Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

    Здравейте колеги,до сега съм карал само спортни мотори(пистови) искам съвет относно закупуването на 2 ри мотор ендуро за асфалт на 90 процента и 10 процента на черни пътиша и чакълени улици ще се кара,както и преходи из страната с куфари и палатки.Спрял съм се на Сузуки ДР 650 и ДР 800,като 650 е 2000 година оригинален външен вид няма нищо преправянопо него,а 800 е 1994 та година със супер мото капли и спортно кормило другото е в оригинален вид.бюджет от 2300 лв.Благодаря.

  • #2
    От: Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

    Като ще си вземаш мотор за пътуване освен пистовия НЕ ВЗЕМАЙ такъв с един цилиндър.Не ,че не може да се пътува с това ,което заглеждаш,даже хората си правят много сериозни пътувания с такива.Свикнал си на 4 цилиндъра и много обороти.Каквото и с един цилиндър да вземеш ще ти се стори УЖАСЕН ВИБРАТОР.Освен това скорости над 100 сатрудно постижими(за поддържане и правене на километри говоря , а не за постигане). Сега тука много хора ще се мъчат да ме оборват, но просто искам да те предпазя от това след месец само да се чудиш как да си вземеш парите дето си дал и да минаваш на ПОНЕ 2 ЦИЛИНДЪРА.Аз бях в твоята ситуация преди 5г. Имах и си продадох Хондата ВФР 800-перфектен скоростен спорт-турист с който си бях свикнал и доста бях попътувал с него.Минах на Африка 750 РД07,която си ми стои и няма да продавам ,въпреки ,че междувременно ми се натрупаха още 4 мотора.Много хубав мотор за пътуване , но.....все още като ме питат за Африката казвам ,че нямам мотор а трактор-бавен,вибриращ,но СУПЕР УДОБЕН И СИГУРЕН-юни до Мароко и обратно не ми изгоря и крушка даже и се прибрах по- малко уморен от колкото си мислех. Зависи колко далече мислиш да пътуваш с ендурото , но си помисли ВНИМАТЕЛНО преди да купиш друг мотор за пътуване.Успех с избора!

    Коментар


    • #3
      От: Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

      Ако ги е пробвал ДР-ите , сигурно е добил някаква представа , и явно се е спрял на един цилиндър.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

        То едно е да караш 20-30 км,съвсем друго 1000 км за 3 дена.Дано човекът да си вземе правилното за него си решение и после да не го е яд.Просто искам да му помогна ,ама всеки си пътува по своему.В ADV -rider гледам ,че жени на по 70 г. си обикалят света със скутер.Не е важно с какво , по-важно е ДА ГО ПРАВИШ.В тазигодишното ни пътуване единият колега се справи с 8000 км БЕЗ ПРОБЛЕМ С HONDA XL600..80 и не знам коя година . Не проблем мотора , проблемът е да преодолееш себе си и да тръгнеш.

        Коментар


        • #5
          От: Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

          Аз с Др 600 за една Неделя си връткам около 400 км.из България съвсем спокойно.Имам и четери цилиндров и двата мотора ми доставят различно удоволствие и тръпка.Според мен заложи на 650 то.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #6
            От: Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

            При тези 2 дъргела аз без каквото и да било колебание бих предпочел SP46-цата (650cc).
            Зависи за какво е моторът де, 650 е уникално лек в класа си.
            Все пак го дават под 150 кила и с известно количество пари може да се свали до 140, което е WOW!
            Големият със сигурност пък е по-удобен за дълъг път (не съм карал продължително такъв).
            За една година с малкият вече нямам грам задръжка да тръгна и на околосветско с него.
            Никак не преувеличавам!
            Казват, че не бил удобен за дълъг път. Стоковата седалка била булшит.
            Вероятно е въпрос на навик и свикване но на мен никога не е бил натоварващ.

            П.С: Ако намериш SP46 за този бюджет, от тази година, в този вид и се откажеш - дай го насам.
            Веднага го купувам за резервен.
            Не се майтапя изобщо.



            Sent from my SGP511 using Tapatalk
            Последно редактирано от Esper; 09-08-16, 20:40.
            Враг усраине

            Коментар


            • #7
              От: Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

              Др800 е прасе. Вземи си 650, само внимавай с конкретния екземпляр. Герчев не го слушай - от едноцилиндров до едноцилиндров има разлика.
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • #8
                От: Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

                Наскоро хвърлих око в мобилето от любопитство.
                По-голямата част от годините в обявите за DR650 нямат нищо общо с реалността.

                Добре е да се знае, че след '96 до края на производството за този модел Сузуки го променят драстично и основно.
                DR650 преди и след тази година нямат нищо общо освен името.
                Дори нямат взаимозаменяеми части.
                Та е хубаво да се има предвид.

                Sent from my SGP511 using Tapatalk
                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  От: Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

                  Конкретно на тези два модела ли си се спрял ?
                  Защото според мен има по добри алтернативи, примерно :
                  Yamaha TDM
                  Yamaha XTZ Tenere или Super Tenere
                  Сега - BMW R1200RT 2006 г
                  Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                  По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                  По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

                    Първоначално публикуван от Tisho_91 Преглед на мнение
                    Здравейте колеги,до сега съм карал само спортни мотори(пистови) искам съвет относно закупуването на 2 ри мотор ендуро за асфалт на 90 процента и 10 процента на черни пътиша и чакълени улици ще се кара,както и преходи из страната с куфари и палатки.Спрял съм се на Сузуки ДР 650 и ДР 800,като 650 е 2000 година оригинален външен вид няма нищо преправянопо него,а 800 е 1994 та година със супер мото капли и спортно кормило другото е в оригинален вид.бюджет от 2300 лв.Благодаря.
                    Бюджетът ти е доста нисък за 650 - кубиковия модел , който търсиш . С тези пари можеш да вземеш 800 или по-стария 650 кубиков вариант от началото на 90-те години .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

                      Колеги аз ще си го докарам от чужбина,но ако има нещо и в бг може да го погледна?Сега да търся ДР 650 така ли?Това ли е по добрия вариант?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

                        На мен лично DR Big ми е тежък, леко неповратлив, прекалено пластмасов, едрогабаритен и в крайна сметка по-шосейно ориентиран.
                        Произвежда се май до около 2000г.

                        650 след 96 (Така нареченият Dual Sport, SP46) е по-лек, компактен, с една идея по-пригоден за офроуд, прави до около 2010 почти без изменения и е 1 генерация по-нов от 750 и 800 BIG.
                        Доколкото може да се каже "нова генерация" за мотор на 16 години

                        Дали 650 е по-добър вариант зависи от нуждите ти.
                        За мен определено е по-добър и е ЕДИНСТВЕНОТО "тежко" ендуро, което понасям.
                        Точно защото е... "леко" а конкретно в DR-a съм направо влюбен
                        Дотолкова, че бих купил още един.
                        По сходни причини не харесвам нито африка, нито тенджератата нито ТДМ-а.
                        Това последното дори не бих го определил като ендуро.

                        Тези неща вероятно не биха били точно такива ако ще го ползвам предимно за дълги преходи.
                        Само че аз го ползвам за всичко и то ежедневно.

                        Та еднозначен отговор няма кой да ти даде освен ти.
                        Трябва да пробваш и двата.

                        В БГ... Не се харчат много тези модели.
                        В мобилето в момента има само 1 650cc от "новите".
                        Миналата седмица имаше още един но беше ако не се лъжа 1800 евро.
                        Сега го няма.
                        В мото-форума някакъв герой се изказал скоро, че продава такъв в тема отпреди 10 години - доста тематично
                        Та избор далеч не може да се каже, че има тук.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

                          Кои са слабите места на ДР 800 Биг, разхода за гориво голям ли е?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

                            Е гори 5-5 и нещо, ама е толкова тежък, че ще ти се отвори херния. Тежи колкото африката и тенерето.
                            Yamaha XT​M600E '98
                            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор между Сузуки ДР 650 и ДР 800?

                              DR800 Big - 194 кила сухо тегло според спецификациите.
                              DR650 SE - 147 кила.
                              Африка-та и ТДМ-а по спомени също са около 200.
                              За тенджере-то не съм сигурен но вероятно и то е 200кг прасе.
                              Всъщност ~200кг за прасе е екстра ама за мотор ако може да не.
                              Един такъв имам и ми стига.
                              Мотор де, не свиня
                              Враг усраине

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X