Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спални чували

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спални чували

    Какви чували използвате и защо?
    Аз нося с мен това на снимката. Зеленото е чувала, а сивия пакет, нещо като подплата. Чувала е за 40 F/4.5С, пакетите са около 30Х14 см. при нужда могат да се компресират наполовина.
    Причината, че нося чувал и подплата, а не например само чувал за 20F/-6.6С е, че повечето ми мото пътувания са през летните месеци и рискувам да прегрея ако се случи много топло време.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo4.jpg
Прегледи:1
Размер:68.4 КБ
ID:6051862
    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

  • #2
    От: Спални чували

    Аз мисля да си взема този: http://sportdepot.bg/bg/product/easy...008-basic.html

    Коментар


    • #3
      От: Спални чували

      По-добре този си вземи. С изкуствени влакна е, но за цената си има добри показатели.
      http://sportdepot.bg/bg/product/vang...004-basic.html
      Ако искаш да знаеш кой е най-добрият от всички тук показани то това е този модел.
      http://sportdepot.bg/bg/product/vang...012-basic.html
      Разбира се цената е съответваща.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: Спални чували

        Виж какво използвам от години: събира се в шепа, спал съм при пет градуса (облечен), става и на одеяло, а за високи температури е незаменим!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-04-05 21.15.01.jpg
Прегледи:1
Размер:64.3 КБ
ID:5576385

        Коментар


        • #5
          От: Спални чували

          За спалните чували в детайли, за избора им и някакви препоръки може да видите тук - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...B0%D0%BB%D0%B8
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #6
            От: Спални чували

            Много добра, подробна и изчерпателна статия за спалните чували с много ценна информация! А Хъскито с цена 202 лева е много добро предложение с тия показатели.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #7
              От: Спални чували

              Доскоро дори беше на промоция на цена 180 лева или нещо подобно
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #8
                От: Спални чували

                http://www.trimm.cz/cz/catalog/highlander-c1665.htm
                Trimm Highlander
                На 0 градуса съм спал по боксерки в чувала и все едно бях в рая - не ми се излизаше сутринта от него. В жегите го разкопчавам и го намятам през краката само. Незаменим е, няма да го сменя за друг чувал, единствено за някой със същите показатели, само че по-малък като пакет. Но такъв не открих, поне в този ценови клас, виж по-големи има било то и с по-лоши показатели. Горещо препоръчвам, невероятен чувал.
                Продава се в БГ, моя го купувах преди 3-4 години. Разбира се ако целта е нощуване само лятно време по черноморието няма смисъл, там и чаршафче става
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • #9
                  От: Спални чували

                  За чувалите май имаше и друга тема.Когато си с мотор обема е от значение. Аз имам три вида и трите са тип "милитари" като двата са доста обемни. Единият си има и външна кора , която е като мушама е предназначено да се спи на открито. Най-малко обаче нося, тези обемните.Предпочитам да наблегна на удобна постелка + лек чувал , а ако ми е студено тося термо "долнищ". Така спестявам място.
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спални чували

                    За лято на ниско - high peak lite pak 800 - малък, лек, компактен, но ако нощта е прохладна, ми е студено.
                    За лято и топла пролет и есен - Gelert Tryfan Classic 300 DL - до малко над нулата е перфектен, компактен е, но е сравнително тежък - 1,7кг
                    За зима - върха на сладоледа - норвежки Helsport, не помня модела - спал съм на -8 и се потих.
                    Всичките са синтетика, за целите ми не е подходящ пух.
                    Ако съм с жената, съединяваме летния и трисезонния, като летния е отдолу и ни е топло при около 0. За целта избрах единия да е с ляв, другия с десен цип. Има съвместимост при отделните марки или поне аз случих.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спални чували

                      Днес изпълних заканата и поръчах още един trimm highlander, за жената
                      В този ред на мисли някой има ли идея как точно трябва да изпера стария си, че понамирисва на лошо?
                      Последно редактирано от c_chanev; 09-04-14, 17:45.
                      Yamaha XT​M600E '98
                      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спални чували

                        Ако е синтетика го мятай в автоматичната пералня, но на ниска температура и после на простора. Ако е пухен пак така, но после ще го сушиш минимум три дена, като от време на време ще трябва да го разбухваш и обръщаш на простора. Ако има дишащи материи по чувала няма да слагаш сапун, или перилни препарати, щото ще ти запушат мембраната. Те се перат със специални препарати за дишащи мембрани.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спални чували

                          Синтетичен е, няма дишащи материи. Ще гоизпера на ръка, но май не е добре с прах за пране? Може би с течен сапун за ръце или душ гел?
                          Yamaha XT​M600E '98
                          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спални чували

                            Със соли за вана го пери... Майтап бе Чанев... Както си переш якето така пери и чувала. По същият начин. Все едно переш три якета наведнъж. Щом е синтетика със шушляк нямаш проблеми.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спални чували

                              Пухен чувал се пере като пухено яке. В пералнята с една топка за тенис /на корт/ да не се степва пуха. Суши се на простор или в сушилня, но пак с топка.
                              The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X