Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тестване Yamaha MT-09 Tracer

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тестване Yamaha MT-09 Tracer

    Вчера си бях уговорил testdrive на новата Yamaha MT-09 Tracer



    Много четох по интернет за този мотор и то все добри неща и реших да го пробвам и да го добавя към списъка за потенциален нов мотор ( КТМ 1190 R, Honda Afrika 201? и евентуално V-Storm 1000)

    Положителните неща за този мотор бързо се потвърдиха.
    1.\ Много добро ускорение - почти както КТМ-а
    2.\ Дълги скорости с постояна тяга
    3.\ Доколкото мога да съдя добра икономия 3.9 -9 л /100км
    4.\ Много добра цена , тук в NL е 11к euro
    5.\ Липса на каквито и да са вибрации - (за разлика от новия GS и КТМ-а)
    6.\ Много лек и маневрен с горе-долу добро окачване. Няма го гмуркането на КТМ или плаването на GS-a. Твърдо е но на завой се държи необичайно.

    ... общо взето разбирам защо вървят бързо - 250 машини били заделени за цяла NL всичко е продадено от квотата за 1-то тримесечие

    Докато карах някой неща който ми направиха впечетление

    1.\ Екрана на снимки изглежда висок но на практика въздушната струя бие и концентрира точно в гърлото (аз съм висок 184см). На магистралата на дъжд със 130км имах чуството че някой ме натиска тояно по ябълката на гърлото, доста неприятно. В момента има 50см по-висок екран но пък трябва да се махат някой неща по кормилото.
    2.\ Малки огледала
    3.\ След GS-a превключвателя за мигачите все още не го намирам винаги
    4.\ Стойката за мотора може да я бутнеш надоло само ако имаш цвички, много е близка до пръчката на която си поставяш лежия крак (??!)
    5.\ Екрана на мотора е функционален и всичко е "черно" -бяло , но се вижда добре . Малко подвежда на светофар цифрата за скороста и на коя предавка си. Би било добре да има една лампа за неутрална.
    6.\ Скоростна кутия - общо взето много добре с изключение на първа скорост, малко подскаяа мотора като ритнеш скоростния лост

    .. както установих все малки неща с изключение на екрана. Ето и една снимка на V-Storm-a и Tracer-a един до друг


    Общо взето Tracer-a го бива но все пак ще изчакам да видя какво ще излезе от Хонда (дано да побързат)

    Последно редактирано от gulemetov; 22-03-15, 12:11.
    Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

  • #2
    От: Тестване Yamaha MT-09 Tracer

    И тук всичко е продадено за 2 месеца напред... Хм...април съм на тест-драйв

    Коментар


    • #3
      От: Тестване Yamaha MT-09 Tracer

      Интересно за новия Tracer e че има вече и "recall"
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:brands_yamaha_mt09tracer.jpg
Прегледи:1
Размер:142.6 КБ
ID:5650587
      off the press from Yamaha, intent to recall FJ09, FZ09, FZ6R, Super Tenere, R6.

      Transmission shift cam segment stopper has sharp edge and may crack or break.

      Affected units must have shift shaft assembly replaces. Technical Bulletin will all necessary information to be released and affected owners notified by mail.

      Range by Primary ID

      FJ09F
      RN37E-000002 ~ 001322

      FJ09FC(alifornia)
      RN37Y-000009 ~ 000162

      FZ09F
      RN33E-004737 ~ 006503

      FZ09FC
      RN33Y-001457 ~ 001935


      Последно редактирано от gulemetov; 28-03-15, 13:59.
      Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

      Коментар


      • #4
        От: Тестване Yamaha MT-09 Tracer

        Как се усеща като размери ?

        Това всъщност е наследник на TDM.
        Съосието дава добра представа за размерите на един мотоциклет, тук е 1440 мм, т.е. около 4 см по-малко от TDM 900, който е един по-компактен модел да кажем от V-Strom 1000 и Varadero, които имат съосие от около 1550 мм.

        Така, че този модел трябва наистина да е съвсем компактен, затова ми е интересно какво е усещането за размерите и особено, ако трябва да се вози и пътник.

        Yamaha MT-09 Tracer (FJ-09 в Сев. Америка) още от както излезе ми е в полезрението, като "почти идеален" за шосеен мото-туризъм.
        - двигател
        - спирачки - радиални моноблокове с ABS
        - тегло - около 190 кг сух
        - двойна седалка
        - разположение на ауспуха - няма да пречи на багажа и няма да грее под седалката
        - табло
        - ЦЕНА, вероятно в България ще е около 18 и 19 хил., което е с 3-4 хил. по-малко от V-Strom 1000 и Honda VFR 800X Crossrunner

        Единственото от, което не съм възхитен е размера на резервоара 18-19 л., не че му трябва повече предвид дестинациите, за които е предназначен, но нямаше да е лошо да е над психологическата граница от 20 л. и физическите размери на целия мотор.

        Между другото VFR 800X Crossrunner има само 2 см повече съосие, но има 15 кс. по-малко, по-тежък е с 30+ кг, отсъпва и в окачването и спирачките и е по-скъп.

        MT серията (07 и 09) e изпреварена единствено от R серията на BMW (GS и RT) по брой продажби в Европа за 2014, сега ще имат още един представител.

        Коментар


        • #5
          От: Тестване Yamaha MT-09 Tracer

          V-Strom , Varadero , Ducati , са с по-голямо междуосие заради V-образните двигатели.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Тестване Yamaha MT-09 Tracer

            Добре, ето 3 редови - 2,3 и 4 цилиндъра от сегмента (условно) :

            Yamaha XT 1200Z - 1540mm

            Triumph Tiger 1200 Explorer - 1530 mm

            Kawasaki Versys 1000 - 1520 mm

            При трите 8-10 см по-дълго съосие, както знаем са доста големи мотоциклети и много удобни, вкл. и за двама.
            За това се интересувам как тези 8-10 см по-малко в съосието на MT-09 Tracer се отразяват на ергономията и пространствата.

            Коментар


            • #7
              От: Тестване Yamaha MT-09 Tracer

              Искам да кажа , че мотор с V-образен /зависи и на колко градуса/двигател , няма как да се направи с по-малко междуосие.Редови с по-голямо междуосие не е проблем да се направи , дори е задължително когато е нужно по-дългоходово окачване.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Тестване Yamaha MT-09 Tracer

                Moto.it публикуваха данните месеца за продажби в Италия
                Излиза,че TRACER-a бие BMW GS 1200 WC по продажби. Нещо което се случва за пръв път на BMW GS от много години
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MT-09.JPG
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5652941
                Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                Коментар


                • #9
                  От: Тестване Yamaha MT-09 Tracer

                  А доколко може да се приеме за достоверна тази статистика? .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тестване Yamaha MT-09 Tracer

                    Така е, само дето е 2 пъти по-евтин, да не говорим, че BMW от 2те модификации (GS & GS Adventure) са продали 658... Интересно е, че V-Strom, който тук е доста тачен, няма особени продажби...
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тестване Yamaha MT-09 Tracer

                      Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                      А доколко може да се приеме за достоверна тази статистика? .
                      Имаш ли причина да се съмняваш - това е един от реномираните сайтове по тематиката. Тук http://www.acem.eu/ можеш да засечеш числата, ако ти се рови....
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тестване Yamaha MT-09 Tracer

                        Не , просто ми е любопитно . Означава ли примерно че от някои модели не е продадена нито 1 бройка , понеже липсват в списъците им .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тестване Yamaha MT-09 Tracer

                          Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                          Не , просто ми е любопитно . Означава ли примерно че от някои модели не е продадена нито 1 бройка , понеже липсват в списъците им .
                          Не, там където е Топ 50, гледаш, колко има 50-тия.
                          Например 39 бройки, това означава, че модела, който не виждаш има по-малко от 39 продадени бройки, затова не влиза в Топ 50 и затова липсва в списъка.

                          V-Strom 1000 - 100 бройки само за Март - 13 място.

                          По-учудващо е, че останалите "адвенчъри" не са дори някъде близо до GS, той дори V-Strom 1000 е първи от останалите след GS, ако не броим Мултистрада.
                          Струва ми се, че като бройки BMW R 1200 GS (Adventure) има повече от всички останали взети заедно.

                          По-скоро ме учудва слабото представяне на KTM Adventure дори комбинирано в различните модификации.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тестване Yamaha MT-09 Tracer

                            Здравейте, аз живея в Германия и в момента си извадих книжка А категория точно на такъв мотор. Имам Хонда нц700х, впечатленията ми от мотора не са никак добри. Вибрации над 3000 оборота = ужасни, над 130 км/ч не си чувстваш пръстите, 30 километра със скорост 180 и на светофара не чувствах дали съм натиснал съединителя, ужасна седалка, за около час езда и газа ти става на палачинка, много неприятна 1-ва скорост, за разлика от другите, на 6-та можеш да караш както с 20 така и със 200, добро ускорение, добър разход, добро управление, добри спирачки. Въздушната струя те блъска в главата, не е приятно никак. При скорост над 130 си е чист фитнес Като цяло много добър мотор, с изключение на вибрации, седалка и липсата на аеродинамика. Лично аз намирам моята Хонда нц700х за доста по удобен и приятен за каране мотор. Но това е лично мнение и не ангажирам никой с него. Поздрави.
                            HONDA NC700X '13
                            HONDA Wave 110i '13

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X