Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дрон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дрон

    Здравейте колеги.
    Напоследък ме е зачоплила една идея да прибавя дрон към багажа с който обикновенно пътувам.
    Опит с летене нямам, но ще се уча в движение. По-скоро въпросът ми е ако някой тук пътува с дрон какви са неудобствата-обем, тегло, зареждане непрекъснато на батерии...
    Батериите повдигат още един въпрос. Модела на който съм се спрял http://us.yuneec.com/breeze няма зарядно за 12V, което означава носене на инвъртър за 110V. Това малко ми идва в повече, едно зареждане по мануал дава до 12 мин полет, което в реални условия означава под 10. Пакета идва с две батерии-20 мин полет и евентуално зареждане по пътя за по 10-15 мин на бензиностанциите...чудя се.
    Мнения?
    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

  • #2
    От: Дрон

    Хм. Модела не ми е познат. Мога да ти обясня накратко как стои въпроса с Phantom-ите. Една батерия държи около 20-30 минути. Значи ако искаш да снимаш непрекъснато ти трябват 3 батерии. Като цяло си е тежко и дрона и батериите. Има зарядни за кола, зареждането не е проблем.
    Ако ще се ползва от извън БГ трябва да се спазват регулациите....

    Коментар


    • #3
      От: Дрон

      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
      Хм. Модела не ми е познат. Мога да ти обясня накратко как стои въпроса с Phantom-ите. Една батерия държи около 20-30 минути. Значи ако искаш да снимаш непрекъснато ти трябват 3 батерии. Като цяло си е тежко и дрона и батериите. Има зарядни за кола, зареждането не е проблем.
      Ако ще се ползва от извън БГ трябва да се спазват регулациите....
      DJI продуктите ми идват малко скъпи като за първа играчка, но покрай Коледните намаления може и да се насоча на там. За тях има зарядни за 12в и това е голям плюс.
      Ако се изборът ми е DJI ще е най-вероятно Spark модела заради малкия обем и тегло...и цена

      Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-11-17, 06:42.
      The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

      Коментар


      • #4
        От: Дрон

        Митак, и аз съм го мислил това да мъкна и дронче, но лека - полека идеята ми изстива.
        Първо - тия дето снимат добре са скъпи
        Второ - тия дето няма да ги духне някой по-сериозен повей на вятъра или да ги задигне нещо хвърковато са тежки
        Трето - Хубаво е дронът да е сгъваем за по-малко място, демек пак скъп
        Четвърто - постоянно трябва да го събирам и опаковам когато снимам и губим време
        Пето - из не европейските дестинации като нищо някой митничар може да го прибере, ей така, че не било разрешено.
        и т.н.

        Коментар


        • #5
          От: Дрон

          Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
          Митак, и аз съм го мислил това да мъкна и дронче, но лека - полека идеята ми изстива.
          Първо - тия дето снимат добре са скъпи
          Второ - тия дето няма да ги духне някой по-сериозен повей на вятъра или да ги задигне нещо хвърковато са тежки
          Трето - Хубаво е дронът да е сгъваем за по-малко място, демек пак скъп
          Четвърто - постоянно трябва да го събирам и опаковам когато снимам и губим време
          Пето - из не европейските дестинации като нищо някой митничар може да го прибере, ей така, че не било разрешено.
          и т.н.
          По точка 1 и 3 съм се примирил с отскок над $300, точка 2 и 4 са сериозен аргумент, това и търсех като мнение. Точка 5 за Св Америка не е грижа, но както колегата Glow спомена трябва да се съобразявам със регулациите, който са основно за градовете. Въпреки това тази година в Монумент валей беше пълно с табели, че дроновете са забранени. Това си го обяснявам, че е индианска територия и те правят пари от всичко. Долината беше отворена само по туристическия път за масовия турист. Ако някой иска да излезе от пътя и да снима скритите чудеса трабва да си букне фото тур с гид и етикет от 100 кинта.
          The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

          Коментар


          • #6
            От: Дрон

            В Ориндж Каунти беше пълно с табели, че е забранено снимането с дрон.

            Коментар


            • #7
              От: Дрон

              Според мен излишно напрягане......Чудесните снимки и клипове, които правиш са достатъчни.
              BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
              LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
              Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

              Коментар


              • #8
                От: Дрон

                В България няма сериозни проблеми за снимане, но е добре да се изкара курс за пилот и съответния сертификат, за да не се правят неволни фалове - особено ако машинката е винаги с вас.

                Извън България, особено в Щатите е напълно забранено ползването без лиценз на всичко с тегло над 300 грама. От познатите машини например DJI Spark е под границата. Има много различни местни регулации в чужбина, но принципа е един - всичко по-тежко се ползва само от правоспособен пилот, особено на обществени места. Може някъде да се лети над частен имот (с разрешение на собственика) и без лиценз.
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #9
                  От: Дрон

                  Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
                  Според мен излишно напрягане......Чудесните снимки и клипове, които правиш са достатъчни.
                  Благодаря за добрите думи, но всеки от нас е бил на места където може и трябва още малко за да бъде фото колекцията пълна.

                  Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                  В България няма сериозни проблеми за снимане, но е добре да се изкара курс за пилот и съответния сертификат, за да не се правят неволни фалове - особено ако машинката е винаги с вас.

                  Извън България, особено в Щатите е напълно забранено ползването без лиценз на всичко с тегло над 300 грама. От познатите машини например DJI Spark е под границата. Има много различни местни регулации в чужбина, но принципа е един - всичко по-тежко се ползва само от правоспособен пилот, особено на обществени места. Може някъде да се лети над частен имот (с разрешение на собственика) и без лиценз.
                  За УСА трябва регистрация за над определено тегло, може би 300гр. Струва $5 и важи за всички дронове, които регистрирания притежава.
                  Частната собственост си е частна и там дали с дрон, дали с нещо друго, без разрешение не става. Преди години се бяхме качили на върха на една ски писта с моторите (през лятото) и ни ескортираха с полиция извън територията на комплекса.
                  Аз дрона ще го ползвам или в задния си двор или по планините където ограничения или няма или са пренебрежително малко.
                  Около бялата къща във Вашингтон със сигурност не бих се пробвал.
                  The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дрон

                    Мнението на колегата Веско се оказа повече от полезно, а това което съм написал по-горе, че ограниченията са предимно в големите градове е пълна глупост.
                    Вчера поръчах един Спарк с всички екстри и днес го върнах...просто се зачетох в правилата за летене тук и останах изумен как изобщо се продават или по-точно с каква цел се купуват.
                    Ограниченията за летене са брутални, в населени места не може, в градските паркове не може, в планините, които са национални паркове не може. За Йелостон дори пишеше за някакви глоби от хиляди долари и месеци затвор.
                    Баси неограничените възможности...
                    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дрон

                      Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
                      ..... ..... .
                      Баси неограничените възможности...
                      Поне за сега сме много по-свободни от Вас. Пускаме си дронове, караме си моторите и жипките по горите ...
                      Но, не всичко е толкова розово ....
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дрон

                        Нашето не са "неограничени възможности", а "неограничена безотговорност"... Ходихме на един концерт на амфитеатъра в Пловдив... Е, познайте концерт ли гледахме или медузвездни войни...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дрон

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          Нашето не са "неограничени възможности", а "неограничена безотговорност"... Ходихме на един концерт на амфитеатъра в Пловдив... Е, познайте концерт ли гледахме или медузвездни войни...
                          За ограничения в големите градове, концерти или спортни събитя съм с две ръце за. Но да не можеш да летиш в планината, защото ди щял да смущаваш животните или туристите щели да се чустват не комфортно ми идва малко в повече.
                          The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дрон

                            Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
                            За ограничения в големите градове, концерти или спортни събитя съм с две ръце за. Но да не можеш да летиш в планината, защото ди щял да смущаваш животните или туристите щели да се чустват не комфортно ми идва малко в повече.
                            Голяма простотия. В Бг и Гърция си летиш където искаш с изключение на забранените зони...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дрон

                              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                              Голяма простотия. В Бг и Гърция си летиш където искаш с изключение на забранените зони...
                              Това важи не само за летенето.Инак по закон не е така.
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X