Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Якета и панталони-съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Якета и панталони-съвети?

    Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
    Миналата седмица си купих чанта Канон за Олимпуса, а сега си взех екипировка КТМ за Ямахата. Готвя се за Дакар.

    [ATTACH=CONFIG]693621[/ATTACH]

    Това яке (KTM RALLY JACKET NECK BRACE COLLAR 14) има един недостатък за мен - в горната част е пригодено за защитна Leatt яка и има две сменяеми части. Предвид, че надали някога ще сложа такава яка се чудя дали де не го сменя за модела който е нормален. Проблемът там е че якето е малко по-различно и разцветката вече е много оранжева...
    Ники,досега бях с Hein Gericke,със подобна яка.много помага.Сега си взех Rukka,много е удобен тоя екип,за мен е върха,но ми се струва,че ще ми липсва яката.
    Димитър Анастасов
    d.anactacov@gmail.com

    Коментар


    • #92
      От: Якета и панталони-съвети?

      Сигурен ли си, че си бил с подобна яка? Тази е закачена с цип и като я махнеш може да се сложи една съвсем малка - за каране с предпазната яка. Идеята е там, че предпазните яки не се слагат върху якето, а трябва да опират по-плътно до тялото. Това добре, но аз нито имам такава яка, нито смятам да ползвам. Първо като го гледах ми се стори добре, но после като разгледах внимателно си мисля, че само ще утежнява работата. Реално тя има втори цип и за да я закопчееш като хората се губи повече време - да не говорим за допълнителните велкра и копченца, които не знам дали няма след време да се развалят. Иначе като удобство може да се ползва за допълнителна вентилация, лесно отваряне на горната част на якето и т.н. Но това яке така или иначе е добре вентилирано за да отварям и там. Eто тук има малко снимки на стария модел със слагане на допълнителната safety яка: http://www.advrider.com/forums/showp...&postcount=137
      LZ2NKM

      Коментар


      • #93
        От: Якета и панталони-съвети?

        Кога пък успя да напазаруваш? А от Еди ли ги купи?

        Коментар


        • #94
          От: Якета и панталони-съвети?

          E, успях. От там.
          LZ2NKM

          Коментар


          • #95
            От: Якета и панталони-съвети?

            Колеги, моля за съвет - търся да закупя първа ръка лятно-текстилно мото яке с много добро проветрение и протектори на гърба, раменете и лактите. Ще се ползва основно градско и 20 процента извънградско. Къде от БГ, от кой магазин и какъв модел/марка да търся. Неща от нета без да съм пробвал предварително не купувам щото съм нестандартна фигура малко.
            Ще се радвам на малко акъл от Ваша страна. Бюджета е около 400лв.

            Коментар


            • #96
              От: Якета и панталони-съвети?

              Мото бум, Зед мото, Еди мото център .....
              0887 246718

              Коментар


              • #97
                От: Якета и панталони-съвети?

                http://www.racing-fiber.com/bg/produ...cker-Game.html Това е твоето яке за в града. Трета година не е мръднало, има всички протектори, но е еърмеш-т.е мрежа и не става за студено.За летните жеги е ПОВЕЧЕ ОТ ПЕРФЕКТНО.Има налични и други по- скъпи и по-хубави модели, но са във Варна. Ако те интересува звънни им. Изобщо тая френска марка IXON се оказва добро попадение.

                Коментар


                • #98
                  От: Якета и панталони-съвети?

                  Блaгодaря зa съветите!
                  Кaто вземa ще се похвaля.
                  Зa сегa кaрaм с един IXS Wizard който е по-скоро пролетно яке, не е нещо особено. Не бих кaзaл че съм впечaтлен от изрaботкaтa.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Якета и панталони-съвети?

                    Я да ползвам темата и да питам следното:
                    -Кой аджеба панталон да си взема за каране в града?
                    Щото в момента карам с Icon Insulated, ама имам дилема. Дали да си взема пак такъв, или да го сменя с Icon Anthem?
                    Щото има и трети вариант де. Намирам си кевлар (или арамид) или карбонов плат. Взимам едни НЕпедераски дънки (демек по-широки), които да са от по-здрав плат, и си сглобявам панталони за градско каране с протекция, където на мене ми е кеф. Само не ми е особено ясно от къде аджеба ще сдобия каде 1 или 2 м2 плат от изброените. То не че ми е ясно и с какво се реже де!
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • От: Якета и панталони-съвети?

                      Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                      http://www.racing-fiber.com/bg/produ...cker-Game.html Това е твоето яке за в града. Трета година не е мръднало, има всички протектори, но е еърмеш-т.е мрежа и не става за студено.За летните жеги е ПОВЕЧЕ ОТ ПЕРФЕКТНО.Има налични и други по- скъпи и по-хубави модели, но са във Варна. Ако те интересува звънни им. Изобщо тая френска марка IXON се оказва добро попадение.
                      Блaгодaрско зa препоръките! Днес го купих! Цвят кaфе. Нaпрaво ми е студено с него. Много добро попaдение! Aко се видим, ще черпя бирa зa добрия съвет!

                      Коментар


                      • Във връзка с горното ми питане, а и да не отварям нова тема! Колко слоя арамид има в моторджийските панталони?
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • Понеже никой нищо не споделя (като комунисти на разпит ), да река до каква информация се добрах. Може пък да е полезно за някой. ТА! В един каталог попаднах на два вида панталони. Първият с един слой арамид (на колената, на задника и отстрани на бедрата). Вторите един слой от всякъде и втори слой, като първите. Арамид с плътност (май така го водеха, ама за мен си е тегло) около 200гр./м2.
                          За информация! Кевлар от ДюПон около 30$. В България, арамид около 100лв.
                          За да не се чудите кевлар е търговско име на ДюПон за арамида.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • От: Якета и панталони-съвети?

                            Благодаря! Полезна информация. Дръж ни в течение как се развива проекта. От къде купуваш армида, с какво го режеш, с какво го шиеш, удобен ли ти е крайният резултат.
                            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                            Коментар


                            • От: Якета и панталони-съвети?

                              Здравейте,
                              тази година, заради радостта покрай новия мотор, за първи път "ми се налага" да карам през зимата .
                              На третия път вече бях принуден да слагам и неопрен под всички други дрехи.
                              Та - трябват ми яке и панталон. Прочетох тука съответните теми. Повечето съвети са за Revit, Rucca, Hein Gericke. Но май няма да ми стигнат силите до там. Разбрах, че не трябва и да са най-евтините.
                              Аз се загледах в КТМ Rally - панталон и яке. Пише там, че имат свалящи се подплати. Видях, че са удобни за пролет-лято-есен. Въпросът ми е - дали стават и за по-зимни температури - 2-8 градуса? Не говоря за минусови. Този комплект, като цена, ми е пределът .
                              Аз всъщност злоупотребявам в изискванията си, щото искам дрехите да стават за четирите сезона, да са здрави и до 1000лв...И ми е ясно, че с поне един критерий ще правя компромис.
                              Ако имате други идеи - ще са много полезни.
                              ------------------

                              ... когда кто то тупой, это навсегда !

                              Коментар


                              • От: Якета и панталони-съвети?

                                Имам яке и панталон на Алпинстар, якето мисля че беше Адвенчър с гор-тексова мембрана, а панталона е Драйстар, Якето съм го карал при около 0 градуса и ми беше идеално, панталона с потплатата може и при "-" да се кара, ако е повече от 10 градуса го карам без нея, че иначе се сварявам. И двете не стават за лятото(нищо че се водят четирисезонни), и докато карам ми е жега, камо ли като спра. Ако искаш да караш на студено помисли за екип за моторна шейна, има и някой марки предлагат подгреваеми панталон и елек за под основните дрехи, но трябва да са комбинирани с нещо, което да спира вятъра. В годините съм събрал 3-4 якета, 3-4 панталона, 4-5 чифта ботуши, 2-3 каски, 5-6 чифта ръкавици и си правя комбинации в зависимост от времето. А и един качествен дъждобран може да ти спести поне кат дрехи!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X