Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    Първоначално публикуван от peerless Преглед на мнение
    ...Това с наема е перфектен вариант за тест, но май само 5D модела може да бъде поръчан...
    Да, един модел мисля предлагаше Иван за наемане.
    Едва ли може да си позволи да държи комплект от всички модели за наем.
    Идеята за наема основно е да някой да си свърши работа с тях инцидентно, без да инвестира много пари.

    10U излезе по-късно и аз нямам никакво впречатления от него.
    Не изключвам възможността да създава дискомфорт но и не е задължително да се получава при всеки.
    Но ако има такава вероятност по-добре 20S според мен.
    Това, че стърчи и не се вписва във "дизайна" на каската донякъде ми бърка в очите но за мен не е фундаментален проблем.
    Не съм "нарцис"... Дреме ми.
    Това, което ме притесняваше е, че при изпускане на каската това ще е първото счупено нещо.
    Може и да е въпрос на късмет но до сега това не се е случило.
    Не, че каските ми не са падали, далеч не - аз не си разплитам чорапите от такива неща
    Просто очевидно нито ведниж не е падала върху интеркома
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Добре де, това, че стърчи под нивото на яката не ти ли пречи като си въртиш главата, не ти ли задира в якето?
      Другите които гледах са Sena 10R и Cardo PackTalk, като и двете може да ги лепнеш и стоят над нивото на яката.
      Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
      Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

      LZ1FLY

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Не, на някои каски ляга перфектно, на някои стърчи малко, но не пречи. На Шуберт комуникатора стои по-добре,но е правен специално. Sena е универсален все пак.

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          На един модел каска може би създава дискомфорт.
          На друг модел да не го прави.
          Ако бях купил един номер по-голям шуберт щях да ползвам произволен модел вид вид чорап.
          Сега обаче не е така.

          Враг усраине

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Специално за комуникатора на Шуберт чета само лоши отзиви. Като изключим това, че се вгражда перфектно, друго май хубаво няма. Иначе като взех каската точно него щях да поръчвам, но се отказах и започнах да търся други варианти.
            Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
            Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

            LZ1FLY

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              Може да се погледне и SMH-10R ако визията е от значение и универсалните я развалят...
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170719_153621.jpg
Прегледи:1
Размер:426.7 КБ
ID:5760561
                Ето ми новата придобивка.
                Днес я разхождам. Тиха и много удобна. Вградените очила са перфектЕ. Кефи ме.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]922859[/ATTACH]
                  Ето ми новата придобивка.
                  Днес я разхождам. Тиха и много удобна. Вградените очила са перфектЕ. Кефи ме.
                  Еййй, а честито !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Честито и от мен!
                    Фул фейс ли е модела?

                    Аз също миналата седмица реших да придобия летна и градака каска.
                    Старият Каберг вече беше толкова стар, потрошем и злоглед, че чак мен ме беше срам да го ползвам.

                    Този, пак каберг изпадна изгодно и веднага, кило и половина без подбрадника е този модел.
                    Подбрадника +200 грама, тоест 1.7.
                    Едва ли някога ще го ползвам.
                    Старата отваряема беше 1.9.
                    Чувствам я лека като докерка на главата, слюдата е френски прозорец и освен това е толкова чиста (все още) че вижам дори като ми свети слънцето насреща.

                    Доволен съм. И съм доволен, че размерът ми пасна.
                    Иначе се бях загледал в Roof Boxer V8 - странна, винтидж каска.
                    И достатъчно скъпа че да я купя от интернет

                    Ето я и моятя като летен заместител на шуберта.
                    За 250лв е супер!

                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Първоначално публикуван от peerless Преглед на мнение
                      Специално за комуникатора на Шуберт чета само лоши отзиви. Като изключим това, че се вгражда перфектно, друго май хубаво няма. Иначе като взех каската точно него щях да поръчвам, но се отказах и започнах да търся други варианти.
                      Ползвам го от повече от две години , върши си работата без проблеми . Качеството на звука при разговор е отлично . При фул натоварване , издържа в момента един ден. Това с включена блутут връзка към телефон , нави и музика нон стоп . Нямам лоши отзиви , освен цената .

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Ако става въпрос за C3 единственият негатив, за който съм попадал относно комумникатора е, че задната му част можело да предизвика дискомфорт.
                        Накои направо ги убувало но това са малко индивидуални неща и зависят от разни фактори.
                        Освен това мисля, че шуберт си правят комумикаторите толкова, колкото и плаките си против запотяване.

                        Едното се прави от Сена, които го продават под името 10U и "фирменото" SC10U, което е същият продукт но брандиран за Шуберт.
                        Плаките пък идват от Pinlock.
                        И то не само за Шуберт.

                        Но в това няма нищо сбъркано всъщност.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Като се говори за шуберт, защо само за С3, за мен Каската е Е1...

                          п.п. аз нямам
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Защото имам бегли спомени от миналото, че колегата имаше C3, затова.
                            Преди малко погледнах в страницата на Шуберт, че комуникаторите вярно са им Powered by Sena.
                            Има огромно лого долу но кой да гледа

                            А точно Е1 и аз нямам, не че не бих искал.
                            Обаче 2 път такива безумни средства за една каска НЕ ДАВАМ !!!
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Да съживя темата.

                              Дълго се колебаех с какво да сменя старата каска Caberg Tourmax. Първото условие беше каската да има козирка. В предимствата на козирката се убедих от тригодишно носене на каберга и след изминати около 70 хил км. (Не ми се опича носа - винаги след няколко дневно каране е приличал на добре опечена камба , а за ползата и срещу ниското слънце няма какво да кажа. ВТОРО - трябва да е от типа Flip-Up.
                              На пазара се предлагат точно три модела каски с това условие. Първата вече я бях носил и да кажа честно не е достатъчно тиха (черупката на Duke с козирка), а и когато е отворена козирката стърчи доста високо и е трудно да си държиш гравата между раменете със скорост над 80 км/ч.
                              Значи изборът беше между Shuberth E1 или Scorpion ADX-1. След доста изчетени ревюта и отзиви от първо, второ и трето лице, малки проби и на двата модела взех решение и скочих на Скорпиона.
                              Сега след месец и три хиляди километра мога да кажа, че не бих казал че е не по-шумна от Шуберт, но е малко по-плитка. В началото, след продължително каране и дъдрене по интеркома доста ми натискаше бузите и няколко пъти си отхапал порядъчно парче от дясната . (Трябва да кажа, че същия проблем съм го имал с всички предишни каски в началото докато не се "огазят"). Козирката не вибрира и при 150-160 км. също така при отворена брада стои прибрана и не пречи да движение и с по висока скорост. Много добре е вентилирана и отпред муцуната е издадена повече и така има достатъчно място за микрофона на интеркома. Визьорът е много голям и има отлична видимост надору и настарни. Повече от Е1. Козирката обаче не се регулира по височина, както е на Шуберта, но стои добре на ниско слънце и пази прилично.
                              Да не забравяме и цената: два и половина пъти по-ефтина от Е1.
                              Отностно интеркомите.
                              Четири години карам със SENA. Първо с SMH-05, а от две години и половина 20S. Спокойно мога да кажа, че няма по-добър интерком от Sena 20S. В групата в която караме почти всички са с този модел (има и SMH-05 като успяваме да поддържаме конферентен разговор и с тях).
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от automax; 09-11-17, 17:35.

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                10x за споделеното.
                                Особено относно козирката.
                                Вероятно следващата смяна на каска ще взема такава.
                                "Звучи" като да ми допадне но едва ли ще бъде в близките години...

                                Сена-та е много добре работещо решение.
                                Не, че съм ползвал друга марка та да кажа, че няма по-добър.
                                Обаче и не виждам смисъл да го правя след нея.
                                И в тази връзка разбрах, че вече се предлага най-новият им модел: 30К
                                Имам предвид реална наличност а не някакви пре-ордери.
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X