Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слюда - удължение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Слюда - удължение

    Здравейте,

    Сдобих се скоро с Кавазаки Версус. Слюдата е някаква нито туристическа, нито спортна. Реално отбива въздушния поток директно в лицето. Идеята ми е да сложа от тези допълнителни надстройки, които се закрепят към оригиналната.
    Дайте идей от къде да взема, както и мнение дали да е фиксирана или от тези с пружините и промяна на хода при висока скорост.

    Благодаря

  • #2
    От: Слюда - удължение

    Здравей,

    Аз си купих такова спойлерче - https://www.kappamoto.com/Various-ac...SCREEN-SPOILER от Мотобум. Имаха ги налични в магазина. Само имай едно на ум, че спойлерчетата струват колкото да си купиш цяла по-дълга и по-широка слюда на Puig (~200лв).

    Без удължение ефекта при мен беше същия който описваш - слюдата пази до раменете и каската цялата е във вятъра. Върши много работа, но със допълнителното спойлерче ми грознее мотора и не го използвам. Проблема с вятъра на мен ми беше шума и вместо спойлера сега използвам тапи за уши и съм драстично по-доволен. Единственото което ми липсва е, че удължената слюда решаваше и проблема с буболечките и пепелта по визьора.

    Коментар


    • #3
      От: Слюда - удължение

      Аз пробвах в бото бум, били свършили. По заявка.

      Нали знаеш по какво се познава щастливия рокер ?
      - по мухите между зъбите.

      При мен няма шум, искам просто да видя как ще стои преди да го взема. Иначе онлайн.... има 100 места за поръчка.

      Ще го мисля
      Ако не го ползваш... дай да видя дали ми стои добре и да те отърва от него

      Коментар


      • #4
        От: Слюда - удължение

        Нямам против да ти дам да видиш как ти стои на мотора, но не съм в София в момента, a утре ще ходя за кебабчета и вешалица до Сърбия ако е хубаво времето. Иначе щом си пробвал МотоБум, може да пробваш и МоторКо. Доколкото знам те са ни представителите на Puig.

        Коментар


        • #5
          От: Слюда - удължение

          Аз си взех този: https://www.dx.com/p/universal-motor...8#.XYhzgKbgo1I , доволен съм.
          Honda TransAlp 650 '02

          Коментар


          • #6
            От: Слюда - удължение

            Не е спешно. Някой ден може да се засечем някъде.

            Успех с кебабчетата

            Коментар


            • #7
              От: Слюда - удължение

              Именно, по 20 USD са, стига с тия по 200 лв


              https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...sion+&_sacat=0
              You'll never find out - I got no key hole....

              Коментар


              • #8
                От: Слюда - удължение

                Здравейте, карам Трансалп 700 пробвах с висока слюда на GIVI за модела, но ми събираше всичко в каската.
                Отскоро съм с допълнителна на Puig от Моторко и съм много доволен. Шумът е много по малко и мотора е доста по стабилен.

                Коментар


                • #9
                  От: Слюда - удължение

                  Аз карам Roadliner и си бях взел висока слюда но много ме дразнеше момента, когато спре да вали и караш за автомобил или не дай боже зад камион ... всичко отива по дограмата а чистачка няма а да се пресягам на скорост 100-120 в лигавото време не ми се стори добра идея затова моята я отрязах и като се натрупат по слюдата на каската наноси и боклуци , само забърсвам с ръкавицата!
                  Yamaha XV1900-личен
                  Range Rover L322, 3.0 td6 Vogue-за кучето, 3.6/272 PS 2008- на детето
                  JEEP WJ4,7-продаден със сълзи на очи
                  Daihatsu Rocky Fourtrak отново ме усмихна

                  Коментар


                  • #10
                    От: Слюда - удължение

                    аз пък се отказах да слагам слюда. точно този момент с бърсането след дъжда ми идва малко не комфортно. не се хваля, не съм от тези които не карат "понеже вали". дори теста на марката "ХьДь" тази година карах стрийт глайд с модуларна каска и въпреки скоростта до 80-90 км/ч бак ме биеше в главата. вятъра бе, не организаторите

                    Коментар


                    • #11
                      От: Слюда - удължение

                      Моето мнение е, че точно при дъжд върши най-много работа. Веднъж-дваж се е налагало да карам "по уреди" (пътя не го виждам, харесвам си най-ярките стопове от колите пред мен и следвам траекторията, а по gps-а разбирам коя ми е отбивката) и точно и само тогава тогава ми се е приисквала по-висока слюда. Бърсането с ръкавица помага докато водата е чиста - калта само я мажеш.

                      Дори с удължения, слюдата се наглася точно под нивото на погледа и не се гледа през нея, а струята бръмбари/въздуха заминава над каската. Един вид, и черна непрозрачна трябва да върши същата работа във всички случаи, освен по светофарите.
                      Последно редактирано от AimeR; 25-09-19, 20:02.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Слюда - удължение

                        Висока слюда плюс дефлектор.
                        Вече няма насекоми по мен и стана доста комфортен от към вятър.


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190901_103128_2231.jpg
Прегледи:1
Размер:157.6 КБ
ID:5821431
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Слюда - удължение

                          А съм на същата схема puig vario висока слюда, която си идва в комплект с дефлектор. Гледам над нея естествено, струята минава над каската, в резултат тишина и чист от насекоми визьор на каската.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Слюда - удължение

                            Аз съм ужасно доволен от тази:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190525_171129.jpg
Прегледи:2
Размер:225.3 КБ
ID:5821510

                            Единствения и минус е, че струва 80 евро в Луис. MRA X-creen. Има я в две големини, според това колко е широка основната слюда.
                            HONDA NC700X '13
                            HONDA Wave 110i '13

                            Коментар


                            • #15
                              От: Слюда - удължение

                              Точно това ми е идеята ! Гледам над нея а същевременно каскате е чиста.

                              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                              Висока слюда плюс дефлектор.
                              Вече няма насекоми по мен и стана доста комфортен от към вятър.


                              [ATTACH=CONFIG]996761[/ATTACH]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X