Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Румъния - 2дни-2прохода and more...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Румъния - 2дни-2прохода and more...

    За сега има 2 ма потвърдили за тръгване на 16 ти юли . Поради многото каране , няма смисъл да се тръгне по късно от 8.30 - 9 ч от Видин , според мен, а в този сезон знаете че дори в 5 ч. е светло , така че ако мисли някой да идва, да се обозначи и предложи час, за мен в случая е най-лесно.

    Коментар


    • #17
      От: Румъния - 2дни-2прохода and more...

      Между другото на картата ми се струва си объркал. Трансалпина продължава нагоре по 67С, а ти си завил надясно на ез. Видра: нещо такова трябва да е. Старта и финала са в София за мой ориентир.
      LZ2NKM

      Коментар


      • #18
        От: Румъния - 2дни-2прохода and more...

        Не, умишлено е направено така , за да се мине директно после към Брашов ( Бран ) , а за другия ден да остане Трансфагараш , който да се премине от север на юг ( описва се осморка фактически) . Най-атрактивният участък ( и най-висок ) на Трансалпина е точно там , но ако гоните само него като основна точка, наистина твоят маршрут си е най-логичен . Отделно за да не повтаряте част от пътя , мисля че през Оряхово е по добре/ близо за прибиране.

        Коментар


        • #19
          От: Румъния - 2дни-2прохода and more...

          Гошо, страхотен маршрут. Ако обстоятелствата при мен бяха други щях да се поразходя и аз.
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • #20
            От: Румъния - 2дни-2прохода and more...

            Първоначално публикуван от go6o Преглед на мнение
            Не, умишлено е направено така , за да се мине директно после към Брашов ( Бран ) , а за другия ден да остане Трансфагараш , който да се премине от север на юг ( описва се осморка фактически) . Най-атрактивният участък ( и най-висок ) на Трансалпина е точно там , но ако гоните само него като основна точка, наистина твоят маршрут си е най-логичен . Отделно за да не повтаряте част от пътя , мисля че през Оряхово е по добре/ близо за прибиране.
            Това обяснява нещата. Опитах се да прекарам маршрута през Оряхово, но не стана. Оттам за връщане ще е по-добре. Засега не мога да кажа дали ще се включим, пък и може би ще е само за част от маршрута. И гуми нямам, и не знам дотогава дали ще съм сложил нови... Сегашните ми са много под въпрос дали ще изкарат още 1300 км.
            LZ2NKM

            Коментар


            • #21
              От: Румъния - 2дни-2прохода and more...

              Един пресен пътепис от избраният ви маршрут
              Кратка разходка из Карпатите

              Коментар


              • #22
                От: Румъния - 2дни-2прохода and more...

                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                Един пресен пътепис от избраният ви маршрут
                Кратка разходка из Карпатите
                Благодаря!

                Тръгване - 8.00 ч., 16 юли , ОМВ - Видин .

                Коментар


                • #23
                  От: Румъния - 2дни-2прохода and more...

                  Прибрахме се - в общи линии шарено пътуване - времето от 40 ц до пороен дъжд на втория ден - пътищата - от перфектни до ужасяващи и за нашите мащаби, разкошни гледки по Карпатите , скучни и натоварени шосета по равнините . 6 мотора , 7 души. Ще има и някоя снимка после .
                  Последно редактирано от go6o; 18-07-11, 12:36.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Румъния - 2дни-2прохода and more...

                    Здравей с интерес чакам коментари за пътуването като най пресни че на 5 август ще пътувам по същия път.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Румъния - 2дни-2прохода and more...

                      Чакаме коментари че и ниеще ходим на там август.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Румъния - 2дни-2прохода and more...

                        Аз също ще се включа в разказа, беше супер яко, аз лично не очаквах толкова красиви места в Румъния и всички стереотипи ми се разбиха тотално.

                        Засега мога само да кажа, че в по-парализирана държава като България никога не съм бил. Парализирана от страх и негативизъм. Но тази тема е за Румъния...
                        You'll never find out - I got no key hole....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Румъния - 2дни-2прохода and more...

                          Тук е момента да приканя някой от спътниците да драсне някой ред , и пусне снимки ,че аз нямам много . За информация ще синтезирам , предполагм ще ме допълнят други . Паспортния контрол на границата е бърз - фериботите са по 3+3 евро ( мотор - човек) , нямат разсписание , май се движат като се посъбере народ - уникална простотия, на връщане за това минах на Оряхово , че със сигурност е денонощен, след потопа, нямаше да преживея да спя на 1 км от нас в палатка. Бензин - сходни цени , големи бензиностанции има, плащането с карта не е проблем. Хора - дружелюбни , проблем с комуникацията - на почит са италиански и френски , но се намират и англоезични. Полиция по пътя видях само на едно място , за толкова километри , за при нас няма нужда да коментирам - тук ако врътна такъв кръг , ще се прибера на стоп . Движение значително по културно , което си беше изненада. Трафик - на места ужасен - на къде пътуваха тия хора, не мога да си обясня. В подножието на планините - стотици палатки и много народ около пътя и реката , май си е особеност тяхна , все едно всички бяха излезли всред природата. Много животни по пътищата. Настилката - от супер перфектна до уникално разкопани участаци на по забутаните места - в частност, южният подход на Трансфагараш, около язовира е ... абе , Петрохан вече ми изглежда като писта от Ф1 , дано съм ясен . Трансалпината е с нов асфалт, много приятно място , мисля че макадама е не повече от 200 м, и трябва да е оправен. Цените по магазини и заведения - като при нас . Координатите на къмпинга са объркани - намира се до бензиностанция Ромпетрол , почти 2 км от посоченото място, но мястото е добро. Входа за замъка - 10 лв , според мен не си струва, но пък и няма логика да не се посети - просто туристическа индустрия.Трансфагараш а е уникален наистина , но по възможност идете от север, и от там се приберете, да не си развалите настроението.



                          Коментар


                          • #28
                            От: Румъния - 2дни-2прохода and more...

                            С малко закъснение, два клипа от Transalpina и един от Transfagarasan





                            Gilera Nexus 500

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X