Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доломити

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Доломити

    Мислех че ще пасувам тази година, но има голяма вероятност да не спазя обещаното

    От 1-6.09. ми се отваря "дупка" и мисля да направя:
    http://maps.google.bg/maps?saddr=%D0...6,17,19,21&z=7

    До Загреб мисля на един дъх и от там ~~~.
    Нямам никакво време за проучване и подготовка, ръководил съм се от на Драго:


    Пре-преглеждам и на другите траковете. Ако мислите че пропускам нещо в близост до трака съм отворен за предложения. Също ми липсва карта, издание до 2009 за тази част на европа за гармiн!

    Въпрос, Brennerpass по Е45 или по 182 е? Преди години пропуснах един проход и се набутах в тунел, как да избегна грешките?
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

  • #2
    От: Доломити

    На връщане след Tolmezzo може да се мине по SP74 и SS54 (покрай Lago Del Predil). Това което си дал е магистрала. Там има и хубав проход за връткане (Passo Predil)

    Коментар


    • #3
      От: Доломити

      Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
      Въпрос, Brennerpass по Е45 или по 182 е? Преди години пропуснах един проход и се набутах в тунел, как да избегна грешките?
      182 е , Е45 е магистралата покрай 182 , май тези тракове са били от полза, днес ще си поиграчя и ще ти го кача целия трак ,но само в Алпите , скучната магистрала ще я пропусна

      http://maps.google.bg/maps?saddr=Cel...14&via=2,3&z=7
      Последно редактирано от drago varvar; 24-08-11, 15:35.
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #4
        От: Доломити

        Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
        На връщане след Tolmezzo може да се мине по SP74 и SS54 (покрай Lago Del Predil). Това което си дал е магистрала. Там има и хубав проход за връткане (Passo Predil)
        Имаш в предвид SP76 (може би). Приема се единодушно. То ми е ясно че за 4 реални дена няма да изпълня 100% програмата, но ще се опитам.

        Надявам се "пингвините да са се източили и да са останали малка част почиващи.

        Драго, благодаря предварително. Ако има и места за нощувка, къмпинги е още по-добре.
        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

        Коментар


        • #5
          От: Доломити

          Да, SP76, моя грешка.

          Коментар


          • #6
            От: Доломити

            Аз не те виждам за толкова дни да го направиш този маршрут дето го начертах в предишния ми пост, но понеже ми се доверявате ще го по редктирам и да видм
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #7
              От: Доломити

              Близо 2000км в планината и още толкова отиване и връщане по магистралата абе към 4000км за 6 дни, не е малко но не е и много, ако закъсаш от към време винаги можеш да поемеш на обратно

              http://maps.google.bg/maps?saddr=Slo...,5,8,15,17&z=8

              забравих да добавя и SP76 и като махнем влизането в Германия заради замъците се получи това

              http://maps.google.bg/maps?saddr=Slo...6,13,15,17&z=8
              Последно редактирано от drago varvar; 24-08-11, 16:29.
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • #8
                От: Доломити

                То това се простира далеч отвъд Доломитите като гледам... чак до Швейцария. Може да се измисли маршрут само из/около Доломитите. Там има достатъчно проходи за каране. Даже е по-лесно да се установиш някъде по средата и да връткаш без багаж няколко дена.

                Коментар


                • #9
                  От: Доломити

                  добре де, поправям се, все пак се увличам и аз и се отплесвам

                  http://maps.google.bg/maps?saddr=Zag...7,20,22,23&z=7
                  Последно редактирано от drago varvar; 24-08-11, 18:24.
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Доломити

                    Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                    Това е близо до представите ми. Защо трябва да се "кача" до Залцбург? Какво има между точки J и K, L и N?
                    Идеята да се спра на едно място е добра. Като гледам има концентрация м/у Болзано и Бормио. Дали има да се продават на място атласи с пасовете?
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • #11
                      От: Доломити

                      Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                      Това е близо до представите ми. Защо трябва да се "кача" до Залцбург? Какво има между точки J и K, L и N?
                      Идеята да се спра на едно място е добра. Като гледам има концентрация м/у Болзано и Бормио. Дали има да се продават на място атласи с пасовете?
                      Понеже първо ще списш в Загреб до колкото разбирам, слгам там първа нощ.
                      От Загреб през Любляна и в Клагенфурт, там има какво да се гледа (точка С е на много интерестно място), не си губи времето до Марибор.
                      Точка D e къмпинга Lindlehof ако си падаш по палатки на мен много ми хареса там и понеже ще е време вече за спане ти я предлагам за втора вечер за спане. Само че трябва да си напазаруваш за ядене нещо от магазина в селото,защото има само кръчме в къмпинга с мнпого видове ракия . Между D и Е има една бяла точка( първата), това е гледчера,грехота е да не се отиде до там. Прохода Гросглокнер е платен. До Залцбург не е задзлжително да се ходи но има една пещера която може и да си струва да се посети ( точка Е) и ти предлага отново да се върнеш да спиш в къмпинга от миналата вечер. Така ще можеш спокойно да разгледаш гледчера и да покараш по прохода, и да отидеш до пещерата без да бързаш за никаде. Та станаха 3 нощувки до тук. Точка F е следващ къмпинг ( спане 4 )и пътя до там не знам що за стока е, но поне гледах по най къдравото да те прекарам. На следващия ден повече познати проходи, точка G е Stelvio pass, но си мисля че през St. Maria ще ти хареса изкачването. Точка H е passo di Gavia в този раьон проходи много и все красиви. тъсиш къде да спиш и почваш да се ориентираш да се прибираш.

                      http://maps.google.bg/maps?saddr=%D0...,7,9,10,12&z=8
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Доломити

                        След Загреб ти предлагам да врътнеш малко из Словения (през Толмин, Бовец, Кранска гора). После може да се спи в селцето Аинет (от долната страна и малко на запад от Гросглокнер) и на другия ден газ по прохода /В Австрия по селцата гледаш къде има табелка "Zimmer" - значи дават стаи под наем. Ние спахме за 19Е на човек със закуска, което си е добра цена. Наскоро разбрах че има и разни туристически хижи, където може да се спи и по-евтино, ама тепърва ще проучвам въпроса/ Ако не държиш да ходиш до Стелвио и т.н., може само да се качиш през Грослглокнер и обратно и после да се установиш някъде по средата на Доломитите (примерно ей тук ми се струва добре http://maps.google.bg/maps/place?cid...hw5TCDg&dtab=2 ), там има проходи поне за седмица без повтаряне Другия вариант е да минеш през Герлос и Солден към Стелвио с нощувка в Ливиньо (ама може и множко да ти дойде и да спиш преди това около Инсбрук). После Гавиа, Болзано, Пордой, Кортина Д'Ампецо, Толмецо и на обратно. (това много грубо де, избираш си който си искаш къдрав проход помежду ) Може и да оставиш Гросглокнер и другите "комерсиални" проходи и да цепиш директно към средата на Доломитите и там засядаш за няколко дни.

                        Пууу, как ми се кара и на мен пак по тия места... маршрута там няма голямо значение, на където хванеш все ще е готин планински път...

                        п.п. може да говориш с Гоши от Монтана, той има доста обширни познания по Доломитите

                        Коментар


                        • #13
                          От: Доломити

                          Благодаря на коментарите и насоките!
                          Едничката ми цел е да карам, не държа на замъци, столици или други. Времето е малко и само каране че съм на зад тази година. Иска ми се да се кача на глетчера, все пак нямам възможност да виждам често. Стелвио е повече с пожелатлен характер. Ако се движа бавно, отпада. Давам си сметка че може да ме скъса дъжд, а и вероятността за сняг е голяма.
                          На Гоши маршрутите ги препрочитам и тях.
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • #14
                            От: Доломити

                            По тези места няма как да се движиш бързо - едни 250 км на ден е добре, ако караш по проходите и искаш и нещо да видиш. Аз тази година не минах през Grossglockner, защото сигурно щеше да ме вали сняг, като гледах долу в ниското какъв дъжд валеше. Нямах късмет, а по тези планини съвсем не всеки ден е като по снимките.

                            Успех

                            Коментар


                            • #15
                              От: Доломити

                              Аз в такъв случай ще се огледам в предложението на Найден за базов лагер тук http://maps.google.bg/maps?saddr=Loc...sz=9&via=5&z=9
                              и така, и гледчера ще ти е близко, и Стелвио, и както се вижда на картата мегдан за каране в района колкото щеш.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X