Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aprilia Caponord

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Aprilia Caponord

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    едно от описаните кюфтета мога да ти дам да го пробваш

    За мен най-добрия вариант за дълги пътешествия е т.н. тежки ендура. Вече има V-strom на прилични цени... Caponord е интересен, ама не се среща по нашите ширини много....
    А-ха, има има Капонорди. При интерес мога да споделя това онова...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:my aprilia_AutoCollage_7_Images.jpg
Прегледи:1
Размер:241.6 КБ
ID:6028703

  • #2
    От: Мнения за BMW F 650 GS

    Първоначално публикуван от ARTDENTAL Преглед на мнение
    А-ха, има има Капонорди. При интерес мога да споделя това онова...
    Колега, сподели. И ако може по-подробно. Това е един от моторите, които са ми в полезрението. В момента съм в процес на търсене на нова машина. Четох, че имат доста проблеми по електрониката и по специално бобините, доколкото си спомням. Добре ще е да има мнение от първа ръка.
    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за BMW F 650 GS

      Отлична устойчивост в завои..,въпреки мекото окачване. Лекота на управление при ниска и стабилност при висока скорост. Изключителен комфорт дори и за втори човек. Умерен разход около 6-(минус). Прогнозируем, предсказуем..,а за мен разтърсващ и завладяващ..Х-хм, стана малко сантиментално но аз не мога да бъда равнодушен когато става въпрос за мотоциклет.
      И така проблемите:
      - конекторите (бързите връзки) от резервоара към инжекциона са пластмасови трябва да се сменят с метални(което повечето собственици вече са го направили),защото съществува риск от счупване и от там попадане на гориво върху генерацията и възпламеняване. Мотора изгаря напълно..
      -бобините не горят чак толкова..,проблем е достъпа до тези на предния цилиндър..,(такъв проблем аз не съм имал).
      -А-ха,е това е кошмар..релето на стартера. Не че ти досажда с постоянство но като залепи..,започва едно бързо сваляне на седалки до като стигнеш до акумулатора..
      -проблем са конекторите на реле-регулатора. Обикновеното почистване на окиси не помага. Отстраняването им и свързване чрез кримпване или припояване решава проблема със зареждането..
      Има и други дреболии които, не заслужават внимание.., а възможността на мотора за самодиагностика улеснява ремонтите. Двигателя е пословично здрав(има екземпляри на над 150000 дори и 200000 километра). В заключение мога да кажа че,няма калпави мотори има мърляви собственици..
      Успех с покупката..

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за BMW F 650 GS

        Сергей..,0886014105 това е телефона ми. Вчера на кратко изразих мнение за мотора, но публикация все още няма. Ако решиш звънни...

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за BMW F 650 GS

          Колега ARTDENTAL, съжалявам за забавянето, но отдавна не бях влизал във форума. Благодаря за споделеното. Важното е, че си казал всички слаби места. Които и според мен не са толкова сложни за оправяне.
          BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
          LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
          Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

          Коментар


          • #6
            От: Aprilia Caponord

            Да повдигна темата
            От края на миналото лято търкалям Капо- 2005г. Ако и други колеги са се сдобили с този рядък в БГ мотор, да се обозначат в темата
            за впечатления или съвети, ако се наложи.
            Със здраве!
            Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

            Коментар


            • #7
              От: Aprilia Caponord

              Да допълня Тихомир Б. - двигателя е близнак на този който се вгражда в RSV/Tuono но е пооблекчен доста, което го прави доста по-издръжлив и икономичен. И да споделя че и аз имам лек проблем с релето - едвам дига над 13.2 V - скоро ще го мисля какво да го правя...
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #8
                От: Aprilia Caponord

                Моето явно също е имало проблем, но предният собственик е правил нещо и има и допълнително изведен дисплей за зарядката - показва 14.2- 14.4, ако забравя да включа фаровете отива на 14.8. В Априлиа форума има разни схеми за модификации.

                http://www.apriliaforum.com/forums/s...g-Modification
                Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                Коментар


                • #9
                  От: Aprilia Caponord

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Да допълня Тихомир Б. - двигателя е близнак на този който се вгражда в RSV/Tuono но е пооблекчен доста, което го прави доста по-издръжлив и икономичен. И да споделя че и аз имам лек проблем с релето - едвам дига над 13.2 V - скоро ще го мисля какво да го правя...
                  Реле-регулатора се подменя с такъв от Honda CBR 600 2007+ с код FH008. Но е хубаво да се преправи и ел. инсталацията на мотора. Много полезна тема тук. И едно видео:

                  Коментар


                  • #10
                    От: Aprilia Caponord

                    Не е много удачно да се включва РР директно в акумулатора. Претоварва се главния предпазител.
                    Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
                    В Априлиа форума има разни схеми за модификации.
                    http://www.apriliaforum.com/forums/s...g-Modification
                    Така всъщност бива.
                    Последно редактирано от galinvayov; 03-05-16, 16:26.
                    A Lone Rider

                    Коментар


                    • #11
                      От: Aprilia Caponord

                      Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
                      Да повдигна темата
                      От края на миналото лято търкалям Капо- 2005г. Ако и други колеги са се сдобили с този рядък в БГ мотор, да се обозначат в темата
                      за впечатления или съвети, ако се наложи.
                      Със здраве!
                      Много се радвам че се увеличаваме групата с италиански мотори.Може някъде насред лятото да си направим една италианска среща някъде по средата на България! Щото ако не гледаме годините,и моя и твоя са може би еднакво редки! Големи поздрави!
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • #12
                        От: Aprilia Caponord

                        Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                        Много се радвам че се увеличаваме групата с италиански мотори.Може някъде насред лятото да си направим една италианска среща някъде по средата на България! Щото ако не гледаме годините,и моя и твоя са може би еднакво редки! Големи поздрави!
                        Отлична идея[emoji106]
                        Ще поканим и Мултистрадите, да видим що се надуват толкова [emoji6]
                        Ето я моята кобилка

                        Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                        Много се радвам че се увеличаваме групата с италиански мотори.Може някъде насред лятото да си направим една италианска среща някъде по средата на България! Щото ако не гледаме годините,и моя и твоя са може би еднакво редки! Големи поздрави!
                        Отлична идея[emoji106]
                        Ще поканим и Мултистрадите, да видим що се надуват толкова [emoji6]
                        Ето я моята кобилка


                        Sent from my SM-T805 using Tapatalk
                        Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Aprilia Caponord

                          Въх, тоз Тапаток, нещо се сбърка

                          Sent from my SM-T805 using Tapatalk
                          Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Aprilia Caponord

                            Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
                            Отлична идея[emoji106]
                            Ще поканим и Мултистрадите, да видим що се надуват толкова [emoji6]
                            Ето я моята кобилка


                            Отлична идея[emoji106]
                            Ще поканим и Мултистрадите, да видим що се надуват толкова [emoji6]
                            Ето я моята кобилка


                            Sent from my SM-T805 using Tapatalk
                            Нещо не мога да се справя с качването ама ще видя как да ти покажа и моята.А за Мултистради-нема лошо,колкото повече макарони,толкова по добре!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:attachment.php(3).jpg
Прегледи:3
Размер:165.8 КБ
ID:5714089

                            А,то взе че стана. Те тва е,не е толкова лъскава ама точно това търсех! И сега се сещам,ами и мойта е с варненска регистрация ако че е вече в София!
                            Иво (таксито) Андреев
                            0988 91 80 50
                            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                            Коментар


                            • #15
                              От: Aprilia Caponord

                              Мен ша ма земити ли, или само тролеи ше се сбирате
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X