Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камера за мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Камера за мотор

    След много четене и лутане из интернет, в крайна сметка се сдобих с GoPro HD Hero



    Ще поместя малко информация и лични впечатления

    - Камерата е с Full HD 1080p, 960p, 720p, 60&30fps, slow motion video, с ъгъл на заснемане 170 или 127 градуса.
    - 1100 mAh Li-Ion батерия, която издържа близо 3 часа работа, от които записваше общо 75 минути.
    -Камерата е 5 мегапиксела и записва с 30 кадъра в секунда, като има възможност и за запис на 60 кадъра в секунда при 720p и 1080p, но тук трябва да е добро осветлението.
    - Има настройки за 5 режима на запис, режим за снимка, режим за настройка на автоматично снимане през определен интервал от време, който може да се настрои ръчно. Примерно през 10 секунди да прави по 3 снимки. Има и режим за самоснимачка.
    - Оптиката е с постоянен фокус (6m – ∞), светлосила f/2.8. Направих снимка на светлина от ел.крушка и стана невероятно добре. Пробвах и запис на това осветление и също се получи много добре.


    - Записва във формат (.mp4) със следните резолюции
    • 1080p = 1920x1080 pixels (16:9), 30 fps, 15 Mbit/s
    • 960p = 1280x960 pixels (4:3), 30 fps, 12 Mbit/s
    • 720p = 1280x720 pixels (16:9), 60 fps, 15 Mbit/s
    • 720p = 1280x720 pixels (16:9), 30 fps, 8 Mbit/s
    • WVGA = 848x480 pixels (16:9), 60 fps, 8 Mbit/s
    - има слот за SD карта и на 720p с 30 кадъра в секунда на 2GB карта излезе запис 33 минути. Може да се работи и с карта с памет до 32GB, което е около 9 часа запис, но тук трябва решение за батерията.


    При използване на 32GB карта, записите в различните резолюции са както следва:
    • 1080p (30 fps): 4часа 21мин.
    • 960p (30 fps): 5часа 26мин.
    • 720p (60 fps): 4часа 21мин.
    • 720p (30 fps): 8часа 09мин.
    • WVGA (60 fps): 8часа 09мин.
    - Аудиото е също много добро, но когато е поставена в кутията, която защитава от прах и вода не се чува много добре, примерно ако говорят хора на 2-3 метар от нея.
    - Според ревюто в сайта, камерата издържа под вода до 60м., но това все още не съм пробвал.
    - размерите са 42mm x 60mm x 30mm и теглото е 94гр. с батерията и 167гр. заедно с кутията или още наречена защитен корпус.

    В комплекта HD Motorsports HERO са включени три стойки за закрепване към каска, стойка с вакум за стъкло при автомобилите, USB кабел за връзка с компютър, кабел за връзка с телевизор, защитен корпус. Цената в България е 683лева. Допълнително като аксесоар има комплект за закрепване към ролбар. В каталога има като аксесоари към този модел и следните неща - зарядно с USB за 12V, зарядно за ел.мрежата, дисплей, който се включва към камерата за преглед на записа и най-важното - втора батерия в кутия, която също се включва към камерата и работи с две. За съжаление тези аксесоари още не се продават в Европа, а само в САЩ. Аз направих запис от 33 минути от Стара Загора до Казанлък, като камерата беше закрепена на предното стъкло на колата. Записът наистина е много, много добър. Умишлено няма да поместя клипа, защото е с големина 2 GB и супер безинтересен като материал. Смело мога да твърдя, че това, което има като клипове в интернет заснети с този модел камера отговаря на истината. Истинско HD.

    Коментар


    • #17
      До: Камера за мотор

      Честито. Значи сега освен добри снимки ще гледаме и хубави филмчета ,нали Бойко .
      Единственото нещо което ме спря да я взема тази камерка
      са.........клоните на дърветата .Не ми хареса начина за закрепване
      към каската. Ето защо се спрях на едно компромисно решение
      http://www.sony.bg/product/dph-mobil...camera/mhs-pm1

      Няма аксесоари за закрепване но въртящият се обектив и малкия размер (колкото един обикновен телефон) позволява поставяне практически на всякъде. В колата застана идеално в стойката която ползвам за телефона. На каската много здраво става с велкро
      (лепящи ленти от Кауфланд) .Дори на колелото успях да я закрепя.
      Снима HD и цената ми излезе 330 лв. Компромиса е че не е ударо и водоустойчива и че няма ширакоъгълен обектив

      Коментар


      • #18
        До: Камера за мотор

        Първоначално публикуван от ianakiev Преглед на мнение
        Честито. Значи сега освен добри снимки ще гледаме и хубави филмчета ,нали Бойко .
        Единственото нещо което ме спря да я взема тази камерка
        са.........клоните на дърветата .Не ми хареса начина за закрепване
        към каската.
        Закрепването за каската не е по един начин, ами по 3 различни начина. И 3-те са много по-здрави от велкро, и клоните изобщо не са им проблем. Всъщност и доста по-големи неща от клони не ги смущават особенно.

        Коментар


        • #19
          До: Камера за мотор

          Колега камерата има настройка за звука Брат ми я направи и с кутията се чува нормално.Ползвал съм я под вода в басейн и няма проблеми Падал съм с нея и няма проблеми Но ако искаш да я сложиш на кормилото ти трябва да си закупиш специална стойка.Ползвал съм я и с кола закрепена на страничния прозорец от външна страна няма проблеми при 130-140км.А снимките са с добро качество

          Ето един клип от скоро

          http://extube.org/watch_video.php?v=33af2d6fac04561
          Последно редактирано от Тануцо; 30-12-09, 15:27. Причина: правопис

          Коментар


          • #20
            До: Камера за мотор

            Първоначално публикуван от Емил Трайков Преглед на мнение
            Колега камерата има настройка за звука Брат ми я направи и с кутията се чува нормално.Ползвал съм я под вода в басейн и няма проблеми Падал съм с нея и няма проблеми Но ако искаш да я сложиш на кормилото ти трябва да си закупиш специална стойка.Ползвал съм я и с кола закрепена на страничния прозорец от външна страна няма проблеми при 130-140км.А снимките са с добро качество

            Ето един клип от скоро

            http://extube.org/watch_video.php?v=33af2d6fac04561
            HD-то, си има специална задна вратичка, когато не вали и с нея се чува още по-добре. Иначе за скорости - на рали автомобил с около 190км/ч бяхме уцелили една гарга, която се беше размазала в камерата и после (понеже колата беше по загряла, а камерата беше отпред пред радиатора) се беше изпекла върху камерата. Та голямо чистене падна....

            Коментар


            • #21
              До: Камера за мотор

              Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
              Закрепването за каската не е по един начин, ами по 3 различни начина. И 3-те са много по-здрави от велкро, и клоните изобщо не са им проблем. Всъщност и доста по-големи неща от клони не ги смущават особенно.
              Сигурен съм ,че са го измислили както трябва .Но въпреки това на мен не ми харесва ,че ще стърчи било нагоре или настрани .Виж ако беше
              с така наречения bullet дизайн и с тия спецификации ,това щеше да е
              моята камерка. Така че аз все пак бих си я вързал с нещо за подсигуряване ( когато е на вакуумното закрепване)

              Коментар


              • #22
                До: Камера за мотор

                С вендузата от външна страна на колата при скорост от 140км не е падала.С другата стойка за каската съм се удрял във клон....главата ми се извъртя назад добре ,че карах бавно.Като махнах стойката от каската се свали разцветката на каска.Падал съм с нея на асфалт и не падна.

                Коментар


                • #23
                  До: Камера за мотор

                  Първоначално публикуван от Емил Трайков Преглед на мнение
                  Колега камерата има настройка за звука Брат ми я направи и с кутията се чува нормално.Ползвал съм я под вода в басейн и няма проблеми Падал съм с нея и няма проблеми Но ако искаш да я сложиш на кормилото ти трябва да си закупиш специална стойка.Ползвал съм я и с кола закрепена на страничния прозорец от външна страна няма проблеми при 130-140км.А снимките са с добро качество

                  Ето един клип от скоро

                  http://extube.org/watch_video.php?v=33af2d6fac04561

                  Този запис не е от HD камера, а от предишния модел. Това трябва да се уточнява като се пускат клипове, тъй като качеството тук няма нищо общо с това на HD.

                  А относно закрепването на каската - има три начина, ако се закупи комплекта за каска. Ако се купи комплекта за мотор има само един начин на закрепване.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Камера за мотор

                    Първоначално публикуван от ianakiev Преглед на мнение
                    с така наречения bullet дизайн и с тия спецификации ,това щеше да е
                    моята камерка. Така че аз все пак бих си я вързал с нещо за подсигуряване ( когато е на вакуумното закрепване)
                    Проблема на bullet-a, е че е супер неудобно ако е с кабел и записващо тяло и се губи половината от идеята, без отделно записващо пък става твърде голяма за изпълнение....та така....

                    Коментар


                    • #25
                      До: Камера за мотор

                      Ето ви една иновация която все още няма същото качество като гореописаната камера, но е решение на голяма част от "проблемите" ни.
                      Пък и като знам с какви темпове се развива електрониката, нищо чудно до година, две да има и HD видеокамери в очилата.

                      http://www.engadget.com/2010/01/02/l...-ahead-of-ces/

                      Коментар


                      • #26
                        От: До: Камера за мотор

                        Ами тe вече е тук:
                        http://www.liquidimageco.com/products/offroad/

                        като гледам модели HD 1080p и HD720p.
                        цени от 250$
                        born to be wild
                        Кольо Ковачев

                        Коментар


                        • #27
                          От: Камера за мотор

                          Някой да има излишна стойка, скоба за кормило?
                          Искам една сапунерка да закрепя.
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • #28
                            От: Камера за мотор

                            Някой има ли това? Чакам да го получат и да го купя...
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:без име.jpg
Прегледи:1
Размер:27.0 КБ
ID:5528113
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • #29
                              От: Камера за мотор

                              Ясно,че трябва да докладвам първи
                              Няма да копирам данни - всеки може да ги види сам.Основното е ,че образа е чувствително по-детайлен от ГоПро 3...
                              Пристигна снощи и днес показа ,че може това :


                              Последно редактирано от churov; 26-10-13, 20:33.
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • #30
                                От: Камера за мотор

                                Извинявам се предварително за спама! ГоПро камера на овен
                                HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X