Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С МОТОР ИЛИ КОЛА?.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С МОТОР ИЛИ КОЛА?.

    Уважаеви колеги,разчитам на съветите ви,и най-вече на онези които са били в Австрийските и Италианските Алпи.В началото на август ще се прибирам от Англия.От коментарите във форума открих,че колеги са правили турове по Алпите.Исками се и аз да мина от там,като се прибирам за БГ.Купиха ми едно Сузуки GSXR 750 и реших,че е крайно време да си го прибера.Планирах пътуването,но все ми се ще да направя един тигел из Алпите.Междувремнно сина ми ми дава и Форд-а си 2.0 ТДДИ,защото си купи друга кола.Така или иначе,ще прибирам и двете возила насам.Търся начин да качвам мотора в колата и да се прибирам.Плановете за Алпите май се объркват.Дайте ми съвет.Проблем ли ще е с колата да стигна до някъде/наприбер Боден зее или Инсбрук/ и после с мотора-една обиколка,или с колата/с мотора вътре/ да направя една обиколка из Алпите,или най-добре-направо в къщи?Благодаря ви предварително.
    Нека силата да бъде с нас!
    Suzuki Grand Vitara
    +34 642 91 4154

  • #2
    От: С МОТОР ИЛИ КОЛА?.

    Паркираш колата на някой паркинг в подножието на Алпите, въртиш една седмица с мотора по рецептата на Драго, той ще ти я каже , връщаш се, товариш мотора и се прибираш
    Per aspera ad astra.

    Коментар


    • #3
      От: С МОТОР ИЛИ КОЛА?.

      Тъй като drago_varvar няма кирилица, превеждам :
      Нека паркинга да е на някой хотел или къмпинг и дневните преходи да са не повече от 350км/ден, защото завоите уморяват, ако си около Бодензе можеш да спиш около езерото и да се повозиш по проходите Стелвио, Гавиа и който друг проход си харесаш в тоя район
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • #4
        От: С МОТОР ИЛИ КОЛА?.

        P.S. "За тези от вас,които ще ходят в Алпите да карат мотор един маршрут да ви дам. Влизате в планината ( няма значение от коя страна) карате 10км на право, после в ляво още 10км, после в дясно 30км,пак в ляво първата в дясно после ляво15км ляво50км на дясно на право и като стане 16:30часа си търсиш място за спане.Така карате и на следващия и по следващия ден докато не свършат парите и отпуската и се прибирате щастливи. "
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #5
          От: С МОТОР ИЛИ КОЛА?.

          Драго,ще се възползвам от съвета ти,обаче така и не можах да го намеря този маршрут на картата.
          Иначе благодаря за съветите!
          п.п.Идеята ми е да мина през парк Силветра,районите около Бормио-Мерано-Инсбрук-Гросклокнер-изкачване на върха.
          Нека силата да бъде с нас!
          Suzuki Grand Vitara
          +34 642 91 4154

          Коментар


          • #6
            От: С МОТОР ИЛИ КОЛА?.

            Сигурно ли е че мотора ще влезе в колата?
            Иначе някои от мотористите там са на този принцип - моторите на колесар се докарват до подножието на проходите, кара се и после обратно на колесар по родните места

            Коментар


            • #7
              От: С МОТОР ИЛИ КОЛА?.

              Първоначално публикуван от Radnev Radostin Преглед на мнение
              п.п.Идеята ми е да мина през парк Силветра,районите около Бормио-Мерано-Инсбрук-Гросклокнер-изкачване на върха.
              разгледай внимателно маршрута

              http://maps.google.bg/maps?saddr=Via...&via=2,3,4&z=9
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • #8
                От: С МОТОР ИЛИ КОЛА?.

                Благодаря на всички,които ми отделиха част от времето си!Мотора го натоварих в Мондео-то и утре вечер потеглям към АВСТРИЯ.Там каквото сабя покаже.Като се прибера,ще публикувам впечатления.
                Нека силата да бъде с нас!
                Suzuki Grand Vitara
                +34 642 91 4154

                Коментар


                • #9
                  От: С МОТОР ИЛИ КОЛА?.

                  И тази година времето не беше с мен.Още със слизането от ферибота започна да вали дъжд и така до Кобленц.Там времето се пооправи,но издържа на "сухо" само няколко часа.Въпреки това минах през Силветра и Герлос,но за Стелвио и Гросклокнер времето беше неподходящо.Все пак в раздела пътешествия-Европа публикувах впечатления.Мондео-то е с теглич,така,че най-вероятно ще си правя колесар.Освен това колата събира доста багаж,а в екстрени ситуации е подходяща и за спане.Няма смисъл да караш 1000 км. по магистрала с мотор,да те духа вятъра и да не видиш нищо за окото.С това темата е затворена.Благодаря на всички!
                  Последно редактирано от Радо 57; 15-08-11, 15:17.
                  Нека силата да бъде с нас!
                  Suzuki Grand Vitara
                  +34 642 91 4154

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X