Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов под-раздел за Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов под-раздел за Africa Twin

    Колеги, темата за Africa Twin стана 50 страници. В другия раздел има още една тема, която също е вече 24 страници. Разисквали сме в тях много и различни теми и е изключително трудно да намериш информация, която знаеш, че е там, разлиствайки 50 страници.
    Молбата ми към модераторите е да се обособи отделен раздел за Africa Twin, в който отделните тематики от голямата тема да се разделят и подредят. Ще е много по-лесно за четене и ориентиране.
    Моля споделете дали идеята Ви се струва подходяща.
    .
    Моля да гласуват само хора с отношение към темата Africa Twin. Ако има желание за обособяване на под-раздели за другите пополярни марки/модели, моля действайте
    36
    Да
    88.89%
    32
    Не
    11.11%
    4

    Анкетата е изтекла.

    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

  • #2
    От: Нов под-раздел за Africa Twin

    Илко, става предложението според мен , ама в ADV Rider са някъде повече от 1000 страници и там наистина е трудно да намериш нещо. Тук мисля , е по- лесно, 50 страници са доста по- малко. Като как виждаш да се раздели темата? Аз като търся нещо в нашия форум и в тая тема се хващам , че на моменти препрочитам неща дето уж ги знам , а се оказва , че съм ги забравил. И май все по -рядко някой пише нещо ново за АТ. Такива стари вече мотори ги гледаме според мен не повече от 20 души.Но въпреки всичко ИЗОБЩО НЕ СМЯТАМ ДА СМЕНЯМ БАБАТА. Ще си взема нов мотор , но тоя ще си го оставя. Напиши според теб как може да се раздели темата ?

    Коментар


    • #3
      От: Нов под-раздел за Africa Twin

      Примерно: Преправяне Фарове АТ; Бензинова помпа АТ; Карбуратори АТ; Покупка АТ и каквото още сме дъвкали там :-)
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • #4
        От: Нов под-раздел за Africa Twin

        Досегашния ми опит в тоя портал показва че всяко досегашно делене и роене вместо да направи нещата по-добри, все повече ги забатачва! Против, категорично, макар че едва ли мнението ми има значение!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: Нов под-раздел за Africa Twin

          И аз не мисля, че трябва да се обособява отделен раздел, дори да нямам Африка( е от скоро съм с малкото и братче-Трансалп, ама още не съм се изфукал ) си разглеждам темите за Африка. То по тази логика трябва отделен раздел за БМВ, КТМ и другите, прекалено малко сме, и като хора и като информация, за да се раздели. Аз честно да си призная с търсенето доесега не съм намерил това което търся, не само в този форум де, но търся ли нещо, почвам да прелиствам страница по страница, докато намеря каквото ми трябва, и винаги си намирам и по нещичко друго интересно.

          Коментар


          • #6
            От: Нов под-раздел за Africa Twin

            Резултатите от гласуването до тук са:

            6 - За
            2 - Против

            (само за протокола, двата гласа "против" са на хора без Африка в гаража

            Разделите винаги са възниквали от необходимост и за да улеснят по-голямата част от потребителите.

            Личното ми мнение е, че е неудобно, неподредено, безполезно да се наливат всички въпроси и отговори в една тема ...

            В допълнение бих добавил, че в темата има едни и същи въпроси/отговори задавани през различни години.

            Предлагам да изчакаме известно време за да гласуват повече участници, след което ако резултата е все същия да се отделят теми, като посочените в съществуващите вечче раздели. Примерно:
            Мотоциклети/Техника и поддръжка/Аfrica twin


            Но темата "Покупка на АТ" си е за раздел " Избор на мотор".

            Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
            Примерно: Преправяне Фарове АТ; Бензинова помпа АТ; Карбуратори АТ; Покупка АТ и каквото още сме дъвкали там :-)
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              От: Нов под-раздел за Africa Twin

              Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
              (само за протокола, двата гласа "против" са на хора без Африка в гаража
              Има ли смисъл тогава да пускам анкета за създаване на нов подраздел "Ямаха ХТЗ 660" , или да смятаме въпроса за предварително решен, щото аз съм единственния имащ такъв мотор в гаража си от форума???
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #8
                От: Нов под-раздел за Africa Twin

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Има ли смисъл тогава да пускам анкета за създаване на нов подраздел "Ямаха ХТЗ 660" , или да смятаме въпроса за предварително решен, щото аз съм единственния имащ такъв мотор в гаража си от форума???
                Дори да е така на мен ще ми е интересно да чета. Поли също има 660

                Коментар


                • #9
                  От: Нов под-раздел за Africa Twin

                  Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                  Дори да е така на мен ще ми е интересно да чета. Поли също има 660
                  Писал съм го преди, ама пак ще го напиша : При предишното преструктуриране и преподредба на мотораздела потънаха нейде из тоновете плява един куп интересни за мене теми, по някакво съвпадение или не и авторите им дологоре по това време спряха или почти спряха да се изявяват, което за мене е загуба. Техните места бяха заети от не твърде приятни и полезни но за сметка на това пък доста напористи и устати хорица. Пак по това време някакси се изпари и моя мерак да пиша сериозно и смислено. Е, наистина появиха се и нови интересни автори и пътеписи, но нищо не пречеше те да си се появят без да се прогонват старите! Та накратко казано, леко съм предубеден към всякакви промени, уж към по-добро, както във форума така и в държавата ни ако щеш!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов под-раздел за Africa Twin

                    Аз няма да гласувам , нека се реши от тези които карат тези мотори. Само ще дам като пример световният форум на Супер Тенере , там всичко е подредено: окачване , двигател , горивна система , ел.система .....Но понеже става въпрос за раздели ,ще кажа , че липсва раздел за самоделки ,така наречените "къстъмс байк" , започнах нов мотор и не знам къде да пусна тема , предишният мотор вече е някъде си по страниците , в същото време другите форуми имат такъв раздел.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов под-раздел за Africa Twin

                      Здравейте,
                      винаги има естествена съпротива срещу всяка промяна (говоря по принцип), тъй като хората са привикнали със съществуващото положение, но след конкретно за случая, аз съм напълно съгласен с Илко- просто темата наистина става тежка и трудно се достига до конкретната полезна информация вътре.... допълнително се разрои и отделна тама "Хонда Африка RD04- много въпрос", която до известна степен дублира тази и вече дори човек да знае, че нещо е писано вътре- започва едно голямо търсене- ту в едната ту в другата тема......
                      Според мен при правилно подбрани под-теми и сериозна работа от някого да прехвърли правилно нещта, раздела "Ходна Африка" ще бъде много по- функционален и след известно време ще бъде и възприет по- положително от хората.
                      Аз съм твърдо "ЗА"!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов под-раздел за Africa Twin

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        Писал съм го преди, ама пак ще го напиша : При предишното преструктуриране и преподредба на мотораздела потънаха нейде из тоновете плява един куп интересни за мене теми, по някакво съвпадение или не и авторите им дологоре по това време спряха или почти спряха да се изявяват, което за мене е загуба.
                        И аз забелязах подобно нещо, след което темите свързни с мотори се оказаха на няколко нива по-дълбоко.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов под-раздел за Africa Twin

                          Това, което аз забелязвам, е че не мога да намеря определено писание по темата Africa Twin, което знам със сигурност, че е там. Търсенето на нещо елементрано отнема повече от половин час. Търсачката изкарва стотици теми съдържащи "Africa Twin", защото се пише за нея по много поводи. Не се чувствам щастлив да ровя в тема от 50 страници за да намеря двете мнения, които търся. При това едно и също нещо се е започнала нова дискусия след няколко месеца и трябва да се прочете цялата тема, защото нещото може да е на стр.25, но може и да е на стр.35, когато отново сме го коментирали същото, а може и да е на стр.45, когато пак е станало дума за него. Ако има една обособена тема по всяка тематика, ще е по-лесно.

                          Освен това, аз лично избягвам да пускам отделна тема с конкретният си въпрос, макар че ми се иска, защото след няколко месеца тя ще е отишла на 3-та или 5-та стр. На 5-та стр. общо взето все едно я няма тази тема. Докато изчета заглавията на 50 други теми нямащи общо с AТ и съм забравил какво търся. Ако се обособи под-раздел Africa Twin всички теми ще са релевантни и дори господата обичащи да си четат информацията свързана с модела без конкретен повод и без да търсят нещо определено ще продължат да го правят.

                          Броят на собствениците на определна марка/модел няма връзка с това предложение. Ако има достатъчно на брой теми и тематики по отношение на дадения модел обособяването на под-раздел по въпроса би било удачно.

                          При всички случаи това не е "делене и роене". Тук се говори за запазване цялостта и тематичността, като се постигне малко по-добра функционалност.
                          Отново много моля собствениците на други марки и модели да приемат предложението изцяло позитивно и констриктивно и да се въздържат от изказвания "по-принцип". Конкретната анкета е пусната до собствениците на Africa Twin, с конкретно предложение идващо от конкретни причини и касае тяхното виждане по въпроса. Тази адресация е направена, защото именно те са хората, които четат АТ темите в 98% от случаите. Не виждам никаква причина обособяването на под-раздел да причини неудобство на тези 98%. Също не виждам причина тези, които четат за обща култура да не предпочетат информацията да им е подредена и поднесена удобно.
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов под-раздел за Africa Twin

                            В началото ми се стори недобра идея, понеже ще създаде прецедент със заявки за под-форуми за всеки отделен модел. В случая виждам нещата така - темата наистина е огромна, явно има желание от собствениците на АТ, а като гледам имаме и мераклия за модератор на раздела. Мисля, че технически е елементарно създаването на раздел, но поне в началото ще има работа за "отделяне" на темите с което трябва да се заеме някой, който знае кое как е - ще трябва да се прегледа цялата тема. От опит мога да кажа, че това структуриране никак не е просто, а наличието на отделни теми не винаги е най-добрия вариант, щото може да доведе и до по-голямо объркване.

                            Предлагам втори вариант, който ми се струва не по-малко удачен. Преди време си играх, за да няма 20 залепени теми отгоре, по индексирането на съдържанието както тук. Това е само общ индекс, но ако някой направи подобна тема за АТ с препратки към важните дискусии, аз се ангажирам да я залепим (или да я вкараме като подточки на сегашната). По тоя начин ще спестим така неприятното "роене" и ще е малко по-лесно за поддръжка (или поне за първоначалната работа). Нещо такова:

                            LZ2NKM

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов под-раздел за Africa Twin

                              Аз също съм "ЗА" и подкрепям на 100% Ilarioncho.
                              Например наскоро ми изгоря релето и имах бегъл спомен, че съм чел нещо някъде някога, как контакторите между кабелите на фазите сдавали багажа.
                              Порових се и намерих няколко мнения във въпросната тема, или в съседната й за РД04, забравих вече.
                              Вярвам, че на следващия, на когото това се случи, би му било доста по-лесно да отвори раздела и да види тема например
                              "Проблем с реле-регулатора, причина и отстраняване".
                              Човекът е човек, когато е на път...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X