Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Honda Africa Twin

    Благодаря за мненията ви.Мисле че вече ме вкарахте в проключение . Започвам да си търся мотор.Ех да можех и да пробвам някой преди това...

    ПП Я помогнете със сайтове за мотори -швейцария ,англия...
    Последно редактирано от churov; 04-07-09, 22:01.
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #62
      До: Honda Africa Twin

      В разгара на сезона цените са си дебели все пак

      http://www.motorradhandel.ch/occasionen-suchen.cfm

      но виж и в www.mobile.de

      Ако имаш път към София и съм на линия, с удоволствие ще ти дам Африката за едно кръгче. Има кой да питаме и за Варадеро.

      Успех в търсенето

      Коментар


      • #63
        До: Honda Africa Twin

        Благодаря , нищо не ми коства един уикенд да отскоча до София.
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #64
          До: Honda Africa Twin

          Ок, пусни едно лично съобщение да се синхронизираме, че уикендите гледам да пътувам.

          Коментар


          • #65
            До: Honda XRV Africa Twin

            Здравейте на всички,
            От скоросъм в гилдията на мотористите и съм на етап - избор на мотор. Общо взето изчетох доста по форумите и не можах да намеря отговори на някои мои въпроси. За сега съм се спрял на Хонда Трансалп и Африка Туин, та в тази връзка ще ви бъда много благодарен ако някой ми отговори на два въпроса. До коя година се произвежда Африка Туин с 650 кубиковия двигател и имали загуба на масло при Африката както е при Трансалпа /така и не разбрах дали го гори или го изхвърля през отдушника/. Предварително ви благодаря.

            Коментар


            • #66
              До: Honda XRV Africa Twin

              На първия ти въпрос е отговорил много изчерпателно, колегата Жоро XR 600 , в същата тема на страница 2. А за разхода на масло- не мисля, че читав двигател би трябвало да папа много масло. Моят е 88г и не доливам от смяна до смяна.
              Ето и поздрав от мен за всички африканци;
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #67
                До: Honda XRV Africa Twin

                Мога да ти отговоря само на втория въпрос за харченето на масло.

                Карам от няколко месеца Трансалп с двигател 650сс и съм навъртял близо 4000км с масло 10W40. През периода съм го тествал многократно за максималната му скорост, а съм карал и продължително време по магистрала с 140-150км/ч.
                Мога най-отговорно да заявя, че този двигател на Трансалпа не харчи грам масло. При смяната го оставихме на горната чертичка и в момента си е там, при това с по-редичко масло, а всеки ми казваше да сложа 20W50, щото щял да ми го харчи.

                Коментар


                • #68
                  До: Honda XRV Africa Twin

                  Първоначално публикуван от nakovk Преглед на мнение
                  Карам от няколко месеца Трансалп с двигател 650сс
                  Мога най-отговорно да заявя, че този двигател на Трансалпа не харчи грам масло. При смяната го оставихме на горната чертичка и в момента си е там
                  А това е именно двигателя на старата Африка, 650сс версията


                  И един съвет към iivvdd, преди да задаваш въпроси попрочети малко...
                  Ако не друго, то поне темата в която питаш

                  Коментар


                  • #69
                    До: Honda XRV Africa Twin

                    Благодаря много за бързия отговор,
                    А колкото до четене на постовете от темата, много внимателно съм прочел всичките. Да ме извини Жоро XR 600, но към момента съм срещнал поне 5 обави за Афика 90 и 91 година с двигател 650 кубика, така че и той ако е на мое място би потърсил второ мнение. Тъй като съм с ограничен бюджет трябва много внимателно да отсея информацията за да не ме подведат джамбазите. Много е неприятно усещането.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Honda XRV Africa Twin

                      Аз съм срещал в мобилето и 95г Африка 650

                      А ти ако ми кажеш, че сравняваш мойте думи и поста ми по-напред с тези на джамбазите от мобиле, казвай от сега та да не се хабя

                      Коментар


                      • #71
                        До: Honda XRV Africa Twin

                        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                        Аз съм срещал в мобилето и 95г Африка 650
                        Много не разбиращи хора гледат в талона, че пише първа регистрация примерно 1995 и същата я пишат за производство.

                        Африка RD03 е с 650 кб. и се произвежда до 1989 г.
                        Руските "африканци" са публикували в сайта си модификациите и цветовите разлики през годините. Има и подробно описание на ВИН кода на мотора. Колега iivvdd разпечатай си описанието на ВИН-а и с него ходи на огледи на Африки
                        Успех.

                        http://www.africatwin.ru/models/?PHP...363630c5a95f90
                        LZ1RED

                        Коментар


                        • #72
                          До: Honda XRV Africa Twin

                          Много не разбиращи хора гледат в талона, че пише
                          Не само не разбиращи. Много от тях са чисти и абсолютни мошеници, които лъжат адски нагло!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Honda XRV Africa Twin

                            Благодаря много за отговора. Руския сайт www.africatwin.ru е много добър.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Honda XRV Africa Twin

                              Здравейте момчета,от няколко седмици и на мен ми е влязла муха в главата за моторетка.След 40-тина хиляди километра по разни соц машини реших да си взема по сериозен мотоциклет.Спрях се на BMW F650 , Honda Africa 750 Twin и Yamaha Super Tenere 750.Моля за мнение от ветераните във форума за моделите и искам да питам Владич за какво по-точно служи "нещото" над таблото на мотора му.На много места четох че е борд компютър,но моля за малко разяснение какво точно прави и дали моделите без него не са по-добри,имайки предвид, че винаги усложнените неща предпоставят за повече дефекти.Благодаря предварително.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Honda XRV Africa Twin

                                Това е трип компютъра. Не е проблемен детайл, не съм чул на някой да му се е развалил, или да се е оплаквал някой от него. Има часовник, брояч на време за пътуване и два трипа за разстояния. Единият го ползвам за да разбера, колко километра съм минал през деня, а другият го нулирам при зареждане с бензин, защото тази Африка няма датчик за количеството бензин в резервоара. А така като мина по трип 2 над 300 км, започвам да търся, за да зареждам и на бензиностанцията нулирам трип 2, това ми е станало навик. А сутрин като тръгвам нулирам трип 1 и вечер гледам колко км съм минал.
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X