Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Друг вариант е да вземеш от онези тръбички - пак така в цветна пластмаса навряни. Нанизваш на единия кабел, усукваш насрещно кабелите, нахлузваш върху усуканото и стискаш с кербовъчните клещи. Става по-здраво от спойката но разглобяването пак е мъка. Пък ако искаш може да ги усучеш насрещно поне 3-4 см и да сложиш темо шлаух. Няма къде да избягат, сигурна работа е.
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Привет,
      и аз като сложиш ново реле (старото работеше, но беше отваряно), вързах силовите кабели с устер клеми...... след това като отидох при електротехник (Ради от Захарна Фабрика), като ги видя и директно ги разкара и ги запои.... и той каза точно същото, че устер клемите са подходящи за печки и др. подобни, но нямат място по мотора
      Според мен, ако ти се наложи някаква интервенция на път, спокойно можеш да ги отрежеш и както вече е писано по- горе да направиш японска връзка "омоташи"

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Ясно, работата отива към запояване.
        Струва ми се малко грубиянщина, но явно така е най-сигурно.
        Човекът е човек, когато е на път...

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Кой ще ми препоръчка от къде да си купя акумулатор (в София) за мотора, че поднових гражданската покрай това хубаво време, но не зареждах акумулатора зимата и сега показва 4,6V... (това не търпи съживяване, нали?)
          Може и на лично, че да не се приема за реклама
          Honda Africa Twin RD07 '95

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Заредиха ми го за 5лв да видим колко ще изкара
            Honda Africa Twin RD07 '95

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Я да събудя темата малко и да разлая кучетата.
              .
              Проблем: Africa Twin '90 пали трудно след дълъг престой
              .
              След няколкомесечния зимен престой Africa-та запали много трудно. Отиде почти целия, напълно зареден, акумулатор.
              Запали едва на 1 цилиндър и после запали и втория.
              Модификацията за превенция на изпаряване на горивото от поплавъковите камери (серийна на по-късните модели) е направена.
              Ел.помпата се активира ръчно, с бутон, та е сигурно, че карбураторите бяха надлежно напълнени с гориво преди опита за палене.
              След началното запалване си пали нормално.
              .
              Чудя се каква може да бъде причината. Всякакви идеи са добре дошли.
              Последно редактирано от Ilarioncho; 15-03-14, 10:20.
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Може ли в някой карбуратор да е залепнал някой поплавък или игла и въпреки , че се пълнят, да не прави както трябва сместта и за това да не не иска да пали веднага. Като запали единият цилиндър , от вибрациите на двигателя проблемът се оправя и всичко си заработва. Може и да не съм прав, ама предполагам . И на мен ми се е случвало и после нямам проблеми . От кога не беше палил мотора?Миналата г. ми се получи така , ама тая карам целогодишно и си пали. Виж ако не го палиш повече от седмица какво ще е?

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Бензина в резервоара , и той ли е на няколко месеца?
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Бензина в резервоара е дори на повече, сигурно половин година :-)
                    Не е палена от... половин година също така.
                    Но по едни време и се наложи да стои една цяла година в гаража, без да е палена и без да е сменян бензина и запали доста по-лесно... единствената разлика преди гаража беше подземен, с мин. температура 10 градуса, а сега е във външна гаражна клетка и със сигурност температирата е падала доста под нулата. Това дали може да е от значение, някой има ли наблюдения?
                    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Възможно е , от разликите в температурата да се е образувал конденз , а той пречи на свещите.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Чувал съм дори легенди че при продължителен престой на стари машини сегментите се разсъхвали и падала компресията, като се намокрел с пресен бензин цилиндъра всичко се оправяло! Е, те сегментите не са дървени дъги за бъчва та да се разсъхнат, но от стар бензин съм виждал слепени и запекли сегменти на лека кола. Колата я караха предимно на газ а резервоара си е седял пълен с бензин докато собственика не решил да го изхарчи за да го обнови, и тогава сегментите запекли слепени с нещо като смола в свито положение, и компресия нъц. Разлобиха измиха и сглобиха (всички размери и хлабини си бяха в норма) и компресията стана нормална. Твоя случай едва ли е такъв, ама знае ли човек
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Всъщност и двете предположения имат голям резон.
                          Влажен въздух може да е проникнал някакси ако е имало отворен клапан/и.
                          Освен това съм виждал бензин от карбураторите да изтича на смола, буквално. Изглеждаше като стара невтвърдена епоксидна смола - прозрачна стричена консистенция. Ако не да спече сегменти, то може да зацапа свещи поне.
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            На пачи крак ли е стоял мотора, или на централна стойка? Моят ТДМ 850 (бившият ми), когато стоеше на пачи крак повече от две седмици винаги след това палеше на един цилиндър и обикновенно изчаквах 20-30 секунди, за да запали и вторият цилиндър, и да изравни звукът. Бях му свикнал на този мотор, че стоял ли е по-дълго време на едно място ще запали първо на един цилиндър и не ми правеше впечатление. А стоеше на пачи крак този мотор, просто защото нямаше централна стойка.
                            Но Африката ми RD 07 винаги стоеше за по-дълго време на централна стойка и с нея никога не съм имал проблеми с паленето, даже и след месеци стоене на едно място, освен това никога не е палила само на един цилиндър.
                            Толкова от мен.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Илко здравей,
                              аз имах сходен проблем преди известно време..... след продължително стоене запали трудно- след това си палеше ОК.
                              Вторият път, отново след продължително стоене, почти изчерпах акумулатора и не запалваше..... след като почти падна акумулатора, му източих бензина от карбураторите (малко на криво място е винта и трбява по- специална отверка)- напълних принудително карбураторте с нов бензин и на вече почти изтощеният акумулатор- запали от четвърт........
                              Вече, ако имам идея, че мотора ще стои по- дълго (няколко месеца) - съм изпробвал съвета на Иво Марков и източвам карбураторите..... последно като го запалих така в началото на Март, бях източил карбураторите през декември- просто ги напълних принудително и запли от раз
                              Моя опит показва, ако имаш такъв проблем да отвиеш пробката на карбураторите- да се източи бензина, дето е стоял в тях и след това да напълниш принудително с нов такъв (от резервоара) и да пробваш тогава.... според мен бензина, който е в резервоаре е ОК, но някои слагат и добавка/стабилизатор- аз не го правя......
                              А може би най- добре е ако си източил карбураторите преди да оставиш мотора

                              Поздрави
                              Асен

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Бензина в карбовете е станал само на бензин.....оттам е яда Източваш ги, пълниш на ново и пали като момченце. И аз скоро се мъчих да го паля след няколко месеца престой....добре че бях заредил акумулатора. Пусти мързел, не ми се завираше да източвам карбовете, само ги донапълних и въртиииииииииии.........после запали на един цилиндър....абе мани, грозна работа
                                Yamaha XT​M600E '98
                                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X