Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преход през северна България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преход през северна България

    Та планува се возене в средата на месеца от Видин до морето и обратно ,3-4-5 дни , откъм природа ми е ясна ,но да не пропусна някое местенце... .За морето ще се движа около Дунав,на връщане не знам.. Места които не тряя да се пропускат?
    Страхът от оръжията е признак за забавено сексуално и емоционално съзряване --- YAMAHA XTZ 750---

  • #2
    От: Преход през северна България

    Козлодуй - Радецки, АЕЦ
    Оряхово - има хубав парк с изглед към Дунав.
    Може да провериш пътя на Ботев.
    По поринцип в Дунавската равнина няма много природни забележителности. Ще трябва да се наблегне на архитектурните такива.
    Сещам се за резервата Сребърна край Силистра. За съжаление не съм ходил там.
    Свищов - Къщата на Алеко Константинов.
    В Белене искат да направят остров Персин (бившия о-в Белене) на природен парк или резерват. Не знам докъде са стигнали.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Преход през северна България

      добре, първите три реда са посетени преди... нататък...?
      Страхът от оръжията е признак за забавено сексуално и емоционално съзряване --- YAMAHA XTZ 750---

      Коментар


      • #4
        От: Преход през северна България

        Природен Парк "Русенски Лом"
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #5
          От: Преход през северна България

          Ето ти примерен маршрут:

          Белоградчик - Белоградчишките скали
          Монтана - не се сещам
          Враца - Исторически музей, пещера Леденика
          Плевен - Исторически музей, Панорамата
          Свищов се сетих, че има прекрасен маанстир по пътя за село Царевец, но ако заобиколиш още повече през Велико Търново - Царевец, Арбанаси, Исторически музей
          Русе - drago varvar каза
          Силистра - го казах
          Балчик - Ботаническата градина и Двореца на румънската кралица
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Преход през северна България

            Щом ще се движите покрай река Дунав, мисля, че си заслужава да видите и това място.

            Коментар


            • #7
              От: Преход през северна България

              Божи мост - N 43° 16.577 E 23° 34.136 плюс минус 50-100 метра, понеже в новите снимки в Google Earth има облаци.
              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
              Walter Rohrl
              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

              Коментар


              • #8
                От: Преход през северна България

                Етъра достатъчно северна България ли е?

                Коментар


                • #9
                  От: Преход през северна България

                  Сетих се - в Свищов крепостта Нове и мястото на преминаване на Дунава от руснаците (те са много близо - местата, не руснаците ). Как можах да забравя...
                  В Плевен Кайлъка последно като ходих беше много занемарен. Не знам сега как е.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преход през северна България

                    Ако ще минаваш близо до Шумен - Плиска, Велики Преслав и Мадарският конник!
                    And the dream that you dare to, why, oh why can't I?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преход през северна България

                      Етъра си е екстра, нищо че е в центъра преди година бях там, в Кайлъка преди 3 м. стягаха кръчмата в скалата, не помня как се казваше, и зоопарка ми се стори чистичък.Останалите предложения ше се вземат под внимание, всъщност маршрута по-горе съвпада горе-долу с идеята ми...
                      Последно редактирано от foca; 03-08-11, 22:08.
                      Страхът от оръжията е признак за забавено сексуално и емоционално съзряване --- YAMAHA XTZ 750---

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преход през северна България

                        Стигаш до Шабла. От там - пътя през с.Тюленово; задължително Яйлата, един плаж на Болата, Калиакра. После през с. Топола за Балчик.
                        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преход през северна България

                          Местноста на която са слезли руските освободители се казва "Паметниците".Намира се след Свищов в посока Русе.На около 3-4 км.Там има парк и музей.Ресторантчето което е там не ти го препоръчвам.Цените са дебели,а хигиената под всякакво ниво.Ако все пак седнеш да починеш консумирай нещо от бутилка.В събота имахме преплуване на река Дунав и чашата на кафето което ми сервираха беше с три вида червило.В непосредствена близост има и археологически разкопки от римско време.Стар римски град Нове.Има и посетителски център в които са изложени различни артефакти.Пътя ти минава покрай него така,че е невъзможно да го пропуснеш.Църквата "СветаТроица" построена от Кольо Фичето също е интересна.През 1977г. беше повредена сериозно от земетресението и още не е доизрисувана,но като постройка е уникална.На входа има две колони които се въртят.Жената която продава свещи ще ти разкаже подробности.Намира се на площад "Свобода" има паркинг непосредствено да църквата.Музея на Алеко Константинов намира се до полицията.Има паркинг наблизо но може и да се стигне до самия музей с колата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Преход през северна България

                            Първоначално публикуван от KRISTO-SVISHTOV Преглед на мнение
                            Църквата "СветаТроица" построена от Кольо Фичето ...
                            @foca
                            Питаш за Съборната църква.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Преход през северна България

                              Водопада с. Хотница, близо до Самоводене и В. Търново. Има еко пътека. http://ivoso.blog.bg/turizam/2006/10...kopyteka.17169
                              Еменския водопад, с. Емен, http://www.waterfallsbg.info/mskok.html
                              Екопътека Панега, до Луковит и Златна Панега http://www.album.bg/curko_62/albums/148594/
                              Крушунските водопади, Деветашката пещера, в района на Левски http://blog.raskoll.com/2010/05/1868
                              Спирам понеже за всяко от тези места ти трябва по един ден и евентуално палатка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X