Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Deauville, моят избор за първи мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

    Кой филтър е 70 лева ?
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #47
      От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

      Моя филтър струва точно 54,70лв. и го намерих само на един производител тук в БГ.
      По-точно казано...не съм го търсил по магазините предлагащи части за мотори, защото исках да ползвам някаква отстъпка.Поръчах си го обикновен, какъвто е и оригиналния и ми излезе 35,5лв..
      По-нататък бих се замислил и за K&N, но на този етап предпочитам да не давам прекалено много пари, защото съм доста отънял след покупката, а ми предстоят тепърва харчове за каска и мото-облекло.
      Между другото...не знам дали предния собственик/говорим този във Франция откъдето преди 2 години е внесен мотора/ е сменял филтъра някога, но въздушния филтър си беше оригиналния на Хонда с логото на производителя и т.н.
      Беше доста зацапан, ама мотора си вървеше безгрижно и си ускоряваше перфектно.Разбира се...това не е критерий съвсем де, ама искам да кажа, че явно никой не е сменял през 1-2 години въздушен филтър...особено като се има предвид, че за смяната му се разглобява целия мотор .
      Та така...
      На този етап съм сменил въздушен филтър, свещи NGK/ за сега обикновени, а за по-нататък ще мисля за иридиеви/, повечето пластмаси са обработени с шкурка и боядисани със структурна черна боя.Десния спойлер както и централния са на майстор, че за там се иска по-особено внимание.
      Предстои ми да повдигна с около 3см. кормилото, за да ми се изправи малко стойката на мотора, но срещам трудност с намирането на ...нормална цена...на повдигачите.Май ще мина на вариант да си ги изработя, но...все пак...ако някой има идея откъде може да се намери нещо такова...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_________________4a251c7b67442-500x500.jpg
Прегледи:1
Размер:22.3 КБ
ID:5703632

      ...на поносима цена и повдигане 3см. да сподели.На 2 см. намерих, не е съвсем приемлива цената, но се ядва.Въпроса е, че 2 см. ще са ми недостатъчни.
      Другия вариант е да си намеря отнякъде кормило със задигане от 150мм., но все си мисля, че едни повдигачи, ще ми излезнат по-евтино...
      Та така приятели...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #48
        От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

        Има обява във форума за 50 мм и цената е добра !
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #49
          От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

          Със изправяне на кормилото,няма ли да се вдигне с повече от 3 см.При мен се получи
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #50
            От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

            Изправянето на кормилото не те ли навежда напред? Аз мисля, че Любо иска да избегне точно това.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #51
              От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

              Трябват ти повдигачи..такива каквито си показал на снимката! Има такива в един сайт дето продават всичко, но май бяха 4см. Трябва обаче да си сигурен, че няма да се наложи да сменяш кабели и тръбопроводи / за спирачките например.../ Обикновено BMW "позволяват" повдигане без да се сменят маркучите до 2 см...
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #52
                От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Изправянето на кормилото не те ли навежда напред? Аз мисля, че Любо иска да избегне точно това.
                Може би,минимално,на мен ми пасна точно.Сега погледнах,при него е изправено повече от колкото при мен след изправянето.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #53
                  От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                  Да с изправяне не става...трябва да се навеждам напред, а търсения ефект е точно обратния, да се изправи стойката ми на мотора назад.Пробвах ме с подлагане на тръба 2см. и проблем с жила и маркучи няма/предния сп. маркуч съм го компенсирал малко нагоре/, та си мисля, че и 3см. няма да са проблем, ама ще са на границата.
                  Принципно и 4см. да е не е проблем, защото може да се скъси евентуално.Стига обаче да е поносима цената...
                  П.П.ако може на ЛС откъде да проверя за въпросните 4-ри сантиметрови повдигачи...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                    Мотобума продаваха повдигачи от каталога на Мотеч. Имаше не само повдигачи (някъде 70 лв комплекта), но и такива под ъгъл. Повдигат нагоре 2-3 см и връщат още 2-3 см назад към седалката кормилото. Аз купих точно такива на БМВ-то, защото само нагоре не ме устройваше. Комплекта от тези, нагоре и назад беше някъде над 100 лева. Може да ги изработи фрезист тези повдигачи и няма да струва 100 лева, но ще трябва и болтове да се подберат, защото оригиналните, които са сега на кормилото ще бъдат вече къси. Иначе може и без повдигачи да се направи цялата работа, но трябва да се сложи по-дълбоко ендуро кормило на мотора. Аз така бях решил въпроса на времето, когато карах ТДМ, с по-дълбоко ендуро кормило от оригиналното, но тогава се наложи да удължавам жила и спирачни маркучи, защото там разместването беше повече от 3-4 см.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #55
                      От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                      Мотобума продаваха повдигачи от каталога на Мотеч. Имаше не само повдигачи (някъде 70 лв комплекта), но и такива под ъгъл. Повдигат нагоре 2-3 см и връщат още 2-3 см назад към седалката кормилото. Аз купих точно такива на БМВ-то, защото само нагоре не ме устройваше. Комплекта от тези, нагоре и назад беше някъде над 100 лева. Може да ги изработи фрезист тези повдигачи и няма да струва 100 лева, но ще трябва и болтове да се подберат, защото оригиналните, които са сега на кормилото ще бъдат вече къси. Иначе може и без повдигачи да се направи цялата работа, но трябва да се сложи по-дълбоко ендуро кормило на мотора. Аз така бях решил въпроса на времето, когато карах ТДМ, с по-дълбоко ендуро кормило от оригиналното, но тогава се наложи да удължавам жила и спирачни маркучи, защото там разместването беше повече от 3-4 см.
                      Там нещо не намирам такива удължители......или аз я бъркам някъде...
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=206000

                        Teзи са 50 мм и се продават във форума ........................ Може и да станат ...............
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=206000

                          Teзи са 50 мм и се продават във форума ........................ Може и да станат ...............
                          Ами ето тези са на Мотеч. И това е цената, 75 лева за комплекта. А Мотобумци мисля, че са им дистрибутори на Мотеч.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #58
                            От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=206000

                            Teзи са 50 мм и се продават във форума ........................ Може и да станат ...............
                            Няма да станат без преправяне, което обаче аз не искам да правя на този етап.Макса трябва да е 30мм. повдигане...нагоре трябва да се удължават жила, сп. маркуч и т.н., което си е голяма кушия и ще струва едни пари...
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                              Ами ето тези са на Мотеч. И това е цената, 75 лева за комплекта. А Мотобумци мисля, че са им дистрибутори на Мотеч.
                              ВладиЧ, на сайта на Мотобум, няма даден такъв артикул.Може да го прадлагат с външна заявка, но явно ще се наложи да им звъня по телефона...
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                                Здраво,колега.
                                На моята африка и аз повдигнах кормилото,че и го дръпнах малко към мен(не ми харесва да се протягам като карам). Уж стана добре,но като завъртя кормилото докрай наляво или надясно и мотора сам си дава газ.Малките жълти човечета не са оставили почти никаква хлабина на жилата и кабелите.Големи са хъми. Имай го предвид...да не се чудиш на някой обратен завой.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X