Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Благодаря,ама все си мисля,че и да се събере гумата ,ще е на косъм.Много бях зает и не ми се лягаше да меря колко е разстоянието между ръба на сегашната гума и пластмасовия предпазител на веригата.На око е сантиметър и нещо , ама...то на око ...... и това е като човек , ама не е .ПОЗДРАВИ!

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Аз карах със задна гума 150 и мога да кажа,че нема нищо хубаво в това. Моторът е доста по-трудно управляем и доста по-склонен към нежелан дрифт, особено на песъклив асфалт. Мисля даже, като махна 140-ката да сложа 130/90/17, както е на RD03.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        На РД03 е 130/80, а на РД04 е 130/90 Каквото и да сложиш все тая, аз следващия път ще си сложа 130/80, понеже от другия размер (130/90) няма голям избор като марки и модели. Според мен 140 е идеална, но пък взеха да се оливат с цените, така че да си ги карат те.
        Yamaha XT​M600E '98
        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Здравейте,
          вчера и събота успях да покарам по- сериозно Африката- общо около 900км и това, което ми направи впечатление е, че при окло 350-400 км преход, може би седелката идва малко неудобна- започва да ме боли "Д"-то
          Намерих тапицер в София, за който има добри референции, но проблеме може би е, че ако той не знае, аз нямам идея какво точно искам да направи със седалката, че да стане по- удобна?!? Може ли някой да помогне, как точно трябва да бъде променена (по- вискока/мека/широка и т.н.)?

          П.п.
          Тъй като на мен ми беше интересно, колко км преход може да направи мотора без зареждане, вчера си носех и 6 литрова туба с бензин и успях да проверя, колко километра минава мотора, до резерва и до края.... бях сложил и нова бензинова помпа (Facet), та исках още да я пробвам и нея:
          1/ До резерва минах 325 км.
          2/ На резерва минах още 85км.
          Реално не изчаках мотора да угасне на напълно, но и в двата случай започна да се чува спесифичен звук от помпата (все едно работи без гориво), т.е. мисля, че може би съм бил почти до края..
          Със сугироност пробега зависи още от центровка/пиньони и стил на каране, но поне за мен (стандартни пиньони) и каране около 100- 120км/ч е някаква отправна точка

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Преди две години преправих моята седалка (по снимка от интернет,мисля,че бях публикувал снимки тук)
            Гледам,че си от София,ако искаш ела да я видиш и пробваш и ще те пратя при човека,който я направи.
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
              Преди две години преправих моята седалка (по снимка от интернет,мисля,че бях публикувал снимки тук)
              Гледам,че си от София,ако искаш ела да я видиш и пробваш и ще те пратя при човека,който я направи.
              Привет,
              благодаря за предложението! При положение, че седалката ти е станала по- удобна, ще се радвам, ако мога да я погледна и да взема контактите на човака, който ти я е направил...
              Ще ти драсна едно събощение на лични, за да разменим контакти за връзка и евентулно да се видим, когато ти е удобно!
              Поздрави
              Асен

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                Преди две години преправих моята седалка (по снимка от интернет,мисля,че бях публикувал снимки тук)
                Гледам,че си от София,ако искаш ела да я видиш и пробваш и ще те пратя при човека,който я направи.
                Можеш ли да споделиш повече инфо.Евентуално някакви размери на седалката,тоест ме интересува размерите на отделните места,дебелина на самата седалка.Аз също съм се замислил за нещо подобно ( можеби същото ) и във момента събирам инфо.
                Колко километра си минавал на ден без същественни проблеми със новата седалка ?
                Сега - BMW R1200RT 2006 г
                Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
                  Можеш ли да споделиш повече инфо.Евентуално някакви размери на седалката,тоест ме интересува размерите на отделните места,дебелина на самата седалка.Аз също съм се замислил за нещо подобно ( можеби същото ) и във момента събирам инфо.
                  Колко километра си минавал на ден без същественни проблеми със новата седалка ?
                  Привет,
                  най- добре е Калин да ти отговори, тъй като е с тази седелака от няколко години. Аз се видях с него и пробвах седалката, стори ми се удобна и хубавото е разделението между двамата човека. В момента моята седалка е при същият тапицер- Пепи (София/ул. Българска морава) и тези дни трябва да стане. След това мога да кача и снимки, но няма да имам впечатления от удобството на седалката.
                  Релано тапицера (Пепи) има доста опит с подобни приложения и в общи линии знае какво и как трябва да направи. При мен за втория човек оставихме 25см- ще има и борд (височина окло 4-5см) между предното и задното място. Допълнително след консултация с Емо Герчев, реших да разширим предното място с по 1,5см в задния край от двете страни. Също така ми каза, че ще изреже горните няколко сантиметра от седалката и ще сложи по- мек дунапрен от матрак, но към момента всичко е само на теория..... както споменах като взема седалката, може да кача снимки следващата седмица.

                  Поздрави
                  Асен

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Днес взех седалката, за размерите съм писал по- горе, кожата е изкуствена- за тапициране на яхти; сравнително грапава е, което за мен беше важно. Друга подробност, която ми беше обяснена, тъй като преди това отпред/ откъм резервоара ми отваряше леко е, че това се получава, след като се опъва кожта при претапициране от едно цяло парче и тъй като отпред има кривини в две равнини, реално кожата издърпва основата на седалкта и отваря луфт. В случая отпред/ към резервоара има снадка, за да намали напрежението/деформацията на основата. Друго, което помолих е задната страна да бъде леко скосена (под около 45 градуса)- за да може седалката да излиза по- лесно, тъй като имам скара за куфар. Мотора го купих със скара, която не беше за Африка и стърчеше към седалката и кожата на седалката се беше протрила леко в края и ваденето беше по- трудно. След това смених скарата с оригинална на Кара за Африка и сега с новата промяна на седалката, изваждането става чувствително по- лесно.
                    Аз съм много доволен, пробвах я само на място- стори ми се удобна. За съжаление най- вероятно скоро няма да мога да покарам мотора повече, т.е. за впечатления след по- дълго каране, ще трбява да изчакам....... може би няколко месеца:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:123.3 КБ
ID:5485421

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:112.5 КБ
ID:5485423

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Красиво изглежда, но няма ли да събира вода в задния край на предното место за седене и така да попива по лесно през шева там?
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        Красиво изглежда, но няма ли да събира вода в задния край на предното место за седене и така да попива по лесно през шева там?
                        Честно казано, не съм се замислял за подобна опция- може и да има такава възможност...... но и седалките на Bagster имат подобна конструкция, може би с по- голям радиус по дължината. От друга страна мотора стои в гараж, а ако се случи да е навън, обикновенно е на странична стойка, което ще даде наклон.
                        Ще погледна по- детайло и ще пиша допълнително

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Казвали са ми че някои слагат дебел полиетилен (найлон) между кожата и дунапрена. Някои пък лепят шевовете. Моята като я правиха после се оказа че пуска не само през шевовете ами и през кожата. Много е неприятно щото непрекъснато трябва да дебна на автомивката да не ми пръскат седалката, а веднъж ако ме хване силен дъжд после ми е гарантиран мокър задник няколко дена!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Здрасти ! Добре е станала седалката.Поздравления! На Пламен(pj)дето му я правиха във Варна е идентична, а той казва , че му е много удобна.Ама да си сподели сам.Измислих как ще разберем дали е удобна или не достатъчно:Просто лятото живот и здраве за един ден или за по- малко ще разменим седалките и то ще си покаже.Така ще имаме по-комплексни наблюдения. УФФФ, КАК ИСКАМ ВЕЧЕ ДА Е КРАЯ НА ЮЛИ

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Здравей, можеш ли да споделиш за колко време стана седалката и колко ти взеха ?

                              Моята я правиха миналата година във Враца , без шевове, 1 парче изкуствена кожа. Не пропуска вода .. и до тук с удобствата. При каране от 2 часа почва да ме боли .... АКТИВНО задника

                              Преди това бях си я тапицирал доста грозно сам с парчета от автомобилна седалка ... е болки имаше но след 4-5 часа езда.
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                                Здравей, можеш ли да споделиш за колко време стана седалката и колко ти взеха ?
                                Привет,
                                Взеха ми 150лв., а направата зависи най- вече от това колко е ангажиран тапицера. В моя случай седалката стоя при него около 1 седмица, но работата по седалката е била около 1 - 1,5 дни.
                                Не е най- евтината опция, но както съм писал по- горе, видях седалката, която е правил на Калин пред няколко години, изпълнението ми хареса много и беше като нова, след няколко години експоатация... Пък и понеже и мен старта много ме убиваше- имах доста изисквания и човека наистина си е играл много със седалката... моделирал е старият дунапрен, от горе е сложил нов, по- мек от матрци, задната част за водача е разширана, за втория човек е по- висока, оправи фугата и хлопченето, което имах преди отпред от към резервоара; кожата е много добра, конците са YKK... с две думи, спрод мен за този труд- цената е добра.
                                Първоначално публикуван от sl.daskalov
                                Моята като я правиха после се оказа че пуска не само през шевовете ами и през кожата....
                                Тази кожа не би трябвало да изпуска, тъй като е била за тапициране седалките на яхти, т.е. би трябвало да е водо и УВ устойчива.... Относно шевовете- честно казано не знам дали ще изпуска- въобще и не се сетих да коментирам тези детайли: бях се фокусирал върху това да стане максимално удобна. От друга страна тапицера е много точен и готин човек, с много опит и би трябвало да си знае работата и да има едно на наум за подобни проблеми. След някой друг месец се надявам да имам повече впечатления.

                                П.п.
                                Вчера погледнах отново и все пак има някакъв наклон напред към резервоара, когато мотора е на централна стойка, т.е. може би няма да се получава като лиген в задната част, на странична стойка има добър наклон на ляво, при каране в дъжд- трябва да пробвам.
                                Ако все пак някой реши да си прави подобна седалка, може би е по- логично да има и известен радиус по дължината, както е Bagster седалката... Въпреки, че не знам дали моят вариант не би бил по- удобен/комфортен поради липсата на точно този радиус.
                                Прилагам две снимки- снимката на моята седалка е правена на централна стойка при хоризонтален фотоапрарат.... Втората е графика от сайта на Bagster... като по нея и седалката на Калин съм имал като идея:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5485825
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bagster.jpg
Прегледи:1
Размер:71.5 КБ
ID:5485826

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X