Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новия ми GTR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новия ми GTR

    Привет колеги,може би някой от вас знаят че карах БМВ ГС миналото лято,но нещо не се спогодихме и септември миналата година се разделихме,малко разочарован от БМВ продължих напред с друга марка.
    И така,още преди да си взема ГСа се бях загледал по шосейните туристи но така и не изпадаше нещо на пазара понеже тогава живеех на един малък остров м/у Англия и Франция и предлагането на тежки туристи беше а и все още си е ограничено.
    Две седмици след като продадох ГСа се появи Кавата с която съм в момента и веднага си букнах едно тест драйвче,разбира се след първия оглед в магазина и констатация че мотора е в перфектно техническо и визуално състояние а и беше на около 4000 изминати общо мили-перфектно !!!
    Мотора е 2008 година Kawasaki GTR 1400.

    Ще продължа с темата
    Kawasaki GTR 1400

    Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

  • #2
    От: Новия ми GTR

    Така изобщо не се брои,искаме снимки :-)

    Коментар


    • #3
      От: Новия ми GTR

      Модела е сравнително нов, добре е да дадеш преки впечатления - возия, разход, ветрозащита, каквото се сетиш, чакам с нетърпение, сигурен съм и не само аз, да се слушате взаимно, хиляди безаварийни пожелавам - мили/ километри в каквото го смяташ
      LZ1NIM/P
      B pos

      Коментар


      • #4
        От: Новия ми GTR

        Така започна всичко,тук тъкмо спрях пред магазина за огледа и теста,тръпката е невероятна )))

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0177.jpg
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5706419 тадааа,първа кипра от редицата!!!

        Споменах ли че е голям красавец,ето няколко снимки които направих докато го тествах,спирах и си го оглеждах,тръгвах карах,спирах и е така,дилъра ми даде карт бланш за цялата събота,каза че мога да си го тествам цял ден.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0167.jpg
Прегледи:1
Размер:158.6 КБ
ID:5706410Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0170.jpg
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:5706421Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0172.jpg
Прегледи:1
Размер:112.8 КБ
ID:5706422
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0173.jpg
Прегледи:1
Размер:96.2 КБ
ID:5706423Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0185.jpg
Прегледи:1
Размер:143.0 КБ
ID:5706424

        това нещо трябва да е постоянно в джобчето,мотора е кийлес и без този транспондер няма палене,има си и още един резервен
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0186.jpg
Прегледи:1
Размер:66.1 КБ
ID:5706426
        Kawasaki GTR 1400

        Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

        Коментар


        • #5
          От: Новия ми GTR

          От другата страна на океана това е Kawasaki Concours- СТРАХОТНА машина. Едно голямо браво за избора. Слага FJR-a в малкия си джоб, да не говориме за ST-1300... на светлинни години.
          Убеден съм, че по някое време и аз ще притежавам такова бижу.
          Много усмивки и незабравими пътешествия!
          The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

          Коментар


          • #6
            От: Новия ми GTR

            Страхотен кораб , със здраве да си го караш и много магистрали да преплуваш.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Новия ми GTR

              лелееее ебати дзвера! кефи ме, въпреки че за мен е голям и тежък. в софия има няколко, даже един кафяв много често спира пред лидл-а в квартала... честито придобивка и чакам да разказваш как е "на борда" на кораба

              Коментар


              • #8
                От: Новия ми GTR

                Честито и от мен!
                Много безаварийни километри до страхотни дестинации ти пожелавам.Тръпката е голяма от такава нова придобивка...Знам го, защото и аз на скоро я прежвях.
                Радвам ти се истински.
                На добър час!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Новия ми GTR

                  Много красив мотор! Поздравления!
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новия ми GTR

                    Страхотна машина,много безаварийни километри :-) За какво служи лостчето по средата на кормилото?Стоика за нещо или?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новия ми GTR

                      Честито и от мен! Хиляди приятни мигове и безаварийни километри!
                      През 2010 правят някои промени по GTR-a като по-интересните са слюдата, огледалата и обединената (преден и заден кръг) спирачна система. Струва ми се, че слюдата от твоите снимки е най-ниската (по-високата е била опция преди 2010) - имаш ли някакви забележки към ветрозащитата от слюдата?
                      Другата основна критика е позицията на огледалата - твърдят, че видимостта (заради позицията им) е силно ограничена и основният видим обект в огледалата са куфарите - има ли истина в това от твоята гледна точка?
                      Поради тези няколко критики, които от Кавазаки са взели под внимание, през 2010 са направили промените.
                      Питам тези специфични неща, тъй като и аз имам силно желание за този модел, но заради забележките се напъвам за модела след 2010... ако обаче критиките са неоснователни, не бих възразил да взема по-евтино и модела преди фейслифта.
                      Предполагам, че сравнително високата собствена маса не представлява някакъв особен проблем при експлоатацията?
                      И последно - как е разхода на гориво при теб?
                      Предварително благодаря за коментарите!
                      V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новия ми GTR

                        Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                        Страхотна машина,много безаварийни километри :-) За какво служи лостчето по средата на кормилото?Стоика за нещо или?
                        Това по средата на кормилото е топка (ябълка) за монтаж на GPS. Най-вероятно стандартния един инч диаметър. Или поне аз така го виждам.

                        На мен по интересен ми е момента с тази кейлесс система. Как подяволите му се заключва кормилото на това чудо? Мен лично това би ми представлявало проблем. Имам предвид, че да си оставя мотора на улицата с отключено кормило би ми било проблем. Какво пречи някой да го забута в неговия си гараж?

                        Иначе машината изглежда много добре и дано да носи много и само хубави моменти и преживявания на собственика си.
                        Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                        Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новия ми GTR

                          Ето и малко впечатления;

                          Разход---Когато го купих ходех с него на работа и карането беше изключително в градски трафик със много спиране и тръгване,цифрите са ми от компютъра,никога не съм го засичал специално да видя колко гори,та в началото докато бях в Джързи разход 41 MPG или 6.9 л/100км.Когато се преместих в Шотландия и живея извън града разхода който ми показва в момента е 45.7 MPG или 6.2л/100км и продължава да пада.

                          Возия---Окачването е с настройки (ръчни) за рибоунд и прелоуд отпред и отзад,вози добре и ми е удобен,няма странични шумове по дупките и ги поема добре.

                          Ветрозащита---Духа ми малко долу в обувките,от там на горе до врата е перфектна,над врата с оригиналната слюда вдигната до горе се усеща вече вятър в каската,реших идеално този проблем с допълнителен спойлер с който слюдата се удължи и изхвърля струята над каската вече,висок съм 1,72см

                          Огледала---На модела до преди 2010 огледалата са малко ниски и когато съм с куфарите те заемат някаква част от огледалото,не е нещо фрапантно и никога не ме е дразнело или пък пречело ни най малко.

                          Позиция на каране---Мотора е малко по спортно ориентиран от другите шосейни туристи и кормилото му ми идваше малко ниско и стойката беше леко приведена напред,все още бях в удобната зона на каране но след като го покарах така реших да му сложа повдигачи и да пробвам,кардинално се промени стойката ми доста по изправена но в същото време и съвсем леко наклонена напред идеалния баланс за мен,когато пътувах за Шотландия направих 970км от сутринта до към 6 часа вечерта когато се и прибрах и се чуствах доста добре с мисълта че можех да измина поне още 500км.Седалката пък ми идва малко висока и не мога да стъпя с двата крака солидно на земята но се справям.

                          Куфари---35 литрови,солидни,откачат се и се закачат за секунда съчетани с общите черти на мотора,широки са колкото са широки и огледалата и това е в голяма помощ ако минавам някъде на тясно.

                          Да обобщя че мотора е много приятен за каране,набира много,залепен е за пътя,има присъствие на пътното платно с размерите си (дълъг и широк,даже мисля че беше и най широкия в класа си),няма грозно щракане при превключване на скорости,няма никакви тракащи шумове от двигателя,чува се само лекото свистене характерно за редовите двигатели,абсолютно никакви вибраций-все едно си на летящо килимче,няма следи от корозия или пукнатини около болтовете на пластмасите-като цяло съм много доволен

                          Ще продължа темата със снимки на нещата които съм добавял и какво още бих искал да добавя,пазара е препълнен с глезотийки за този модел.
                          Ако нещо съм пропуснал-питайте,ще ми бъде приятно да отговарям на въпросите ви!!!
                          Kawasaki GTR 1400

                          Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новия ми GTR

                            Честита придобивка!
                            Много благодаря за подробното "ревю" на машината.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новия ми GTR

                              Ето едно филмче, в което един руснак със същият мотор Кавасаки 1400 GTR минава 16 000 км от Сан Хосе-Калифорния до Аляска - Северният ледовит океан и обратно пак до Калифорния. Това е десетата част от филма му. Това е точно денят, когато започва връщането му обратно от Дедхорст на Северният ледовит океан към Колдфут-Аляска. Тук успява да спука гума, но се справя. Аз не съм чувал друг да е пресичал Аляска със такъв мотор обурудван естествено със шосейни гуми. https://www.youtube.com/watch?v=akUYWvxAPY4
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X