Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Якета и панталони-съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Якета и панталони-съвети?

    Ами изпрах го с най-кратката програма на пералнята за цветно и без центрофуга.Ползвах нормален прах за пране/без да прекалявам с количеството разбира се/, без омекотител и на 30 градуса.Сега виси на терасата на закачалка и се окапва...
    Дано като го изпрах с обикновен прах за пране, а не със специален препарат за запазване на промазания слой, да не съм го прецакал нещо...
    Ако трябва ще си набавя въпросния препарат и следващото пране ще е с него и импрегнатора...
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: Якета и панталони-съвети?

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Ами изпрах го с най-кратката програма на пералнята за цветно и без центрофуга.Ползвах нормален прах за пране/без да прекалявам с количеството разбира се/, без омекотител и на 30 градуса.Сега виси на терасата на закачалка и се окапва...
      Дано като го изпрах с обикновен прах за пране, а не със специален препарат за запазване на промазания слой, да не съм го прецакал нещо...
      Ако трябва ще си набавя въпросния препарат и следващото пране ще е с него и импрегнатора...
      Поздрави!
      Тъй и тъй си си го "очистил" с прах за пране, намери сега един импрегнатор на спрей , и го обработи. Скоро имаше в синьо-жълтите бакалии. Върши работа - проверено.

      Sent from my GT-I9295 using Tapatalk
      ПАНЧО

      Коментар


      • От: Якета и панталони-съвети?

        От Изчетеното по-горе,аз смятам да го пусна без препарат.Колкото и да е нищо,все пак е нещо,от не изпрано!
        HONDA DOMINATOR 650
        ОРЕЛ ASTRA
        РСПБЗН-Приморско

        Коментар


        • От: Якета и панталони-съвети?

          Само с вода не е добър вариянт - ще разкисне прахоляка и ще го набие още по-здраво. И най-елементарния течен перилен препарат е ОК за якета, които не са с мембрана.

          Sent from my GT-I9295 using Tapatalk
          ПАНЧО

          Коментар


          • От: Якета и панталони-съвети?

            Първоначално публикуван от xlr Преглед на мнение
            Само с вода не е добър вариянт - ще разкисне прахоляка и ще го набие още по-здраво. И най-елементарния течен перилен препарат е ОК за якета, които не са с мембрана.

            Sent from my GT-I9295 using Tapatalk
            Ето и етикета от моето яке.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160731_140645.jpg
Прегледи:1
Размер:196.8 КБ
ID:5721882

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160731_140703.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:5721883

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160731_140735.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:5721884Всички протектори(кори) на гърба,рамена и лакти се вадят.

            Какви изводи си вадите от етикетите?
            HONDA DOMINATOR 650
            ОРЕЛ ASTRA
            РСПБЗН-Приморско

            Коментар


            • От: Якета и панталони-съвети?

              Това е с мембрана. По добре ползвай препарат за мембрана. Може да рискуваш и с някакъв хубав течен перилен препарат но да не съдържа омекотител. Примерно аз си пера униформата, която е с някаква неизвестна мембрана, вече над 4 години с течен гръцки ариел или течен турски омо концентрат (по качествени са от продаваните в България) и мембраната си работи. А на доста колеги мембраната им вече или е нацепена и пуска вода или не работи и запарва. Ама униформата ми е безплатна. А ако си купя някога яке с мембрана ще ползвам само специален препарат!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • От: Якета и панталони-съвети?

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Това е с мембрана. По добре ползвай препарат за мембрана. Може да рискуваш и с някакъв хубав течен перилен препарат но да не съдържа омекотител. Примерно аз си пера униформата, която е с някаква неизвестна мембрана, вече над 4 години с течен гръцки ариел или течен турски омо концентрат (по качествени са от продаваните в България) и мембраната си работи. А на доста колеги мембраната им вече или е нацепена и пуска вода или не работи и запарва. Ама униформата ми е безплатна. А ако си купя някога яке с мембрана ще ползвам само специален препарат!
                Кори,протектори,мембрани"виждам че така е по научно му",мога да ги сваля.За мен вреди самото сгъване (пречупване)на тези мембрани в пералнята,а не препарата.Спазване на градуси и без центрофуга както казах колегите,мисля че няма да има проблем.

                П.П Как препарата вреди тези мембрани?
                Последно редактирано от Ангел Иванов/sereco1/; 31-07-16, 13:55.
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • От: Якета и панталони-съвети?

                  Ами запушва ги и спират да дишат...така им вреди!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Якета и панталони-съвети?

                    Или ги отлепва от плата и нацепва.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: Якета и панталони-съвети?

                      Само едно ми е чудно...наистина ли сега с този прах за пране/говорим без омекотител/ съм свалил промазката на моето яке?
                      То друго няма и какво да му стане де.Гледам го, че се е изпрало добре...ама направо ми е чудно как пък така от едно пране и промазката в канализацията...
                      Сега трябва да търся промазващ препарат и да го ...пера наново на ръка/по-скоро да го накисна и уж да се импрегнира отново/...
                      Баси и галимацийката...
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: Якета и панталони-съвети?

                        Не вярвам да си я свалил с обикновен перилен препарат. Аз я свалих ама с Тест дето е за миене на съдове и е много агресивен. Ама ще разбереш на първия дъжд де.
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Якета и панталони-съвети?

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Само едно ми е чудно...наистина ли сега с този прах за пране/говорим без омекотител/ съм свалил промазката на моето яке?
                          То друго няма и какво да му стане де.Гледам го, че се е изпрало добре...ама направо ми е чудно как пък така от едно пране и промазката в канализацията...
                          Сега трябва да търся промазващ препарат и да го ...пера наново на ръка/по-скоро да го накисна и уж да се импрегнира отново/...
                          Баси и галимацийката...
                          ....бе стига бе.... от това което съм изчел тук във форума /благодаря,колеги/ и разни други места си правя следните изводи: мембраната и тъканта, от която е направена дрешката се прецакват от гранулите на праха за пране. т.е. гранулата като форма е=абразив - изтърква влакното и запушва мембраната. тъп пример според мойта кратуна: да седнеш на тротоара и да търкаш якенцето в асфалта да видиш дали ще се повреди/протрие. или пък да разбъркаш в чаша вода малко брашно и да се опиташ да го прецедиш с цедка за чай,ама цялото... конкретно -от едно пране нищо няма да му стане, но ползвай за предпочитане течен препарат, без омекотител, както са споделили болшинството от колегите. понеже вече си свършил тази работа, купи си импрегнатора на спрей от цитирания магазин /с жълт и син цвят/ и го напръскай. колкото до омекотителя-според мен той прави нишката на мембраната по-мека и тънка и така позволява да преминава водата по-лесно, като същевременно разширява "дупката" и за прахоляка от пътя. забравих, че трябва да е кратко описаното, ама сори-отплеснах се...

                          Коментар


                          • От: Якета и панталони-съвети?

                            Мда...ще вземам такъв импрегнатор и ще го третирам.
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: Якета и панталони-съвети?

                              Случайно ми попадна преди малко.http://ilievmoto.bg/item-nikwax-tech-wash.html Има и импрегниращ спрей за мембрани.
                              HONDA DOMINATOR 650
                              ОРЕЛ ASTRA
                              РСПБЗН-Приморско

                              Коментар


                              • От: Якета и панталони-съвети?

                                Пиши в Гугъл наименованието на препарата...предлага се на доста места и дори го има и на по-тънка цена!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X