Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Когато ви е малък резервоара или бензиностанциите са на рядко.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Когато ви е малък резервоара или бензиностанциите са на рядко.

    http://www.rotopax.com/motorcycle-ko...-ga-pg-27.html



    Последно редактирано от Димо; 04-03-10, 17:26.
    BMW F800GS

  • #2
    До: Когато ви е малък или бензиностанциите са на рядко.

    Точно такива поръчах за Африка

    Коментар


    • #3
      До: Когато ви е малък резервоара или бензиностанциите са на рядко.

      Хубаво я беше замислил темата за екипировката с която си се снабдил за Африка.
      BMW F800GS

      Коментар


      • #4
        До: Когато ви е малък резервоара или бензиностанциите са на рядко.

        Хубаво, но пък има много реклама, която няма как да махна ако искам да е полезна темата.
        На тези туби единствено трябва да се направи сметка как точно и къде ще се монтират, за да се поръча съответния аксесоар за закрепване, защото са си скъпи. Аз съм поръчал само три туби от по 7,5 литра, червени за бензин. Мисля да ги захващам с колан към мотора.

        Коментар


        • #5
          От: До: Когато ви е малък или бензиностанциите са на рядко.

          Не е най-подходящата тема, ама не не намерих по...
          Та: не мога да намеря повече инфо, цени, размери, закрепване дори наименование на тази метална (алу.) шина на мотора на Бойко между куфара и тубите.
          Задния куфар ми е :
          мисля върху него да монтирам такава шина с дължина около 600мм. Нещата отиват към "направи си сам"
          Някой някакво инфо.???
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:71607694181.jpg
Прегледи:1
Размер:20.2 КБ
ID:5199742

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP7004.JPG
Прегледи:1
Размер:635.0 КБ
ID:5199741
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • #6
            От: До: Когато ви е малък или бензиностанциите са на рядко.

            Ако не бъркам куфара, май е sw-moteh и това отзад е TraX universal adapter plat. Това е линк:http://shop.sw-motech.com/lshop,show...052198,,,,.htm или е това:http://shop.sw-motech.com/cgi-bin/co...typid=17606419
            Последно редактирано от bulgarasen; 07-08-10, 14:54. Причина: допълнение
            BMW F800GS

            Коментар


            • #7
              От: До: Когато ви е малък или бензиностанциите са на рядко.

              Дай Боже някога да ми стане малък резервоара!!! Щото засега ми е голям, толкова голям че не винаги имам пари да го напълня догоре!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #8
                От: До: Когато ви е малък или бензиностанциите са на рядко.

                Малко съм бил неясен.
                За сега не ми е проблем обема на резервоара. Върху куфара искам да сложа шина и върху нея чанта, туби, гуми или каквото ми е кеф. Нещо като на снимката но върху куфара.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gpt_00_152_43001__b_401274175678-31302.jpg
Прегледи:1
Размер:39.2 КБ
ID:5200027
                Имам нещо в главата но закрепването към куфара не ми е изчистено.
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • #9
                  От: До: Когато ви е малък или бензиностанциите са на рядко.

                  Току що се прибрах от Сараево и си носих една туба 5 литра в лявата дисага. Който иска да дава по 1000 лв за някакви туби, дето не струват и 5 лв
                  Не ми потрябва, но на Галин (другия пич който караше с мен) му направихме венозна система в резервоара
                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • #10
                    От: Когато ви е малък резервоара или бензиностанциите са на рядко.

                    Шината е от Вундерлихт, но решението върху топ касата не е удачно. Става само за леки неща. Ако слагаш нещо по-тежко се мачка отгоре куфара. За бензин най-удачното решение е това на Мони и това на Димо. Димо даже мисля че сам си направи стойките и ще може да ти помогне. Иначе шината се хваща с болтове през капака на топ касата, но пак казвам, че не е удачен вариант. А туба 5л. в дисагата върши работа само за близко разстояние. За дълъг път си трябва много удачно решение. Това на Мони беше супер и си имаш още 15 литра допълнително.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Когато ви е малък резервоара или бензиностанциите са на рядко.

                      Бойко мерси,
                      Става въпрос само за леки неща. Една чанта с палатка и дъждобраните за да са под ръка. Пробиването на капака не ме кефи, ще мисля самоделка, захваната през ушите на капака.
                      Определено тубите (били те с масло, вода, гориво....) да са ниско и защитени донякъде от куфарите е най-оптимално.
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • #12
                        От: Когато ви е малък резервоара или бензиностанциите са на рядко.

                        Аз сложих тази скара, защото на топ касата нямам уши да захвана за тях. Ти щом имаш спокойно си връзваш чантата за тях и забравяш. Не ти трябва скара.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Когато ви е малък резервоара или бензиностанциите са на рядко.

                          Аз имам няколко въпроса по темата обем на резервоари:
                          - има ли начин (приемлив като цена) да се изработи по-голям резервоар от оригиналния? конкретно ме интересува за Aprilia Dorsoduro.
                          - коментираните по-горе туби, освен по начина на закрепване различават ли се от обикновена туба за 10 лв и кое ги прави толкова по-добър вариант за далечни пътешествия от обикновените такива?
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Когато ви е малък резервоара или бензиностанциите са на рядко.

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Аз имам няколко въпроса по темата обем на резервоари:
                            - има ли начин (приемлив като цена) да се изработи по-голям резервоар от оригиналния? конкретно ме интересува за Aprilia Dorsoduro.
                            - коментираните по-горе туби, освен по начина на закрепване различават ли се от обикновена туба за 10 лв и кое ги прави толкова по-добър вариант за далечни пътешествия от обикновените такива?
                            Точно за тази Aprilia Dorsoduro не съм виждал да има тунингови, но със сигурност може да се направи по-голям резервоар.
                            За тубите. Варианта за закрепване, който е показан на мотора на Мони и на Димо е най-удачен и най-удобен за ползване. Можеш да сложиш всякакви туби, стига да са от пластмаса за банзин. Моите, дори от такава пластмаса се издуха много от жегата. Димо ползва метални туби, и стават ама нали търсим по-лек вариант за да не се вдига теглото.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Когато ви е малък резервоара или бензиностанциите са на рядко.

                              Някаква холандска фирма правеше ендуро китове за Aprilia RXV 450, вкл. и по-големи резервоари, но нещо не ги намирам. Та къде/кой може да направи резервоар?
                              Последно редактирано от boiko73; 08-09-10, 23:55.
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X