Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

    Нямам опит ... сега трупам екипировка и съм стигнал до обувките ... искам да са подходящи за разходки и в същото време да пазят глезена ... за дълги пътувания ... основно асфалтови.Ще се радвам да предложите нещо изпитано ... или поне да ме насочите ... боти или ботуши е правилния избор.Мерси предварително.

  • #2
    От: Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

    Първоначално публикуван от Vangelis84 Преглед на мнение
    ботуши е правилния избор..
    И то просто защото защитата която дават е И НА КОСТТА МЕЖДУ ГЛЕЗЕНА И КОЛЯНОТО.Карам и с боти ,но в града.След повече от 200 км извънградско с боти си все едно бос.

    Коментар


    • #3
      От: Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

      Преди да си взема ботуши карах с едни туристически боти. При едно изпускане на мотора нещо закачи крака ми малко над глезена и няколко дена беше подут като ябълка. Много бързо си купих ботуши
      Yamaha XT​M600E '98
      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

      Коментар


      • #4
        От: Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

        е, то е ясно, че ботушите защитават повече, ама човека (до колкото разбирам) пита с какво хем да кара и да защитава, хем да се разхожда, а такова жувотно не съм виждал....
        всъщност аз карам с някакви ендуро/туристически и за някакви кратки ходения стават, щото са малко по-меки от традиционните кросово/ендурски. Ама не са като обувки за ходене и лятото определено не са "кул"
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

          Аз карам с това:

          http://www.louis.de/_10ba491ce1bd520...rtnr_gr=202570

          И мога да кажа че на дистанциите на който карам (под 200км) е супер.

          + достатъчно високи са (2 приста над глезена)
          + имат си някакви вградени протектори от страни на глезена.
          + Удобни са за ходене (това лято дори ходих на работа няколко пъти с тях и като цяло краката ми са стояли по 12 часа в тези боти без проблем)
          + е цена от 160 лв. ако не е плюс....
          + Превключването на скоростите е несравнимо по-комфортно в сравнение с маратонки например :-) (това дори не е истински плюс, а само го добавам като бележка)

          - за сега единственото което мога да изтъкна като минус е, че не са 100% водонепромокаеми и след 30-45 мин. дъжд краката ми почват да се мокрят и в зависимост от сезона изтиват но то това си зависи и от мотора и неговата защита. Не съм пробвал да ги пръскам с разни спрейове.
          Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
          Honda Varadero XL1000 SD03 2011

          Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

          Коментар


          • #6
            От: Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

            В момента в http://bobimx.com/ има мотоциклетни боти на GAENRE /гледах ги в магазина преди 1 седмица/.Защитата е същата, като при ботушите на фирмата, а конча е дълъг 5 пръста над глезена-отпред, отзад са по-малко.Мисля за лятото да си взема такива.Стават и за разхождане-поне половин час се разхождах с тях в магазина.Лошото е, че номерацията им не отговаря на действителната.......става само с мерене.

            Коментар


            • #7
              От: Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              е, то е ясно, че ботушите защитават повече, ама човека (до колкото разбирам) пита с какво хем да кара и да защитава, хем да се разхожда, а такова жувотно не съм виждал....
              всъщност аз карам с някакви ендуро/туристически и за някакви кратки ходения стават, щото са малко по-меки от традиционните кросово/ендурски. Ама не са като обувки за ходене и лятото определено не са "кул"
              Аз също карам с такива, Gaerene BALANCE CLASSIC - водят се траялски или нещо подобно - като кросови, само че лееееко по-ниски и по-меки. Върви се с тях, и по 2-3 км съм правил. Не е комфортно като с маратонки, но се справят. С кросов ботуш съм се опитвал да ходя и не става Има още едни ботуши, които са доста добри като протекция и като за разходка - Forma ADVENTURE. Двама човека познавам с такива и са доволни. Мисля, че това е оптималния вариант. Тези ботички, дето е показал колегата по-горе успешно могат да бъдат заменени от туристически боти.
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • #8
                От: Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

                Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                ...Forma ADVENTURE...
                - вече познаваш трима, макар и единия виртуално аз съм с такива, както и още един приятел. за каране са много удобни (приятеля ми си жули жосейка с тях), но лятото си е жега....
                Твоите как са в жегите?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

                  Първоначално публикуван от Vangelis84 Преглед на мнение
                  Нямам опит ...
                  Вземи си ботуши с максималната защита.
                  Като понатрупаш опит и ако си разумен и спокоен карач, може и да минеш на по-удобни за вървене.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    - вече познаваш трима, макар и единия виртуално аз съм с такива, както и още един приятел. за каране са много удобни (приятеля ми си жули жосейка с тях), но лятото си е жега....
                    Твоите как са в жегите?
                    Е как да са....аз си взех бели именно за да не е жега в тях ама пак се запарват. Аз и с джапанки се запарвам, така че не обръщам внимание на тези неща
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

                      Първоначално публикуван от Vangelis84 Преглед на мнение
                      Нямам опит ... сега трупам екипировка и съм стигнал до обувките ... искам да са подходящи за разходки и в същото време да пазят глезена ... за дълги пътувания ... основно асфалтови.Ще се радвам да предложите нещо изпитано ... или поне да ме насочите ... боти или ботуши е правилния избор.Мерси предварително.
                      Пич, мисля че марката не е толкова важна и твоя вид са:

                      или


                      Изобщо не са за теб онези кондури.
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

                        И аз карам с А+звездичка, ама .... си пазя глезенчетата, че може да ми потрябват някога!
                        Карам с това (точно тези на картинката) и е много удобно и за ходене:



                        Има ги във всички цветове на дъгата ....

                        А какво става с глезена ..... а и не само, вижте:


                        Повече на:
                        http://www.svrider.com/forum/showthread.php?t=105585
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

                          Да попитам и аз.
                          А как екипират приятелките/жените си когато се возят с вас?
                          Аз имам каска, кожено яке с всичките му там задължителни протектори и протектори за колана и подбедреници.
                          Мотора ни е Хонда Варадеро и обикновено се возя на преходи от по 200-400км. - правим си разходки.
                          Трябват ли ми специални обувки и ако да то какви? Ботуши, боти или по-здрави туристически?
                          Нямаме приятели мотористи, не сме ходили и на мото събор и от това което успях да видя разминавайки се от време на врем с други, е че масово не се носи нищо друго освен каска.
                          Аз ли съм параноична или наистина няма нужда от толкова екипиране при тези тежки машини?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

                            Първоначално публикуван от Dulce Pontesh Преглед на мнение
                            Да попитам и аз.
                            .
                            .
                            Аз ли съм параноична или наистина няма нужда от толкова екипиране при тези тежки машини?
                            Няма нищо параноично в това да се грижиш за собствената си безопастност. Да, досадно е обличането и събличането на доспехите. Каската е идеален стилист за прическата. Жегата е ясна... но това е правилния начин. Не че като си накичен като робокоп си неуязвим но определено риска е много по-малък. Давам контретен пример:

                            Идеален междуселски черен път - сух, твърд, без коловози, абе чудесийка... Аз сикарам бавно и лежерно на 1-ва, "блея" си по поляните. Жена ми зад мен "блее" и тя на другата страна. Возиме си се един вид, сватбарската. Както си "блея" и си карам, минах прекалено близо до един голям крайпътен камък. Скорост 10-15км. в час не повече. Крака на жена ми се сакачи в камъка и степенката я натисна по петата. Онтесох едно хубаво конско, понакуцва около час и това беше. После се замислих - ами ако беше с маратонки а не с истински мото ботуши с протектори на петите и глезените и с метални вложки в подметките....

                            Дано да не се случва на никой, но това е идеален пример как най-невинната ситуация може има неприятни последствия..
                            Калин - О88 б579I9I
                            Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ботуши или боти за асфалтов туризъм с включени разходки пеша...

                              И аз съм силно параноичен и страхлив от травми ... живее ми се и то цял и подвижен, без хронични болки само заради една красива и леко романтична идея за едни прекрасни пътувания и места ... тааа мисля да заложа на сигурността ... и поста на CarTest силно ми повлия.Мисля първия ми мотор да е CBF125 ... а след това В-Стром 650, когато се почувствам готов.И въпреки, че ще карам 125куб. мотор като първи ... искам още за него да съм добре екипиран ... и може би ще се сторя доста смешен на другите, когато ме видят по пътищата с кори навсякъде по мен ... с гръбен протектор върху якето ... и ботуши ... движеще се със 90-100 ... ама дреме ми ... важното е да ми е спокойно.За момента съм си закупил каска Airoh S4, яке REVIT с протектори в него и ръкавици ... сега ми остават панталони, ботушите и гръбен протектор.Скоро може да пусна тема за панталони ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X