Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tiger Explorer или GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Tiger Explorer или GS

    Колеги,
    Имам нужда от помощ, съвети и препоръки.
    Положението е следното.
    След като замених 1300сс за 650сс и навъртях към 13000 мили с Встром-а се убедих, че ми трябва по-голям мотор. Встрома е много универаслен и лесен за подръжка, но за дълги пътувания, особено по магистрали ми идва малко лек. На този етап смятам да го задържа и евентуално да му взема един по-голям батко или кака, както дойде.
    Дилемата е между Triumph Tiger Explorer 1200, модел след 2012г и GS 2008-2010г.
    Тигъра е доста нов модел и е трудно да се намери информация за проблеми, слаби места и т.н. Ако можете да помогнете с нещо, давайте.
    ГС е друго животно, много популярен и предполагам има доста хора със лични впечатления. С две думи казвайте какво не ви харесва, какво му се чупи, къде са му слабите места, какъв живот при нормална употреба преди да започнат проблемите...
    С прости думи, набирам информация за минусите на двата мотора, плюсовете ги знам.
    Това са за сега машините, цената е близка, Тигъра има доста повече електроника и екстри.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gs.jpg
Прегледи:1
Размер:236.9 КБ
ID:6068409Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imag1105.jpg
Прегледи:2
Размер:355.3 КБ
ID:6068410
    Последно редактирано от Mitko69; 24-09-14, 03:14.
    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

  • #2
    От: Tiger Explorer или GS

    Ако се спреш на BMW R 1200 GS, то защо не помислиш върху Adventure модела?
    Много по-удачен избор!
    Карам от едва осем месеца новият модел BMW R 1200 GS Adventure - минал съм 20 000 км, имам една единственна забележка: сервизното обслужване е на всеки 10 000 км. (досадно).
    Успех!
    0887 246718

    Коментар


    • #3
      От: Tiger Explorer или GS

      Ай ся......очаквам включване и от Владича. Това в кръга на шегата. Истината е, че мотора на Стефан е много добър. Но тъй като е нов, все още не може да се каже какви болежки има. Иначе мнението ми е, че тайгъра е по-добрия избор. И то заради двигателя. Три цилиндъра са си три цилиндъра.
      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

      Коментар


      • #4
        От: Tiger Explorer или GS

        Преди GS имах Tiger, но старият модел.Хубав си е мотора и на добри пари идва винаги за това което предлага!
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Tiger Explorer или GS

          Моите предпочитаня са ясни. Аз за себе си нямам никакво колебания кой от двата. Иначе в АДВ райдър има раздел за сравнения и има тема, в която се сравняват точно тези двата модела. Разбира се всеки много си хвали точно неговото, но човек може да добие обща представа горе долу, на какво е наблегнал всеки един производител. Аз ги четох сравненията. Единственото, което ми направи впечатление в повечето от изказванията на собствениците на Триумфа е, че въпреки много офроудският си вид този мотор категорично се чувствал по-добре на асфалт и на магистрали, от колкото на офроуд. Също и разхода му на гориво е по-висок от този на БМВ. За останалите работи, кой каквото си хареса. Има и доста квалитетни, и точни мнения на хора, които са притежавали, и двата сравнявани мотоциклета.
          Само да не ви подведа за моделите.... Да не би сравненията в АДВ райдър бяха за БМВ 800 ГС и за Триумф Тайгър 800 ХС. Не ми се рови сега по сайтовете. Но и там БМВ-то беше определено, като по-доброто за офроуд въпреки много офроудският вид на Триумфа.
          Последно редактирано от ВладиЧ; 24-09-14, 16:56.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: Tiger Explorer или GS

            Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
            Ако се спреш на BMW R 1200 GS, то защо не помислиш върху Adventure модела?
            Аз съм висок 1.78, размер на крачола-30инча. GSA има 2.2 инча по-висока седалка и е с около 20 кила по-тежък. Това леко ме изкарва извън комфортната зона.
            А това намерих вчера в ADVrider, не, че трябва да се правят генерални изводи, човек без късмет е просто човек без късмет, но все пак има матерял за размисъл...
            http://advrider.com/forums/showthread.php?t=1008505
            The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

            Коментар


            • #7
              От: Tiger Explorer или GS

              Тигър !

              1. Двигател
              2. нещо различно от GS
              3. сервизирането на Триумфа ще ти бъде много по-изгодно в щатите (БМВ са цифромани навсякъде по света и при моторите и при колите)

              Тема от advrider: http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=859739
              Няма нещо съществено, все пак Тигър Експлорър 1200 е модел от 2012 г.

              Не мисля, че ще страдаш от някакви тежки технически проблеми, който и от двата модела да избереш.

              Иборът по-скоро се свежда между изпитаното, традиционното, познатото, популярното, сигурното (ГС) и новото, невижданото, нечуваното, загадъчното, изненадващото (Тигър) и по-скоро трябва да се обърнеш към себе си, да прецениш кое по-добре ще ти пасне на характера, това според мен е "диагнозата". Успех !

              Коментар


              • #8
                От: Tiger Explorer или GS

                За мене избора е Tiger-a ако е между тези два модела. Карах BMW R1200GS (4години) точно същия модел и искам да споделя някой от митовете за GS-a
                1.\ БМВ моторите си държат ценните - истината е че ценните ги държат високо дилърите и получаваш цената само ако минеш на по-новия модел при тях
                2.\ Качеството - пак мит, всичко зависи от подръжката. GS си има много слаби места
                3.\ BMW подръжката като цена е като при другите мотори - само ако си я правиш сам
                4.\ Този мотор си е директно в ретро категорията, съотношение цена, кг, мощност и икономичност са от 15години назад във времето

                Заложи на младото....

                Разбира се това си е мое мнение.

                PS: Ако сe яхна пак на мотор бих гледал или новата Хонда Африка Twin, NC750X , V-storm 1000, Yamaha МT-09X или крайния във всяко отношение KTM1190 Adv. R



                Последно редактирано от gulemetov; 24-09-14, 21:53.
                Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                Коментар


                • #9
                  От: Tiger Explorer или GS

                  Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                  Тигър !

                  1. Двигател
                  2. нещо различно от GS
                  3. сервизирането на Триумфа ще ти бъде много по-изгодно в щатите (БМВ са цифромани навсякъде по света и при моторите и при колите)

                  Тема от advrider: http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=859739
                  Няма нещо съществено, все пак Тигър Експлорър 1200 е модел от 2012 г.

                  Не мисля, че ще страдаш от някакви тежки технически проблеми, който и от двата модела да избереш.

                  Иборът по-скоро се свежда между изпитаното, традиционното, познатото, популярното, сигурното (ГС) и новото, невижданото, нечуваното, загадъчното, изненадващото (Тигър) и по-скоро трябва да се обърнеш към себе си, да прецениш кое по-добре ще ти пасне на характера, това според мен е "диагнозата". Успех !
                  Тази тема я бях пропуснал, мерси.
                  В началото на търсенето си мислех, че най-накрая и аз като големите батковци ще се уредя с ГС, сега съм силно раздвоен. Тигъра е доста по-привлекателен с възможността за под $1000 да се увеличи гаранцията с още 3 години, изглежда, че и проблемите с кардана ще са доста по-малко.
                  Надявам се този уикенд да направя тест драйв...труден избор
                  The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Tiger Explorer или GS

                    Новият Триумф Тайгър Експлорер 1200 със сигурност ще е по-добър от старото въздушно БМВ 1200 ГС, но най-вероятно в никакъв случай няма да е по-добър от новото водно 1200 ГС. Така се движат и стоят нещата по света и това е напълно естествено. Така че взимай най-новото и най-модерното с повече екстри, а ако има начин и това да стане за по-малко пари още по-добре.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #11
                      От: Tiger Explorer или GS

                      От първия пост и пътеписите ти си личи, че караш предимно по асфалт. В тоя случай мисля, че това мнение от темата в adv rider /пост № 18/говори много: "Power corrupts.The triple engine is smooth, powerful and sounds terrific. The boxer engine feels a bit agricultural by comparison. For mostly street riding the engine of the Triumph alone be a reason to recommend it". А защо не се огледаш и за Triumph Tiger 1050. Още по street ориентиран, но мисля, че за твоите цели е ОК. А и цената му е много прилична.Въпреки, че за каране по магистрали не бих се чудил много и за К 1600 GT. Ако ги имам излишни
                      Последно редактирано от Сергей Янков; 25-09-14, 13:21.
                      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Tiger Explorer или GS

                        Здравей Колега,
                        Много мислех преди да се включа с какво бих могъл да съм ти полезен и все пак реших да споделя следното:
                        Карам Тигър 800 ХС от една година.
                        Пред мен дилемата беше БМВ или Триумф от този калибър (Има тема по въпроса). Колегите помогнаха много, но две неща ме накараха да се спра на Тигъра.
                        От БМВ ми предложиха по висока цена - нормално, все пак марката е по-известна. От Триумф ми предложиха по-ниска цена (около 800 евро) и доста екстри, които трябваше да купя за "голото" БМВ (стойността им беше почни 1000 евро).
                        Определящ беше и тест драйвът разбира се.
                        Вече една година го юркам без прекъсване и съм повече от доволен. Правя уточнение, че не съм го вкарвал в гората за дълги преходи, но и да е така той е доста по-лек от "баткото".
                        Покарай ги и двата, и попитай дали биха ти дали аксесоари. Казвам това, защото ми се струва, че на Триумф това им е политика за зарибяване, тъй като цените им са почти еднакви.
                        Поздрави и успех.
                        Андро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Tiger Explorer или GS

                          Колеги,
                          Мерси за съветите.
                          Карането ми е действително основно по асфалт и малко черни пътища, това за мен не е офроуд, така, че по-доброто окачване на ГС-а не е фактор.
                          От друга страна Триумфа е много по-модерен от ГС до 2012 г, а на всичкото от горе този на който съм се спрял има абсолютно всичко без електонно окачване, дори и седалките му са нагреваеми и за капак има още 18 месеца удължена гаранция. Следващото обслужване е след 10000 мили...след всичко това май ще е Тигре, Тигре...
                          Ама де не бързам, че всичко се случва.
                          Последно редактирано от Mitko69; 25-09-14, 22:51.
                          The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Tiger Explorer или GS

                            Щом офроуда не ти е самоцел, скачаѝ директно на Multistrada
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Tiger Explorer или GS

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Щом офроуда не ти е самоцел, скачаѝ директно на Multistrada
                              Тъкмо да се включа и ето правилния съвет. Мога да ти дам да покараш моя дукатник и сам да прецениш струг ли искаш или истински мотор

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X