Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

    Здравейте,

    Тази година си купих първия мотор - Хонда Трансалп 90-та, изобщо не съжалявам за избора, в рамките на един сезон му навъртях 7 000 - 8 000 км, не съм имал никакви проблеми с него. За цената си около 2 000лв мисля, че е оптималният първи мотор. Тогава го взех, тъй като не бях сигурен дали ще се запаля по това хоби - е, вече се запалих, щом в събота каран насред Коледа Ще ми се нещо по-съвременно и леко по-мощно - далеч не съм любител на високите скорости, просто малко повече палър при изпреварване никога не е излишно. Фен съм на тежките ендурота и като следваща стъпка съм набелязал следните три модела:

    Honda Varadero около 5 000лв може да се намери на пръв поглед нещо читаво 1000 кубика.
    Suzuki V-Strom отново за около 5к може да се намери с няколко години по-нов от Хондата
    BMW R1100GS - което си ми е от край време мечта, обаче който и да съм попитал ме плаши с много скъпа поддръжка и резервни части.

    Бюджетът е около 5-6к за мотора.

    Използвам го главно за преходи по асфалт - но и лек офроуд също ме съблазнява. Наясно съм, че трансалп-ът си е малко слонче на черен път, пък за тези великани по 240кг. не ми се и мисли.

    Всяко мнение ще ми е от полза
    Последно редактирано от vilik; 30-12-13, 22:34.

  • #2
    От: След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

    Аз 2 сезона вече карам Трансалп (първи мотор ми е). Лятото също като теб мисля да минавам на друг, а именно В-стром 650. Разходът е по-малък, конете са повече, слюдата се регулира (голям плюс). Моторът ми трябва за всичко, от пътешествия по няколко хиляди км. до градски караници.
    Нямам опит на такъв мотор, само споделям мнение... Успех с избора!
    HONDA XL650

    Коментар


    • #3
      От: След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

      + 1 за GSa

      Коментар


      • #4
        От: След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

        Аз карах трансалп 3 години Началото на лятото си купих v-strom 1000 Най-много ми харесва, че след 500 километра преход се чувствам доста по-добре от колкото с трансалпа По-добра возия по-добре ускорява по-добре спира по-стабилен на завои и като визия ми харесва повече Комфортната скорост също е по-висока От трансалпа ми липсва малкия разход и за градски условия си е по-лесно с него По-лек е, преди да взема v-stroma пробвах едно varadero лично аз се чувствах по-удобно на него в завои също ми се стори, че е по стабилен, а спирачките са убийствени спира много по-добре заради комбинираната система Иначе в момента бих си заменил мотора единствено за по-нов v-strom

        Коментар


        • #5
          От: След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

          Благодаря ти за отговора, Боби, ауспухът за трансалпа, който купих от теб, е супер

          Коментар


          • #6
            От: След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

            Първоначално публикуван от vilik Преглед на мнение
            Здравейте,
            ...
            BMW R1100GS - което си ми е от край време мечта, обаче който и да съм попитал ме плаши с много скъпа поддръжка и резервни части.
            ...
            Всяко мнение ще ми е от полза
            Мога единствено да ти предложа помощ относно цените за БМВ. Ако те устройва напиши за кои части (само оригинални) те интересува и аз ще ти дам доста точни цени на които може да си ги вземеш от БГ. (не че трудно да ги видиш сам в представителските сайтове)

            За едно обслужване: масло 4л-от 64лв; маслен ф. 12-14лв; възд. ф. 20лв; масло трансмисия 1л 35лв. комплект нови гуми 450лв; пълен комплект накладки от 150лв. Последните 4 консуматива са за поне 20Х.км.

            По е важно състоянието на мотора, не цената на частите.
            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • #7
              От: След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

              А защо първо не се качиш на всеки от които си изброил и да видиш кой ще ти пасне Според мен така ще решиш най-бързо
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

                Моето лично мнение е, че Варадерото не е опция. Но това все пак си е мое мнение и не бих искал да ангажирам никого с него. Като собственик на Трансалп 93г. също от време на време се замислям на какво ще се возя един ден като Транса се скапе тотално (не мисла че това ще се случи следващите 5 години с моите 10к км на сезон но все пак и този ден неминуемо ще дойде) Сузуки В-Сторм определено много ми допада като бъдещ наследник. Също така си мисля и за един Тигър ХС800 на който цените до тогава ще са станали доста прилични. Боксерите на БМВ определено са добри като двигатели и изпълнение като цяло, но имат 3 неща които АЗ не съм им фен, а именно боксер в София в задръстванията, кардан (не мога да си сменям предавателното съотношение в крайното предаване) и сух съединител и за това ги изключвам от моята листа за сега (освен разбира се F800 който е "нормален" мотор Е сега вече ме разпиляха хората с боксерите )

                П.С.
                На евентуалния въпрос колко често си сменям предавателното число в крайното предаване ще отговоря:
                Веднъж, след като установя как АЗ се чувствам най-добре на мотора и в какви условия карам най-често, но така напасвам машината на по мойте желания, навици, възможности и необходимости, а не обратното.
                Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                Коментар


                • #9
                  От: След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

                  [QUOTE=Grayfox;2388819]Моето лично мнение е, че Варадерото не е опция.

                  И що така? Кво му е на мотора. Ще се радвам, ако споделиш някои отрицателни страни на Варадерото. Новото обаче - с АБС-а и инжекцията
                  BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                  LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                  Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                  Коментар


                  • #10
                    От: След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

                    [QUOTE=Сергей Янков;2388844]
                    Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
                    Моето лично мнение е, че Варадерото не е опция.

                    И що така? Кво му е на мотора. Ще се радвам, ако споделиш някои отрицателни страни на Варадерото. Новото обаче - с АБС-а и инжекцията
                    Ако го изтървеш , не е сигурно , че дори и да го разтовариш, ще можещ да го вдигнеш сам

                    Коментар


                    • #11
                      От: След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

                      [QUOTE=Сергей Янков;2388844]
                      Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
                      Моето лично мнение е, че Варадерото не е опция.

                      И що така? Кво му е на мотора. Ще се радвам, ако споделиш някои отрицателни страни на Варадерото. Новото обаче - с АБС-а и инжекцията
                      Не ме разбирай погрешно, не съм притежавал такъв за да мога да ти дам обективно мнение. Може би просто от Хонда много ме разочароваха с факта че Варадерото не е наследника на Африката. Разочароваха не само мен, а и много други хора които очакваха една нова Африка с 6-та скорост и по-мощен двигател.
                      Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                      Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

                        [QUOTE=Grayfox;2388906]
                        Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение

                        Не ме разбирай погрешно, не съм притежавал такъв за да мога да ти дам обективно мнение. Може би просто от Хонда много ме разочароваха с факта че Варадерото не е наследника на Африката. Разочароваха не само мен, а и много други хора които очакваха една нова Африка с 6-та скорост и по-мощен двигател.
                        В един западен сайт имаше анкета с въпрос "Кой модел спрян от производство искате да го има отново?" Над 80% от отговорите бяха за Африката...мисля, че японците ще се поправят
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

                          [QUOTE=egerchev;2388887]
                          Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение

                          Ако го изтървеш , не е сигурно , че дори и да го разтовариш, ще можещ да го вдигнеш сам
                          Honda Varadero 276.7 kg wet
                          BMW R100GS 243 kg wet
                          Suzuki V-Strom 236 kg wet

                          данните са от уикипедия. Те са си кютуци до един, трансалп-ът го изпусках няколко пъти и не съм имал проблеми с дигането, но тук ще трябва да се заяква + 30-40кг

                          Ето малко полезни упражнения за тежките ендурота, ще опитам скоро да направя субтитри.

                          Коментар


                          • #14
                            От: След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

                            Ето субтитри, за да ги активирате, моля, изберете език, съжалявам за ако има неточности, но на бързо след работа ... толкова

                            http://amara.org/bg/videos/FlLK2EjtX...650/?tab=video

                            Коментар


                            • #15
                              От: След Transalp накъде: Varadero, V-Strom или R1100GS?

                              Eто го моето предложение от African Queens
                              AT RD 07 с двигател от Варадеро
                              Само дето цялата операция струва.......15000 евро

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AT1.jpg
Прегледи:2
Размер:10.1 КБ
ID:5551679Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AT2.jpg
Прегледи:2
Размер:9.1 КБ
ID:5551680Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AT3.jpg
Прегледи:1
Размер:17.7 КБ
ID:5551681Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AT4.jpg
Прегледи:1
Размер:6.7 КБ
ID:5551682Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AT5.jpg
Прегледи:1
Размер:5.3 КБ
ID:5551683Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AT6.jpg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5551684
                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X