Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнение-XJR 1300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моля за мнение-XJR 1300

    XJR-а при изрядни спирачки спира много добре, така че както е казал damon виж си помпата, обезвъздушаване и т.н. Маркучите също оказват сериозно влияние, с оригиналните е едно по-меко усещането. Апаратите са същите като на FZR1000. При по-новите ("сините") са от Р1. Има и серийни с Брембо, но са по-редки. Може да се сложат шестбутални от ФЗР1000/750 (има такива серийни), но според мен няма смисъл.
    Относно накладките - всеки си има предпочитания, така че универсален отговор няма. Сега съм с Феродо органични, но не съм особено впечатлен. Преди карах с Голдфрен синтеровани и бях доволен, но последния път нямаше налични, а не ми се чакаше от ибей. Преди това карах с ТРВ/Лукас органични - също са добри, малко по-бързо се износват. От ЕБЦ не съм доволен (не помня какви бяха).

    Коментар


    • От: Моля за мнение-XJR 1300

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:231644o.jpg
Прегледи:2
Размер:116.1 КБ
ID:5477804Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130502_094917.jpg
Прегледи:1
Размер:54.9 КБ
ID:5477805Здравейте приятели, "разголих" си малко XJR-а и сега продавам спойлера, страшно е удобен за дълги преходи, направен е от aftermarket фирма много професионално със всичките му скоби, тампони и каквото е нужно за да се закрепи както трябва и да няма шум при високи скорости
      Последно редактирано от Streetspirit; 02-05-13, 11:10. Причина: не се адднаха снимките

      Коментар


      • От: Моля за мнение-XJR 1300

        Моето пак започна да ми прави мизерии с паленето като е студен. Запали закратко, изгасне и повече няма палене. От няколко седмици като го запаля студен и препуква в ауспусите, като на свещ и като загрее се оправя. Тогава който и да го чуе как работи студен и ми казва - смени си свещите. А сега пак същата работа като миналото лято. Тогава му смених свещите и се оправи. Сега мисля пак да ги сменя... не че са скъпи, до колкото си спомням ги взимах по 8 лева бройката, но не мисля, че е нормално да ги сменям през 10 месеца и 4, 5 хил. км. пробег. Вие с какви свещи сте? Аз сега съм с NGK - DPR8EA-9 уж такива му дават по книга и такива му сложих. Май, не е нормално да се скапват толкова често. Цяла зима си палеше без проблем, а сега пак започна с дяволиите. Пак такива свещи ли да му слагам или някакви по - грамотни, ако има. Но в Хайнеса щом тези са написали, би трябвало да са най - подходящи. Нещо иридиеви евентуално? Марка, модел? Мнение? Ама все си мисля, че не е нормално да се скапят за 5 хиляди километра.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • От: Моля за мнение-XJR 1300

          Провери фланците между карбураторите и главата.И при мен се появи това припукване на студено,и се оказа че са напукани и смуче въздух от там. Дано не е това,защото цената на нови няма да ти хареса......хич!! Вчера проверих в Ямаха-103лв........бройката!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • От: Моля за мнение-XJR 1300

            Това препукване да, може да е от фланците, не е от свещите. Иначе сега отново си смених свещите и проблемите с паленето отново изчезнаха. Този път сложих иридиеви, дано да изкарат повече. Фланците и на мен са ми напукани, не много, но не е и малко. Хубаво е да се сменят. Преди бях гледал в Ибея 4 нови фланеца за около 160 долара, но не бяха оригинални от Ямаха, а на друга някаква фирма. Тази или по - следващата зима може да ги сменя и същевременно да сваля, разглобя и почистя карбураторите, телата на ултразвук и така. До колкото си спомням имаше и някакъв силикон точно за това. Напукани ли са, мажеш със силикона и има някакъв временен ефект. Определено най - удачно би било да се заменят, но като се вземе предвид цената им нови, работата, ако ти го правят в сервиз, после реглаж и синхрон на карбураторите и става доста цифра.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • От: Моля за мнение-XJR 1300

              Фланците на карбураторите са си проблем. Моят съвет е - търсете от FJ, т.нар. 36Y (това са първите букви от парт номера). Пасват 1:1, като вътрешния диаметър е по-голям, което наистина се усеща. По американските сайтове са м/у 1/2 и 2/3 от цената тук, остава само въпроса с доставката. Из ebay също се срещат за около стотина лева втора ръка. По фен форумите в УК примерно може да намерите и оригинални от XJR на хора, сменили техните с 36Y.

              Ето ви един сайт, където има ценни неща за тези мотори на добри цени: http://rpmracingca.com/proddetail.as...=Carb%3AIntake Американец е, но праща и до Европа на прилична цена.
              Тук http://www.classicmotorcycleparts.gb.com/index.asp също има много неща нови и втора ръка...

              п.п. Иво сори, не съм разглобявал още, не знам кога ще намеря време...

              Коментар


              • От: Моля за мнение-XJR 1300

                Иридиевите свещи са най-добрия избор. Аз карах 40000 км с Денсо и нямаха никакъв проблем, наскоро ги смених с NGK, пак иридиеви. А това "давене" при теб не знам от какво може да е. При мен понякога се дави лошо, но когато е топъл и после го паля против на логиката - на смукач. Виж сега как ще е със тия свещи, но може да се огледаш дали смуче от някъде въздух. Партизански начин за проверка е със спрей WD-40 или пък обезмасляващ спрей. Пръскаш по всмукателните гуми навсякъде, докато моторът работи на тихи обороти - и ако се промени звука/оборотите, значи смуче въздух отнякъде. Проблем при студено палене също се получава от неправилни хлабини на клапаните, но ти ги прави и не би трябвало да е от това.
                LZ2NKM

                Коментар


                • От: Моля за мнение-XJR 1300

                  Паленето ми се оправи като сложих свещите. Независимо дали е топъл или студен, пали от четвърт винаги. Това добре. Фланците, не са ми все още толкова силно нацепени, има още живот в тях. Още ми се въртят идеи за спортни гърнета. В зоната има да се продават ауспуси - 2 еднакви, на приемливи цени. Ясно, че ще искат преправяне, но не мисля, че ще е сложно. Въпросът е да се направи удължителна тръба и преходник от нея към гърнето. Но все някак може да се направи.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: Моля за мнение-XJR 1300

                    Здравейте колеги. Изпадна ми една туба масло, но се чудя дали да го сложа, че е пълна синтетика, но пак си е 15w50. Ето такова е - http://www.af1racing.com/store/ProdI...PU36010074.jpg Да не му стане нещо, ако сложа такова?
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • От: Моля за мнение-XJR 1300

                      Недей,ще съсипеш мотора!! Прати ми го,моя съм го прежалил!!!
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • От: Моля за мнение-XJR 1300

                        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                        Здравейте колеги. Изпадна ми една туба масло, но се чудя дали да го сложа, че е пълна синтетика, но пак си е 15w50. Ето такова е - http://www.af1racing.com/store/ProdI...PU36010074.jpg Да не му стане нещо, ако сложа такова?
                        Приятел не беше доволен от това масло. Мина на друга марка 15/50. Говоря за FJR1300 2003 (ако не се лъжа)
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • От: Моля за мнение-XJR 1300

                          Аз съм карал с 15/50 пълна синтетика и няма никакъв проблем. Това е двойно естерирано т.е. става за състезателни цели, което в повечето случаи е по-добре за двигателя само дето струва повече пари. Слагай смело, особено ако са ти го подарили. Няма какво да те притеснява. Пък и общо взето XJR-а въобще не е придирчив към масло. Каквото и да му сложиш все става.
                          LZ2NKM

                          Коментар


                          • От: Моля за мнение-XJR 1300

                            Ако ти е "изпаднало" в смисъл не го плащаш на крайната му цена е ОК, иначе няма смисъл от толкова скъпо масло. 7100 също е пълна синтетика и мотора не се е оплаквал, карал съм с такова.

                            Коментар


                            • От: Моля за мнение-XJR 1300

                              Да, там е работата, че ми изпадна така. Аз иначе карам с полусинтетика, но края на лятото като му дойде времето за смяна ще сложа това. Мерси за отговорите.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • От: Моля за мнение-XJR 1300

                                Здравейте колеги. Интересувам се, ако знаете някой да продава XJR1200 на части или по - точно ми трябват някои части по двигателя. Моля, ако знаете да свиркате, че работата е леко на зор. До колкото съм запознат FJR 1100/1200 и XJR 1200/1300 са със взаимно заменяеми части по двигателите, някои части, така че, предполагам и те ще свършат работа...
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X