Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: BMW R1150GS Adventure

    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    Аз съм висок 178 см. Карам в момента Африка Туин със седалка висока 86 см. Качвал съм се на два мотора БМВ 1150 АДВ. На Димо на мотора, (който съм карал малко), спокойно стъпвам на земята с двата си крака на цяло стъпало. Седалката на Димо е тунинг и е 85см висока. На мотора на Илиян, който е с оригиналната седалка на Адвенчъра с височина 89-91см едвам се покатерих от горе, а краката ми висяха и едвам докосвах земята с върховете на пръстите си. Така че разликата във височините на седалките е малка, но много съществена.
    Съветите на колегата за изхлузване от седалката на една страна при спиране, за да подпреш крака, както се прави при кросовите и ендуро моторите, някои от които имат седалки по 95 см високи са абсолютно неприложими за БМВ 1150 АДВ, защото мотора тежи 250 кила.
    Току що премерих височината на седалката. /Cagiva Elefant AC900/
    86 см в най-ниската и точка.
    Аз съм 176 см.
    Така при седнало положение, стъпвам на земята едновременно с двата крака, но с половин стъпало.
    За да постигна стъпване с цяло стъпало трябва леко да наклоня мотора на една страна.
    Може би е хубаво да можеш да стъпваш едновременно с двете стъпала, но това е положението при мен.
    Успявам да го управлявам и удържам така без проблеми.
    Единствено имам лек страх при спускане по стръмен наклон с чакъл или пясък, че си е доста тежък.
    .

    Коментар


    • #62
      От: BMW R1150GS Adventure

      Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
      Управлението на един мотоциклет е удоволствие, а то се постига със сигурност и стабилност на пътя до като шофираме.
      А не със стъпването на място.
      Много мъдро е написаното от Жоро. Препрочетох го няколко пъти.

      Има разбира се и изключение - движение с ниска скорост или маневриране по неравен терен. Ако си на ръба на стъпването една лека вдлъбнатинка в неподходящият момент и си стоварил мотора на земята. Не говоря за нищо особено. Пропадане от 2 см. точно под крака ви е достатъчно да капичнете машината, особено ако е натоварена. Едно такова глупаво падане може да е особено неприятно, да счупи ръчка на спирачка или съединител, да пробие радиатор или резервоар, не дай боже нещо по вас, така че не е за подценяване, особено когато сте на "май*ата си". От тази гледна точка си позволявам да твърдя, че да стъпваш стабилно и да имаш аванс е важно, като отново се съгласявам с Жоро, че то не трябва да е за сметка на пътното поиведение на мотоциклета.
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • #63
        От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

        Този мотор на снимката изглежда брутално ударен. Забелязвате ли на последната снимка как предното колело е някак си странно прибрано назад - предполагам от челен удар.
        Yamaha XT​M600E '98
        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

        Коментар


        • #64
          От: BMW R1150GS Adventure

          Първоначално публикуван от baro_bg Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]240899[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]240900[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]240901[/ATTACH]

          За този мотор ти искат 2500лв? Аз не бих се чудил, щях да водя хора за втори оглед.
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #65
            От: BMW R1150GS Adventure

            Здравейте колеги,
            Искам да Ви помоля, да изразите мнение, за Хонда Трансалп 700 като машина за пътешествия. Разбира се, предимства и недостатъци.
            Все още не съм си избрал мотор за пътешествия. Оказа се труден избор, имайки предвид ръста ми от 170см. и настоящия ми мотор като мощност и ускорение CBR 1000 RR.
            Благодаря предварително.
            По-добре мъртъв, но пич,... отколкото жив скапаняк!...

            Коментар


            • #66
              От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

              Тони, виж дали няма да ти помогне и тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=transalp+700
              А тук има сравнение на 700-кубиковия с останалите - http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=transalp+700
              Поздрави!

              Коментар


              • #67
                От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                BMW F800GS. Удобен, а и има мощност и е по-лек. Хонда Трансалп е хубав на външен вид, но има доста оплаквания в нета от него, но може и да са абсолютно неоснователни. Тук никой не кара такова чудо и съветите ще се основават на нещо прочетено из интернет, а не на личен опит. А такова чудо като мотор за пътешествия няма. Много зависи какво е пътешествието и как си се грижиш за мотора. А относно ръста ти, не се притеснявай. Има много тунинг за всякакви мотори и ще свалиш височината. Ако не, ще караш лагерна количка, че тя е най-ниска . Ако в Хонда предлагат тест драйв на този мотор отиди да го пробваш и така ще разбереш.

                Коментар


                • #68
                  От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                  markovivo има такъв и го кара навсякъде и го обслужва добре. Питай го - ще ти даде обективен поглед с технически детайли...
                  You'll never find out - I got no key hole....

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                    Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                    markovivo има такъв и го кара навсякъде и го обслужва добре. Питай го - ще ти даде обективен поглед с технически детайли...
                    Тони пита за новата Хонда Трансалп, а на Иво е предишния модел, освен ако няма повод да черпи.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                      Ами, да и аз съм чел по чужди форуми за слабости в предницата... имат някакво заиграване на кормилото при пускане на ръцете.
                      Аз имах същия проблем и с Transalp 650 , който така и не успях да отстраня напълно.
                      Мисля, че ще ти бъде трудно от 1000сс да се качиш на по-малка машина... но BMW F800GS е добра алтернатива, както ти предлага Бойко.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                        Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                        BMW F800GS. Удобен, а и има мощност и е по-лек.
                        Бойко, знаеш, че си на път да ме убедиш за 800 GS. Просто се ровя за нещо от Honda. Все пак е трудно да караш Хонда и да искаш да смениш марката...
                        Между другото, загледах се и по новият бандит 1250, с целия оптекател и куфари.
                        Някой знае ли, двигателят на 800 GS, на BMW ли е или е Ротекс?
                        По-добре мъртъв, но пич,... отколкото жив скапаняк!...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                          Първоначално публикуван от ttankof Преглед на мнение
                          Бойко, знаеш, че си на път да ме убедиш за 800 GS. Просто се ровя за нещо от Honda. Все пак е трудно да караш Хонда и да искаш да смениш марката...
                          Е, де ... не боли чак толкоз, не се притеснявай

                          Първоначално публикуван от ttankof Преглед на мнение
                          ...Някой знае ли, двигателят на 800 GS, на BMW ли е или е Ротекс?
                          Аз знам

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                            Момченцееее...
                            Какво чакаш, ... казвай де.
                            По-добре мъртъв, но пич,... отколкото жив скапаняк!...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                              Тони пита за новата Хонда Трансалп, а на Иво е предишния модел, освен ако няма повод да черпи.
                              Нямам!

                              Моя дори е по-по-предния модел - 89г. 600сс, след това има 650сс и след това излиза 700сс. Има и два фейслифта на 600 и 650, но технически мотоциклета почти не се променя. Хубав, но трябва да сте с нрав на оФлюф (като мен) или да имате и друг по-спортен мотоциклет (като мен ), а може и да ги съчетавате и двете (като... мен ).

                              Не мисля, че ttankov ще има спокойствието цял ден да движи около 100, та дори и да е фен на Васко Кеца!
                              Черпете ме, не ме щадете!
                              _________________
                              (\__/)o*******_
                              (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                              ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                                Първоначално публикуван от ttankof Преглед на мнение
                                Някой знае ли, двигателят на 800 GS, на BMW ли е или е Ротекс?
                                BMW е двигателят.
                                Доста го хвалят.
                                Особено за хубавата тяга, която има в голям диапазон от оборотите си.
                                Само дано да може да се сваля седалката.
                                Седнах на екземпляра на giorgio днес и ми се видя малко височък, но може би това се коригира.
                                giorgio е човекът когото може да питаш.
                                .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X