Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

    http://www.youtube.com/watch?v=Yohu0wuRTNE

    мисля,че става и за "веялка" ( ако правилно се досещам какво имаш в предвид )
    За мен по-големият е по универсален,но това е лично мнение,а пък и "не ме влече калта"
    Сега - BMW R1200RT 2006 г
    Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
    По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
    По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

    Коментар


    • #47
      От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

      Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
      Май,само си чешите клавиатурата.
      Каде и кога е това изложение,да видим дали ще ме изненада нещо.
      за това става въпрос, не е най-голямото, но ми е наблизо
      http://www.motorradwelt-bodensee.de/

      то е ясно, че там гледат да продават новите модели -
      но има и дилъри с големи халета, която
      новата мода пълни с излезли от топ 5 манекенки
      - понатрупали вече малко кг/км и годинки - примерно 2-3 - и тях гледам

      Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
      http://www.youtube.com/watch?v=Yohu0wuRTNE

      мисля,че става и за "веялка" ( ако правилно се досещам какво имаш в предвид )
      За мен по-големият е по универсален,но това е лично мнение,а пък и "не ме влече калта"
      и мен не ме влече калта на 2 гуми, а и спането на палатки, вече не е за мен
      по-скоро сигурния паркинг към приличен хотел/мотел
      харесвам едни шведски коли, въпреки, че съм пропуснал фокуса към КТМ-а...
      Последно редактирано от ivied; 16-01-14, 22:42.

      Коментар


      • #48
        От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение

        и мен не ме влече калта на 2 гуми, а и спането на палатки, вече не е за мен
        Абе, за теб ( в единственно число ) може и да не те влече,ама друго си е когато сте двама ..................
        Сега - BMW R1200RT 2006 г
        Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
        По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
        По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

        Коментар


        • #49
          От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

          Погледни и този, отвсякъде е по-добър от Хондата
          http://www.yamaha-hattingen.de/main/...ha-tdm900a.cgi
          Освен цената.

          Коментар


          • #50
            От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Погледни и този, отвсякъде е по-добър от Хондата
            http://www.yamaha-hattingen.de/main/...ha-tdm900a.cgi
            Освен цената.
            Точно това открих днес! Yamaha TDM 900!
            Не знам дали е съвпадение с твоя пост - но това е мотора,
            който най-много се доближава до "моя мотор" досега.
            Днес пробвах по-стария TDM 850...
            Беше на едно от момчетата от сервиза, ами да...
            Това е - близо съм...
            Един от дилърите има и 900-ка - така, че ще я пробвам и нея...
            (какъв дилър само - предложи ми мотора си за проба - и ми отдели повече от час...
            - като беше ясно, че сега няма да купувам още... в БГ има ли такива?)
            та Yamaha XT1200 Super Tenere - не е моя мотор - поне засега...
            В сравнение с него - предишния ми Трансалп изглежда като детско колело...
            И въобще - 1000-1200 кубикови, над 200-220 кг отпадат засега...
            900-та не се произвежда вече, миналата година са продали последните,
            така, че ще се търси.

            Списъка преди останалите проби изглежда така:

            1. Yamaha TDM 900 - намират се и много запазени, от последните години,
            на малко км - на цената на нова Honda - NC 750X
            2. Honda - NC 750X - 40 kW (55 PS)
            3. Honda Crossrunner- V4 Motor - 782 ccm
            4. Tiger 800 на Триумф
            5. BMW F800GS
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от ivied; 17-01-14, 17:28.

            Коментар


            • #51
              От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
              Точно това открих днес! Yamaha TDM 900!
              Не знам дали е съвпадение с твоя пост - но това е мотора,
              който най-много се доближава до "моя мотор" досега.
              Ами като си тръгнал да гледаш тоя вид мотори, хвърли едно око и на HONDA CBF 1000. Четири цилиндъра, малко повече мощност, никакви вибрации и маазен, мааазен. Отличен спорт - турист. За YAMAHA FJR 1300 няма да те агитирам, щото вече си е направо "ПИЛЪ", както казва колегата Drago Varvar в една съседна тема
              BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
              LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
              Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

              Коментар


              • #52
                От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
                Ами като си тръгнал да гледаш тоя вид мотори, хвърли едно око и на HONDA CBF 1000. Четири цилиндъра, малко повече мощност, никакви вибрации и маазен, мааазен. Отличен спорт - турист. За YAMAHA FJR 1300 няма да те агитирам, щото вече си е направо "ПИЛЪ", както казва колегата Drago Varvar в една съседна тема
                един от хендлърите на Yamaha - много свестни пичове м/у другото - ме убеждаваше,
                че новото Super Tenere ХТ 1200 е много по-лесно управляемо
                и всекидневно приложимо от YAMAHA FJR 1300...
                а точно той кара TDM 900 от няколко години и не мисли да го сменя...
                викам му- айде де, взимай Super Tenereto - а аз взимам твоя TDM 900,
                a той: "ааа пасва ми идеално, и за всеки ден и за дълъг път... Super Tenere-то ми е тежко..."
                иначе YAMAHA FJR 1300 - ме кефи заради класическия си ретро вид...
                но по думите му: "поостарял - стара концепция- по труден за управление - гори много..."

                Коментар


                • #53
                  От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                  Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                  иначе YAMAHA FJR 1300 - ме кефи заради класическия си ретро вид...
                  но по думите му: "поостарял - стара концепция- по труден за управление - гори много..."
                  Тук бъркаш моделите - XJR и FJR нямат нищо общо, освен двете JR FJR 1300 си е перфектния "евро" асфалтов турист, но е скъпичък ако не се лъжа - съвсем друга ценова категория.

                  Пък за XJR 1300 - попаднал си на правилния форум. Тук няколко човека имаме такива (повечето 1200). Виж във форума има и цяла тема по въпроса. Наистина XJR1300 е особен мотоциклет, особено при липсата на спойлер е по-труден за дълги пътувания, макар nigell да изръчка половин Европа с неговия. Вярно е и, че рама и двигател при него са малко "ретро", но от друга страна пък двигателят е много здрав, вероятно по-надежден от новите. За горенето - новите XJR1300 са с инжекциони и съм почти сигурен че няма да горят много повече от супер тенерето. Но тоя мотор наистина е далече от тези в които си се загледал...
                  LZ2NKM

                  Коментар


                  • #54
                    От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                    Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                    Тук бъркаш моделите - XJR и FJR нямат нищо общо, освен двете JR FJR 1300 си е перфектния "евро" асфалтов турист, но е скъпичък ако не се лъжа - съвсем друга ценова категория.

                    Пък за XJR 1300 - попаднал си на правилния форум. Тук няколко човека имаме такива (повечето 1200). Виж във форума има и цяла тема по въпроса. Наистина XJR1300 е особен мотоциклет, особено при липсата на спойлер е по-труден за дълги пътувания, макар nigell да изръчка половин Европа с неговия. Вярно е и, че рама и двигател при него са малко "ретро", но от друга страна пък двигателят е много здрав, вероятно по-надежден от новите. За горенето - новите XJR1300 са с инжекциони и съм почти сигурен че няма да горят много повече от супер тенерето. Но тоя мотор наистина е далече от тези в които си се загледал...
                    точно YAMAHA XJR 1300 имах предвид - FJR 1300 ми е ... прекалено пистарски...
                    ..."далече" в какъв смисъл? Иначе имат всичко за тоя мотор - "квото ти душа сака". отдавна били на пазара и имало всякакви допълнения и ъпгрейди - имаха 2, оня ден като ходих - единия беше с класическите хромирани уреди, светеше, другия беше с по-нови... и пласмасови !!! чак му разваляха вида...

                    И един-два въпроса: "За веригата ойлера е най-доброто решение." Кои от разглежданите модели имат заводско вграден - или се слага на всички допълнително? И на еднакъв принцип ли работят? не че няма да си я почиствам със спрейове и смазвам, ама на всеки 300 км. може и да забравя...
                    И колко съществена е разликата с кардана? В поддръжката
                    Последно редактирано от ivied; 19-01-14, 12:07. Причина: ойлера, кардана

                    Коментар


                    • #55
                      От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                      И един-два въпроса: "За веригата ойлера е най-доброто решение." Кои от разглежданите модели имат заводско вграден - или се слага на всички допълнително? И на еднакъв принцип ли работят? не че няма да си я почиствам със спрейове и смазвам, ама на всеки 300 км. може и да забравя...
                      Ако не пише в описанието на мотора, значи няма фабричен. Може да го има като добавка, инсталиран от дилъра. Питай го. Аз лично не бих се занимавал с ойлер, но карам по черни пътища доста. Чак пък 300 км смазване... Занимавам се всеки 900-1000 км. Или като карам по черно, особено по време на няколкодневно пътешествие, чистя верига в края на деня.

                      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                      И колко съществена е разликата с кардана? В поддръжката
                      Личен опит нямам, но колеги коментират че поддръжката е доста по-малко, предимно смяна на масло.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                        Смяна на 250 грама диференциално масло през 2-3 години. Това е поддръжката на кардана.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #57
                          От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                          Смяна на 250 грама диференциално масло през 2-3 години. Това е поддръжката на кардана.
                          или 25 000км.
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                            Засега без пробите (50% дял за решението) и офертите от изложението 49 % + 1% случайност
                            в листата ми са:
                            1. Honda -
                            NC 750X - 40 kW (55 PS) - цена към 6 - плащам 3 бона!!! нов - пълна гаранция
                            Crosstourer - 1.237 ccm - 129 PS (95 kW) - V4 Motor, с кардан - 9-10 бона на 4-5000 км с 2 години гаранция
                            Crossrunner- V4 Motor - 782 ccm - 6-7 бона - на 1-2 години, на 2 000 км с 2 години гаранция
                            бюджетно най-изгодни с това 50% финансиране и 2 години гратисен период!!!
                            (тъкмо да понатрупам и опит и да знам на "крайцер" ли да се качвам, или на веялка за свободното време)
                            2. Tiger 800 на Триумф - 7-8 бона, на 1-2 години, на 2-3 000 км с 3-4 години гаранция
                            3. BMW F800GS - 8-9- бона - на 1-2 години, на 4-5000 км с 2 години гаранция
                            4. Yamaha XT1200 Super Tenere - 14 бона - 4 години гаранция
                            след като видях тва чудо и вече 2 дена не мога да спя и той е в списъка...

                            Колега аз много съм се запалил по Хонда Crossruner .

                            С нетърпение очаквам да го тестваш и да дадеш отзиви.
                            Тази цена за 1-2 годишен може ли да се постигне за клиент от БГ.
                            Как мислиш дали мога да си го поръчам и платя на дилъра от тук и да ми го доставят до БГ?
                            Ако намериш някой свестен Хонда дилър английско говорящ и ми пратиш координати ще съм ти благодарен.

                            Тука в Хонда цената на този мотор е 21 000 лв и няма АБС, а дилъра в София е много особен.
                            Т5
                            Crossrunner

                            Коментар


                            • #59
                              От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                              Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                              Колега аз много съм се запалил по Хонда Crossruner .

                              С нетърпение очаквам да го тестваш и да дадеш отзиви.
                              Тази цена за 1-2 годишен може ли да се постигне за клиент от БГ.
                              Как мислиш дали мога да си го поръчам и платя на дилъра от тук и да ми го доставят до БГ?
                              Ако намериш някой свестен Хонда дилър английско говорящ и ми пратиш координати ще съм ти благодарен.

                              Тука в Хонда цената на този мотор е 21 000 лв и няма АБС, а дилъра в София е много особен.
                              Непременно... ще стигна и до там, е сега - петък и събота ще ги огледам близките като локация, събрани на едно място... иначе:
                              "Crossrunner- V4 Motor - 782 ccm - 6-7 бона (цените са в EUR) - на 1-2 години, на 2 000 км с 2 години гаранция"
                              си ги извадих от немското мобиле... някой ми беше споменал, че не всички обяви от немското излизат в БГ - не знам дали е така, но можем да пробваме...
                              понеже не съм още в час с моята си ремонтопригодност - за това ща не ща - все се натискам при дилърите...
                              а и заради финансирането - с първоначална сума и после месечни вноски...

                              P.S. Crossrunner- V4 Motor - 782 ccm - всъщност е VFR800X, нали така...


                              ето няколко, излизат ли ви?

                              Honda VFR800X Crossrunner , ABS


                              DE - 64293 Darmstadt
                              Enduro/Reiseenduro / Gebrauchtfahrzeug
                              HU 07/2015
                              75 kW (102 PS)
                              Hubraum: 782 cm
                              6.488 EUR

                              Honda Crossrunner / RC60 / ABS


                              DE - 40589 Dusseldorf
                              Sportler/Supersportler / Gebrauchtfahrzeug
                              HU 08/2014
                              75 kW (102 PS)
                              Hubraum: 782 cm
                              6.750 EUR

                              Honda VFR800X CROSSRUNNER


                              DE - 53518 Adenau
                              Tourer / Gebrauchtfahrzeug
                              HU neu
                              75 kW (102 PS)
                              Hubraum: 782 cm
                              6.790 EUR (Brutto)*
                              5.706 EUR (Netto)
                              Последно редактирано от ivied; 20-01-14, 16:02.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                                пичове, направо не знам откъде да започна...пия кафето и след малко отново, отивам на месето (панаира)... повече ще пиша довечера (и повече снимки)
                                ... и вече на 99% е ясно кой е моя мотор... - червеният
                                - ама кой от двата - повече довечера...
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X