Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ! Търся мотор, ама НЯМА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ! Търся мотор, ама НЯМА

    Здравейте офроудъри,

    Започнах да си търся двуколесно тип "приключенски" или ендуро.
    Намерил съм два модела, който ми съвпадат с идеите за мотор, но е все още много нови и излизат изввън бюджета.
    Става въпрос за Yamaha Tenere 700 и Honda CRF 1000 Africa Twin
    Моля, помогнете да намеря нещо подобно, но и да е на цена до около 10-11 хил. лв.
    За сега съм се спрял на Triumph Tiger 800, но искам да видя и нещо друго. По-високите мотори са за предпочитане.
    BMW 800 GS нещо не ми допада, така че го изключваме от класациите.

    Поздрави!
    Последно редактирано от aironhight; 04-03-23, 20:37.

  • #2
    Тия левове го обръщаш в долари тук и пак няма, ново Тенере с пазарлък ми свалиха на 12 950 и да съм го чакал 5 месеца,втора ръка са с по 500-1000 горница на ново от магазина.

    След доста ровене напипах едно което не ти харесва - 2013 GS800 на 20 000 километра не виждало кал,за камъни да не говоря,половината пари на Тенерето с някои екстри по него.WP вилици които за няма и 500 долара стават кукла, задното окачване е грозни 1200 примерно ма става оса,

    Африката и тя така, няма,а като има се чудиш тоя Африка ли продава или цяла Европа.


    Успех,не помагам с нищо,но поне е успокоение,че не си сам
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Без да се заяждам,сверете си часовника в mobile.de
      Приятелски поздрави.
      https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...09299-305-9245
      Аз бих отнесъл това,веднага.Ще останат пари и за европейско пътешествие...
      Последно редактирано от vwbeetle; 05-03-23, 10:24.

      Коментар


      • aironhight
        aironhight коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря за предложението, но дадения мотор няма нищо общо с тези, които съм дал като пример. Освен това е и малко на границата ми за възраст. Не ми се ще да взимам толкова възрастна машина.

      • vwbeetle
        vwbeetle коментира
        Редактиране на коментар
        Benzboss,коментарът ми е към собственика на темата,а не към Вас.
        Писъл съм и,че не се заяждам...ок

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        И аз не се заяждам,просто ми стана интересно дали не се бьзикаш с тоя коментар,това което предлагаш трудно прескача тухла единичка

    • #4
      Първоначално публикуван от aironhight Преглед на мнение
      Здравейте офроудъри,

      Започнах да си търся двуколесно тип "приключенски" или ендуро.
      Намерил съм два модела, който ми съвпадат с идеите за мотор, но е все още много нови и излизат изввън бюджета.
      Става въпрос за Yamaha Tenere 700 и Honda CRF 1000 Africa Twin
      Моля, помогнете да намеря нещо подобно, но и да е на цена до около 10-11 хил. лв.
      За сега съм се спрял на Triumph Tiger 800, но искам да видя и нещо друго. По-високите мотори са за предпочитане.
      BMW 800 GS нещо не ми допада, така че го изключваме от класациите.

      Поздрави!
      A какви мотори сте имали досега?

      Коментар


      • ezhko
        ezhko коментира
        Редактиране на коментар
        Този ще е ок на чакъл, а с по-свестни гуми и на черен път, като даже е в бюджета:
        https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...4&slink=rli0yf

      • aironhight
        aironhight коментира
        Редактиране на коментар
        ezhko, не съм видял коментара и обявата вече я няма. Може ли да споделиш за кой модел е било?

      • ezhko
        ezhko коментира
        Редактиране на коментар
        V-Strom 650 XT, спицовани джанти, цена около12 хил.лв., малко километри, 2018 година
        Има нещо подобно и сега: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...3&slink=rpn40k

    • #5
      Ми да питам и аз тогава - какво не харесваш на Бавареца?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • aironhight
        aironhight коментира
        Редактиране на коментар
        Не съм фен на самият дизайн. На 1200GS дизайна много ми харесва, но 800тката малко ми изглежда все едно е някаква неуспешна реплика на големия мотор.
        Може би ако се сложат някакви тунинг фарове/маска би ми допаднал.

      • aironhight
        aironhight коментира
        Редактиране на коментар
        Допълвам: Намерих някакви тунинг LED фарове. С тях и една по-лачена генерация и май ще вземе да ми хареса. Все пак нека да обсъдим и други варианти

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        А ако само на изглед не ти харесва то има части за тия колко искаш,ЛЕД фарове по 160 кинта и светят добре,че даже може да ти харесат. Генерация цяла е 1200,кеф ти Ароу, Иоши или Лео Винс, за повечко пари Ремус или Акрапович.

        То е цяла тема и ще взема да я пусна ма ме е срам,че съм новобранец по темата

    • #6
      За тия пари ич нищо няма деа.
      Сега излезе за двойно новото хонда трансалп.
      Ще ида тия дни да я видя дошла ли е не е ли ма пак едно,че не мога да си свивам сухожилията в глезените в тая позиция едно,че и да продам моя убавец ми трябва още поне 6-7К да наплатя за ново от магазина.
      Та положението е майка плаче с тия цени дето станаха...
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Аз прецених,че на старо си заслужава повече в моя случай - мотора ше държи до 100 000,цял двигател се намира за 2-3 ако му се престарая.

        Мотор на 20 000 километра тук е 6 бона грубо с фарове за 500 и барове за 400, нов Баварец следващия модел грубо е 17 гол. Е по-добър мотор е и по-сложен,повече електроника,но и аз го взимам за грубости,кал и макадам,нещо ме боли 17 бимберици за нов и то за начало само.

        Тия тук са доста популярни,аз бих ги сложил и тях в списъка.

    • #7
      В тия пари дето се залагат е верно В Стром! Тайгър Експлорър (в частност XC, че на мен много ми харесва) и Африката са в друг ценови клас. GS-а и мен ми е ... "особен" за каране. Мани, че е тежък. Боксера не е моя двигател. Може пък последните да са ги подобрили, ама тия па ептен не влизат в цената.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Бавареца който не му харесва в 800 модела, не е боксер и не е тежко,сравнява го с други машини около тая кубатура.


        По проходимост Тенерето,после Африката като става и за пътя,грозния баварец и вече капризните ‘талянци…..до 11 бона

        В Строма колко е машина за кал или нещо по-сериозно от камъче размер Киндер яйце?За стария говоря,че новия излиза от магазина а 11 500 в долари и там ако е 11 в лева взимам 2

        Спорт /Туринг - за пътя,може да вали - това как се сравнява с Тенере?

        ХТ модела поне спици има,за 12 600 у долари

    • #8
      Тайгър 800 xc е най- доброто в тоя бюджет.
      може да се търси KTM, но ще е дърт вибратор в тоя бюджет. VSrom и Versys са в бюджета, но това са шосейни мотори и не е това, което търсиш, според мен. Старото тенере 660 е в бюджета, но ако питаш ме, дофинансирай една Африка туин и ще имаш всичко каквото ти трябва

      Коментар


      • aironhight
        aironhight коментира
        Редактиране на коментар
        По принцип преди съм карал по-стари моторетки и са били много по-евтини. Първоначално идеята ми беше да е нещо за 6-7 хил. Като разгледах пазара, разбрах, че няма да стане с тоя бюджет.
        Тогава дофинансирах до 10-11... Не ми се ще от 7 да скачам на 17.
        Трябва и екипировка да взема... Не е правилният момент
        Старите тенерета ги гледах и ми харесаха на външен вид. Едно ме притеснява - едноцилиндров и само 47к.с. Тигровеца е 95, БМВ-то беше и то към 75-80. Много са далеч работите 😁
        Последно редактирано от aironhight; 06-03-23, 22:34.

    • #9
      Вчера ти снимах грозен Баварец с ЛЕД фар,малко по-старичък на години не мрънка ако директно му сложиш ЛЕД крушки вместо смяна на цял фар. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:B0BB968B-D672-419C-925C-A9F187ADBC7E.jpeg
Прегледи:829
Размер:855.6 КБ
ID:6915202 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20DFEEEF-18F4-4184-AD93-38CADF7CA72C.jpeg
Прегледи:825
Размер:718.8 КБ
ID:6915203
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • aironhight
        aironhight коментира
        Редактиране на коментар
        E, това вече е друга работа! С рефлекторния фар изглежда много дърт! А какви са ти впечатленията като динамика, надеждност, ...? Като цяло за мотора.

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Не ме питай мен,аз съм новобранец, нямам и 2000 километра на това и ако трябва да сравнявам то или го сравнявам с трактор 14 коня или с чисто кросов / е има фар / 50 коня едноцилиндров. Мога да ти кажа само,че между стария 650 едноцилиндровия и това сравнение няма,онова драска на 3та,аз съм на 6та с малко газ.
        Не се навивай и на 700 модела,моторите еднакви ма ония скопен и окачването му кофти, търси го след 2013 с WP предни вилици които подлежат на тунинг.
        Последните години имат повечко електроника както и електронен тунинг на окачването,режими на каране - дъжд,състезания,мързел, ебем ли го какво още…….докато 2013 има копче за изключване на ABSа и това е.

        За надежност не знам,хората света обикалят с такива ма те и с Хонда 300 го обикалят,има разни неземни простотии като заврения горивен филмът в резервоара или меката рама която се криви при скок натоварен ма и на двете от много време са им намерили цаката,то перфектна машина няма.

        Виж дали ги има за по 11 и да пускаме нова тема, тук това синьото 2013 модел 800 го взех за 6200 с Баварската навигация / т’ва пък защо е 700 долара не знам /, баровете и Денали допълнителни фарове и комплект резервни шосейни гуми както и варио тръби за Баварските твърди куфари или грубо ммммммм 3000 долара по него.
        Последно редактирано от BENZBOSS; 09-03-23, 04:41.

    • #10
      Да вдигна темата малко
      Какво по дяволите става с цените в България
      Разбирам инфлация , скъп ток , скъпи краставици, ама цената на моторите в мобилето излетяла в небесата
      Мераклисъл съм се да взема някакво скутерче да ходя до работа , да не се вра с джипа по задръстванията. Ама тая инфлация полудяла.
      Малка въшка Хонда sh 125 където чисто нов струва 6000 лв втора употреба я продават за 6300 , това да не е тесла:
      Всичко до 5г е на цена 6000

      Аз ли не съм добре или България не е добре , ама не го разбирам
      Какво да взимам ремаркето и да си направя една екскурзия до Италия
      някой може ли да каже как са цените на нови и прилично нови в Гърция, ей къде е

      Коментар


      • aironhight
        aironhight коментира
        Редактиране на коментар
        Това не е само в България. Мога да дам пример от Дания, че имаше кола на 2 години и 30 хил.км с цена колкото на нова.
        Просто няма достаки и се чака много, когато закупиш ново МПС.
        Наскоро гледах цените на обявите за един модел автомобил, какъвто си закупих 2018 год. Цените са същите, а колите са с 5 години по-дърти вече. Не става въпрос за ретро автомобил или нещо такова...
        И като за финал - има стари теми за Suzuki DR-Z във форума от преди 10 години, в които хората си търсят съответния модел. Цените са около 5000лв за запазен модел. В момента цените са същите, а моторите не са запазени

    • #11
      Първоначално публикуван от trav Преглед на мнение
      Да вдигна темата малко
      Какво по дяволите става с цените в България
      Разбирам инфлация , скъп ток , скъпи краставици, ама цената на моторите в мобилето излетяла в небесата
      Мераклисъл съм се да взема някакво скутерче да ходя до работа , да не се вра с джипа по задръстванията. Ама тая инфлация полудяла.
      Малка въшка Хонда sh 125 където чисто нов струва 6000 лв втора употреба я продават за 6300 , това да не е тесла:
      Всичко до 5г е на цена 6000

      Аз ли не съм добре или България не е добре , ама не го разбирам
      Какво да взимам ремаркето и да си направя една екскурзия до Италия
      някой може ли да каже как са цените на нови и прилично нови в Гърция, ей къде е
      Тотално изтрещяла работа, единствено новото прави смисъл. Купих си нов sh300, 2020 с умна топ каса и висока слюда включени в цената от едвам 11к сега си чакам новата nt1100
      Да платя 1, 2 или 3к по-малко за мотор с абсолютно неизвестна история? Няма как да стане тая работа, просто не съм достатъчно богат, за да поема тоя риск.

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        АБСОЛЮТНО

        Плащаш го 10 ма на под 2000 километра намазан стои в гаража и подобрения по него за 2-3000, нов от магазина с таксите 16

      • trav
        trav коментира
        Редактиране на коментар
        Става въпрос за 125сс скутер , какви 2-3000 подобрения и цената в магазина с таксите е 6000,
        Как да дам 6300 за нещо на доверие от български джамбазин ( от дупница)

      • Jimm
        Jimm коментира
        Редактиране на коментар
        Джамбазите в Дупница и навсякъде другаде, нямат абсолютно никакво понятие какво ти продават. Имам предвид човека, който конкретно ти продава. При него мотора идва готов нагласен и той не знае нито дали бил ударен и ремонтиран нито на колко км пробег е имал, ако гори масло например, той и това не знае. За никакво доверие не може да става въпрос. Само дето, ако ще стискаш очи и ще купуваш с надежда да уцелиш , трябва цената да е доволно привлекателна, а то не е така

    • #12
      Първоначално публикуван от aironhight Преглед на мнение
      Здравейте офроудъри,

      Започнах да си търся двуколесно тип "приключенски" или ендуро.
      Намерил съм два модела, който ми съвпадат с идеите за мотор, но е все още много нови и излизат изввън бюджета.
      Става въпрос за Yamaha Tenere 700 и Honda CRF 1000 Africa Twin
      Моля, помогнете да намеря нещо подобно, но и да е на цена до около 10-11 хил. лв.
      За сега съм се спрял на Triumph Tiger 800, но искам да видя и нещо друго. По-високите мотори са за предпочитане.
      BMW 800 GS нещо не ми допада, така че го изключваме от класациите.

      Поздрави!
      Излиза НОВИЯ Трансалп - по-лек от Африката и с достатъчно (за някои) к.с. 92! И само 208 кг.

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        И това е главно магистралка,не е мислено като Африката за извън пътя като Тенерето което е половин кросов мотор или Африката която много го може и от към окачване,клирънс,резервоар,рама ……..и каквото се сетиш.

        Ако се търси за пътя то ДА, и това много става ма като чета той иска да му причинява грубости

    • #13
      До
      #12.1
      BENZBOS

      Ще се изненадаме вероятно - но Трансалпа - е с 20 кг. по-лек, и с 20 коня по-мощен... И хода и отпред, и отзад му е по-голям...
      Гледах сравнения, (ще ме накараш да го пробвам и него) ама тука няма черно или не ми се дават пари да се калям, та на шосе.... да видим...

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        По-лек от Африката нали? Няма как да е по-тежък,по-нисък клас мотор е,малкия му брат.
        Говорех за Окачване,Клирънс,Резервоар,Рама…..100 коня за Африката и 90 магарета за Транса, същата работа в окачване,рама,резервоар,пробега май беше по-добър………


        Или сравняваш с Тенерето?На шосе ясно кое е,там не им е много сложно обаче виж намери от някъде едно Тенере и го пробвай на селско,това си е половин кросов мотор.

      • ivied
        ivied коментира
        Редактиране на коментар
        От Тенерето е с 20 кила надолу, и с 20 коня нагоре...

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Не е - Виж пак килата,сравняваме 2023 модели нали,не предишните които ги знаеш на изуст.
        За конете съгласен,тепърва ще се види дали Хонда двигателя може да се сравнява по надежност с Ямахата,на коне го докарва,другото предстои да видим.

        https://www.bennetts.co.uk/bikesocia...lp-2023-review

        Едно сравнение ма е малко на английски.
        Последно редактирано от BENZBOSS; 15-04-23, 08:50.

    • #14
      Основният проблем със закупуването на Трансалп е малкото бройки дето ги докарват...
      Аз се бях записал да ми се обадят и като се обадиха вече имаше 6 продадени и 3 останали налични към онзи момент няколко дни след докарването...
      Бяха казали,че ще имат тестова бройка,но се оказа,че тази на експото най-вероятно ще е тестовата и ще замине и тя там.
      Иначе на хартия моторчето изглежда да бъде много масов модел следващите години в тоя ценови диапазон и за целите които може да покрие.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #15
        Здравейте отново!
        Благодаря за помощта. В крайна сметка успях да намеря тигърче, което е в добро състояние. Малко надскочих първоначално поставения си бюджет, но според мен състоянието на мотора е много добро и не исках да го изпускам.
        Оставям и няколко снимки.
        П.С. търся си компания за каране от Бургас и близкия регион.
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG20230511191349.jpg Прегледи:0 Размер:905.9 КБ ID:6924087
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20230511191341.jpg
Прегледи:359
Размер:1,005.9 КБ
ID:6924088

        Коментар


        • ivied
          ivied коментира
          Редактиране на коментар
          Честито! Със здраве да си го караш! И да споделяш впечатления! Модел, данни. Интересно, колко са Тайгърите във форума?

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Котенцето то,а да ти е честито

        • Стоян Боюков-Sariones
          Стоян Боюков-Sariones коментира
          Редактиране на коментар
          Честито първо! Със здраве и безаварийно! Точно този модел имах изнавпредвид ... и за това, че е малко по-скъп. Нооо ... както казах изборът е много добър!!

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X