пътуваш сам, ако искаш компания.
            Планирам за началото на септември, или краят на август да се прибера до БГ и да се върна после пак до Лондон с "тухлата" .

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Явно трябва друг застраховател. Българската ми зелена карта покрива цялата територия на Европа и Турция, че и Русия със Сибир.
            Не знам, Пенчо, но тука в Лондон гледах няколко застрахователи и всичките си покриват само ЕС. Имат едни километрични termс & conditions...
            Освен ако по-нататък ми потрябва за някое по-голямо пътуване да видя колко ще струва BG зелена карта за мотор с английска регистрация (ако е възможно това упражнение, разбира се).
            .

            Коментар


            • #7
              От: Англия- България

              Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
              Не знам, Пенчо, но тука в Лондон гледах няколко застрахователи и всичките си покриват само ЕС. Имат едни километрични termс & conditions...
              Освен ако по-нататък ми потрябва за някое по-голямо пътуване да видя колко ще струва BG зелена карта за мотор с английска регистрация (ако е възможно това упражнение, разбира се).
              Ами питай тука. Това е ингилизкото бюро за зелена карта: motor inshurers bureau Linford Wood House 6-12 Capital Drive, Linford Wood, Milton Keynes MK14 6XT.
              Tel. +44 (190 830 001
              Поздрави

              Коментар


              • #8
                От: Англия- България

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Ами питай тука. Това е ингилизкото бюро за зелена карта: motor inshurers bureau Linford Wood House 6-12 Capital Drive, Linford Wood, Milton Keynes MK14 6XT.
                Tel. +44 (190 830 001
                Поздрави
                Благодаря. Полезна информация.
                Интересен цитат от сайта им, взето от /http://www.mib.org.uk/Customer+Servi...Green+Card.htm/

                I have been told that a Green Card is not necessary for travel in Europe. Is this true?
                It is correct that a Green Card is not required by law to cross borders within the European Union. This is because every EU country complies with the First Directive on Motor Insurance which says that every insurance policy issued in the EU must provide the minimum insurance cover required by law in any other EU country.

                ...Green Cards are also not necessary for some non-EU countries who are signatory to Section III of the Internal Regulations, which is an international agreement between Green Card Bureaux. These countries are Croatia, Iceland, Norway, Switzerland (incorporating Liechtenstein), Andorra and Serbia...

                A UK insurer is under no legal obligation to issue a green card for Section II countries and if your insurer refuses to do so it will be necessary to "shop around" to try to find the cover. Alternatively, enquiries should be made into the possibility of obtaining insurance at the border.

                MIB does not underwrite or arrange insurance so we regret cannot advise of any insurers who may be willing to provide Green Cards for these countries.

                И тука:
                Countries Covered by the Green Card System
                http://www.mib.org.uk/Customer+Servi...Green+Card.htm

                Това ще е полезно и за други, освен мен.

                Интересното в случая е, че и в този сайт твърдят, че вече официално не се изисква Зелена карта за Сърбия.
                Някой може ли да даде скорошна актуална информация, дали това е така /визирам пътуване с мотоциклет/.

                Благодаря предварително.
                Последно редактирано от darkrose; 03-04-12, 16:39.
                .

                Коментар


                • #9
                  От: Англия- България

                  [QUOTE=darkrose;1817204]Ако ще пътуваш есента, от Англия за България, има възможност да не пътуваш сам, ако искаш компания.
                  Планирам за началото на септември, или краят на август да се прибера до БГ и да се върна после пак до Лондон с "тухлата" .


                  ами договора ми изтича на 1 септември,та дотогава ако се застоя де ,тряя да съм изчезнал...
                  Страхът от оръжията е признак за забавено сексуално и емоционално съзряване --- YAMAHA XTZ 750---

                  Коментар


                  • #10
                    От: Англия- България

                    И на мен ми се въртят такива идеи в главата - за пътуване до България с мотор. За сега съм на фаза тренировки, защото карам голям мотор от няма и половин година. Правя еднодневни разходки из околността и веднъж до северен Уелс. Уча жена ми да свиква на по няколко часа возене. При мен, обаче времевия прозорец за пътуване до България е някъде в началото на август.

                    Между другото, ако има желаещи може да си организираме една среща някъде тук на Острова.

                    Поздрави
                    Георги
                    Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                    Коментар


                    • #11
                      Здравейте,
                      аз пътувах до България и обратно с кола 2010, само че минах през Хърватия и влязох в Сърбия през Черна Гора. Никой не ми иска застраховка, но аз си направих за всеки случай, мисля че беше около 120 евро. Обратно за Англия ми я искаха и на Калотина и на излизане от Сърбия.

                      Виждам, че се заформя групичка за Бг с мотор. Аз планирам тръгване от UK на 10 август, за около 10 дена. Маршрута е през Франция (Алпи) - Италия - Гърция, като Сицилия е с въпросителна.

                      Между другото, ако има желаещи може да си организираме една среща някъде тук на Острова
                      Много добра идея, аз обмислям да покарам малко из Уелс през юли, за да изпробвам екипировката и мотора. Може да се видим.

                      Поздрави
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-04-12, 10:15.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Англия- България

                        След тази разходка жена ми окончателно се нави да ходим с мотора до България. Сега за почвам планирането. Като време се очертава тръгване около 2-5 август. Маршрута подлежи на доуточняване, но най-общо ще бъде по най-бързия (без да се преклява) начин до южна франция след това Арл, Сен Тропе, Кан, Монако, Флоренция, евентуално Рим после ферибот до Гърция и България.
                        Някой може ли да пусне подробности за пътуването от Италия до Гърция с ферибот. Имам предвид подробности като за човек, който никога не се е качвал на ферибот.


                        Поздрави
                        Георги

                        п.п. За сбирка на британска земя предлагам да пуснем отделна тема.
                        Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Англия- България

                          http://www.greekferries.gr/ Параход, като параход.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Англия- България

                            Благодаря Пенчо,
                            Този сайт дава известна информация главно за цените и разписанията. Мен ме интересуват също и неща като колко време преди тръгване трябва да съм там, дали е задължително да се купуват билети предварително и до колко по-скъпи ще бъдат билетите, ако се купят на място и т.н. Предполагам, че има и детайли, за които въобще не се сещам.
                            Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Англия- България

                              Поради малка промяна в плановете, аз очаквам да тръгна към България на 10 август следобед. Вместо през Италия ще пътувам през Германия и Австрия. Идеята е да стигна по-бързо, а забавлението ще е навръщане. Всеки желаещ да се присъедини е добре дошъл.
                              Последно редактирано от grgeorgiev; 29-06-12, 22:48. Причина: правопис
                              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X