Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cagiva Navigator 1000/Gran Canyon 900 - някой има ли опит?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Cagiva Navigator 1000/Gran Canyon 900 - някой има ли опит?

    Рано или късно при карането на средни и дълги разстояния се стига до голямото туристическо ендуро

    В този ред на мисли, някой има ли опит с гориспоменатия модел - Cagiva Navigator 1000.
    Двигателя е на Сузуки (много подобен или идентичен с V-Стром), а рамата подобрена версия на Cagiva Gran Canyon (с 900 кубиков двигател Дукати).
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

  • #2
    До: Cagiva Navigator 1000/Gran Canyon 900 - някой има ли опит?

    и за мен е интересно, но в БГ, едва ли има много с такива мотори...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #3
      До: Cagiva Navigator 1000/Gran Canyon 900 - някой има ли опит?

      Здравейте, преди 2 седмици станах горда собственичка на Cagiva Navigator. Все още нямам много впечатления, но има няколко неща, които се виждат и усещат още от първото качване:
      Мотоциклетът е невероянто удобен. Седалката е широка (може би прекалено за офф-роуд, но за асфалт е перфектна). Окачването е доста прилично (32 положения на задния амортесьор, отпред Marzocchi 45mm). Двигателят е просто невероятен! Много мощност в ниските обороти (поема от 2000об./мин.), а между 5000-7000 се вижда, че 100-те к.с. не са магарета. За ендуро мотора върви повече от добре (за сравнение - предния ми мотоциклет беше Kawasaki ZXR 750, също 100к.с., но Navigatora върви с по-голяма лекота). За спирачките - Nissin 2 бутални апарати с армирани маркучи - напълно достатъчни, като се има предвид и спирателната мощност на двигателя. Поведение на завои - СУПЕЕЕЕЕЕР! Кара се като малък мотор, не тежи, дори на остри завои. И изобщо е много събран, губи се усещането за голям мотоциклет (само, че има мощност на голям). За по-висока скорост - до 170км./ч. не се усеща неустойчивост, а стъклото предпазва достатъчно. Иначе на 6-та предавка може да върви и с 80км./ч. без да се тормози.
      Като общо за сега впечатленията са ми много добри! Невероятен мотоциклет!
      ---------------------------
      Cagiva Navigator 1000
      Husqvarna TE610-E

      Коментар


      • #4
        До: Cagiva Navigator 1000/Gran Canyon 900 - някой има ли опит?

        Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
        Рано или късно при карането на средни и дълги разстояния се стига до голямото туристическо ендуро
        +1

        В този ред на мисли, съм се загледал в Aprilia CAPO NORD.

        Ще се радвам да чуя мнения на база лични впечатления и за други подобни мотоциклети.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          До: Cagiva Navigator 1000/Gran Canyon 900 - някой има ли опит?

          suzuki_neli, в повечето ревюта, които четох за този мотор разправяха подобни на твоите впечатления, и много ми се искаше да го пробвам на живо... За жалост екземпляра, който се канех да пробвам някой го купи преди да се добера до него (каква ли е вероятноста този някой да си ти )
          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

          Коментар


          • #6
            До: Cagiva Navigator 1000/Gran Canyon 900 - някой има ли опит?

            suzuki_neli виждам, че си от София и в този ред на мисли има ли начин някъде да го видим този мотор. Събираме се всяка сряда в ето това заведение "18:30-19ч. в "Крилцата", ул. Буная 26"
            http://emaps.bg/emaps/content.asp?mi...4733391&lng=BG
            Ще бъде интересно за всички

            Коментар


            • #7
              До: Cagiva Navigator 1000/Gran Canyon 900 - някой има ли опит?

              То там бяха едно време първите сбирки , ма бяха петъчни ;-)

              tatkobarba - а защо си се насочил имено към кагивата , в-сторма не е ли по добъ избор за на асфалта , мисля , че и по иконочен .

              Коментар


              • #8
                До: Cagiva Navigator 1000/Gran Canyon 900 - някой има ли опит?

                На практика не съм се насочил на никъде. В-строма не знам защо да е по-икономичен, при положение, че са почти идентични двигатели (май изпускателната система си е на Кагива, и може би част от електрониката).

                Предимството на Кагивата е, че муцуната му е по-тясна (демек става повече за каране в града), но това е и недостатък - намалена защита от вятъра, също така е доста лек. Другото предимство е цената. Един вид е по-универсален мотор за всекидневна употреба.

                Най-вече изгарях от любопитство да видя що за чудо е това и какво му е качеството на сглобка и т.н.

                Подкрепям boiko73 да го видим на живо и да се запознаем
                Доколкото знам сега в Крилцата се събират момичетата мотористи от мото-форумите... от време на време. Днес бих минал, ама имаме фирмено парти/тиймбилдинг и явно ще пропусна. Другата седмица ако не сте заминали на някъде и има сбирка, може да мина да се запознаем.
                Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                Коментар


                • #9
                  До: Cagiva Navigator 1000/Gran Canyon 900 - някой има ли опит?

                  Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
                  На практика не съм се насочил на никъде. В-строма не знам защо да е по-икономичен, при положение, че са почти идентични двигатели (май изпускателната система си е на Кагива, и може би част от електрониката).

                  Предимството на Кагивата е, че муцуната му е по-тясна (демек става повече за каране в града), но това е и недостатък - намалена защита от вятъра, също така е доста лек. Другото предимство е цената. Един вид е по-универсален мотор за всекидневна употреба.

                  Най-вече изгарях от любопитство да видя що за чудо е това и какво му е качеството на сглобка и т.н.

                  Подкрепям boiko73 да го видим на живо и да се запознаем
                  Доколкото знам сега в Крилцата се събират момичетата мотористи от мото-форумите... от време на време. Днес бих минал, ама имаме фирмено парти/тиймбилдинг и явно ще пропусна. Другата седмица ако не сте заминали на някъде и има сбирка, може да мина да се запознаем.
                  Ама Крилцата по-горе, които съм писал, а не тези срещу зала Универсиада. Всяка сряда сме там и днес също

                  Коментар


                  • #10
                    До: Cagiva Navigator 1000/Gran Canyon 900 - някой има ли опит?

                    Здравейте на всички, тази сряда ще се събирате ли в Крилцата? Може да се видим.

                    Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
                    ... За жалост екземпляра, който се канех да пробвам някой го купи преди да се добера до него (каква ли е вероятноста този някой да си ти )
                    Ами май вероятността е 100% . Не съм виждала друг в България (само Gran Canyon). Аз го купих от автокъща на Ломско шосе с един мотор окачен върху къщичката на пазача.

                    Първоначално публикуван от tatkobarba
                    На практика не съм се насочил на никъде. В-строма не знам защо да е по-икономичен, при положение, че са почти идентични двигатели (май изпускателната система си е на Кагива, и може би част от електрониката).
                    Инжекционите, електрониката и разпределителните валове са на Каджива. Разход на гориво 6/100-нормално, 7/100-в града и на черен път.

                    Първоначално публикуван от tatkobarba
                    Другото предимство е цената. Един вид е по-универсален мотор за всекидневна употреба.
                    Цената е по-ниска в България, защото тук никой не иска италиански мотор. Но за такъв в хубаво състояние - цената изобщо не е ниска! Този, който аз купих, беше на добра цена, просто защото продавачът не беше много наясно какво продава.

                    Първоначално публикуван от tatkobarba
                    Най-вече изгарях от любопитство да видя що за чудо е това и какво му е качеството на сглобка и т.н.
                    За качеството на сглобка: след няколко офроуда не е толкова добро вече

                    Въпреки това - на живо си е красив мотор! Италианците са добри в дизайна все пак.
                    Последно редактирано от giorgio; 04-08-09, 11:44.
                    ---------------------------
                    Cagiva Navigator 1000
                    Husqvarna TE610-E

                    Коментар


                    • #11
                      До: Cagiva Navigator 1000/Gran Canyon 900 - някой има ли опит?

                      Първоначално публикуван от suzuki_neli Преглед на мнение
                      Здравейте на всички, тази сряда ще се събирате ли в Крилцата? Може да се видим.

                      Да,там сме след 18.30-19.00ч.Заповядай,на мен също ще ми е интересно да видя мотора.Моля погледни точното местонахождение на кръчмето.

                      Поздрави,
                      Последно редактирано от giorgio; 04-08-09, 11:45.
                      търся си подписа....

                      Коментар


                      • #12
                        До: Cagiva Navigator 1000/Gran Canyon 900 - някой има ли опит?

                        Пускам тази снимка, като анонс към колежката, да разкаже малко повече за мотоциклета, или по-точно, да опита да направи ревю, в отделна, нова тема.



                        За което и благодаря, от името на всички нас, предварително!
                        Последно редактирано от giorgio; 04-08-09, 12:21.
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X