Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

    В началото на юни мисля да се поразходя от София посока Сърбия и по-конкретно Власинското езеро, после да сляза в Македония, някъде в/около Охрид, от там към Гърция примерно Метеора. После на обратно може би през Кавала към БГ през някакво ново и световно неизвестно КПП около Златоград или там някъде...

    Гледам нещо няма много пътища от Сърбия към Македония освен Е-75. Ако има алтернативи, не искам да са офроуд.

    Всяка конкретна информация по маршрута е добре дошла!
    Колкото повече толкова повече sigpic

  • #2
    От: Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

    За Кавала и Златоград имам прясна информация. Ще драсна нещо като пътепис тия дни... Струва си да минеш оттам!
    LZ2NKM

    Коментар


    • #3
      От: Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

      Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
      За Кавала и Златоград имам прясна информация. Ще драсна нещо като пътепис тия дни... Струва си да минеш оттам!
      +1

      Миналия септември ми беше последното къпане в средиземно море на плажовете около Ксанти. 74 км. беше от плажа до КПП-то. За мотор е супер, защото пътя е практически чисто нов. Ние случихме на някакви празници в помашките села малко преди границата и беше интересно - всички с носии за региона. А ако се измориш от каране на няколко км преди границата има и минерален извор...или по скоро нещо като гьол дето може да се избаняш
      Последно редактирано от Чичка; 12-05-11, 15:57. Причина: обърквация малка:)
      Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

      Коментар


      • #4
        От: Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

        Ако не по Е75 може от Власонсо ез. -Божица,Босилеград, Дукат,Търговище, Кленике и надолу.
        Каква карта гледаш?

        Коментар


        • #5
          От: Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

          damon, Чичка,
          ще се радвам да споделите опит в района между Ксанти и Златоград. Гугъла упорито отказва да направи директна връзка между тях

          Пенчо,
          ползвам гугъла, имам няколко книжни карти, но гугъла се оказва по добър.

          Прегледах го този път който си ми препоръчал. На карта изглежда много добре. Като километри не са много от езерото до границата с Македония. Евентуално, имаш ли информация за състоянието му?

          вече имам идея за маршрута, ще го пусна по-късно...
          Колкото повече толкова повече sigpic

          Коментар


          • #6
            От: Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

            Първоначално публикуван от Aloud Преглед на мнение
            Прегледах го този път който си ми препоръчал. На карта изглежда много добре. Като километри не са много от езерото до границата с Македония. Евентуално, имаш ли информация за състоянието му?

            ...
            Нямам идея какво му е състоянието. Иначе гледам от един атлас на Европа 1:800 000. Мога да го дам за временно ползване.

            Коментар


            • #7
              От: Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

              Понеже не съм сигурен кога ще свърша пътеписа, нека да драсна няколко реда за Кавала, Златоград и т.н. Ходил съм тук там в Гърция, но Кавала за мен е един от най-хубавите:



              Може да караш и по крайбрежния път Аспровалта - Кавала. Абсолютно никой не минава от там, а пътят е чудесен.

              Тасос също не е за изпускане. Обиколката му е 95 км, но с ферибота ще ти трябва 1 ден:


              От Кавала до Ксанти пътят е прав и бърз, но после става интересно - около 60 км завои до Златоград. Минава се през Южните Родопи - много е интересно. Малки и бедни гръцки села, много много накъдрен път в относително добро състояние. Последните 10 км до КГПП Златоград са почти еднолентов път виещ се в планината. Пътят обаче е нов и в чудесно състояние:







              След Златоград ти препоръчвам Златоград - Неделино - Ардино. Има дупки тук там, но пък си струва:





              И накрая ако имаш нерви да минеш 5-6 км макадам:



              До този мост



              Кавала - Златоград - Неделино - Ардино - Кърджали - Асеновград - София се минава за 1 пълен ден без проблеми. Със спиранията за ядене, отбивката до Дяволския мост и т.н. Успех!
              LZ2NKM

              Коментар


              • #8
                От: Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

                Damon,

                благодаря много за информацията!

                Района около Кавала го познавам много добре. Въпроса ми беше от Ксанти към Златоград.

                Определено ще се възползвам от предложението ти и за района след БГ границата!
                Колкото повече толкова повече sigpic

                Коментар


                • #9
                  От: Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

                  Това е плана ЩРАК
                  Пък на дела ще видим какво ще стане...
                  Колкото повече толкова повече sigpic

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

                    Има един готин път м/у Велес и Прилеп (в Македония) през Извор. Аз съм минавал миналата пролет, хубави завои и нов асфалт. Някои хора не са успели да открият отбивката за него, а аз не помня точно от къде беше, но ако имаш GPS предполагам няма да е проблем. Като гледам в Гугул мапс малко е завъртяно през Велес, до колкото си спомням питахме разни хора.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

                      Ами в този участък, това не е ли М5? Поне на карта между Велес и Прилеп е точно Извор...
                      Колкото повече толкова повече sigpic

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

                        Aloud,

                        Гледам, че Дамон ти е дал доста подробна информация за състоянието на пътя. Само малко доуточнение - след като тръгнеш да излизаш от Ксанти (доколкото си спомням има в града няколко табелки за България) се хваща път на север от Ксанти и минаваш не през бедни гръцки, а през откровенно помашки села, в последното от които има минерален извор и ако питаш хората, те говорят развален български, ще те насочат към местната баня, ако имаш желание разбира се.

                        Иначе нищо не споменаваш за настаняването - дали ще си на палатка или на хотели. Ако е на палатка ти препоръчвам да ползваш някой отмножеството плажове около Ксанти - не е позволено, но ако опънеш вечер няма проблем. По това време на годината е пусто по плажовете. Ако си на хотели - по добре в Златоград, че ще е по-евтино от Ксанти.

                        П.С. Аз лично след Неделино бих хванал пътя за Баните и после Лъки - много малко движение, но изкачване на голяма надморска височина и минаване в близост до най-високото обитавано село в България към момента - с. Манастир.
                        Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

                          Първоначално публикуван от Aloud Преглед на мнение
                          Ами в този участък, това не е ли М5? Поне на карта между Велес и Прилеп е точно Извор...
                          Да, но това което си дал по-горе като маршрут /"Това е плана ЩРАК"/ не минава от там (защото "главния път" не минава от там и съответно гугъл по подразбиране не рутира от там). Малко трудно се намира самия път и затова рядко някой минава от там. Не е отбивка на главния, а трябва да пообиколиш през града.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

                            да прав си, просто като правих картата не изпипвах детайлите
                            Още предния път като написа за М5, от там имах идея да минем. А за намирането на пътя..., ще го намерим, ако не него, някой друг, важното е път да има!
                            Колкото повече толкова повече sigpic

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сърбия-Македония-Гърция и на обратно

                              Първоначално публикуван от Чичка Преглед на мнение
                              Aloud,
                              ...
                              П.С. Аз лично след Неделино бих хванал пътя за Баните и после Лъки - много малко движение, но изкачване на голяма надморска височина и минаване в близост до най-високото обитавано село в България към момента - с. Манастир.
                              Гледам го това Манастир, ами то има ли до него читав път, прилича ми на офроуд?!?

                              Иначе относно пътуването, сигурно е че тръгваме тази събота, ама още не е сигурно на къде ще тръгнем, май накрая ще се окаже съвсем различна посока нямаща нищо общо с Гърция
                              Колкото повече толкова повече sigpic

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X