Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Memory пяна ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Memory пяна ?

    Идеята ми колеги е че има едни подложки за седалка за мотоциклет, които обаче са страшно скъпи. Тези за които говоря са от мемори пяна и са кум 3,4см. Има ли някой идея от къде мога да намеря такава пяна и да си направя сам въпросното седло . Ето за какво иде реч - http://www.motorcycleseating.com/
    Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

  • #2
    От: Memory пяна ?

    продават се надматрачни постелки от мемори пяна 90/190/3 см. доста седалки ще направите от една, ако се комбинирате няколко души.
    отделно, има и възглавници от такова
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Memory пяна ?

      Aз се чудя за това, но не знам колко е дебело - http://baby.galix.bg/45/%D0%BC%D0%B0...B0%D0%B5%D0%BC
      Последно редактирано от Stefchev; 20-09-12, 14:34.
      Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

      Коментар


      • #4
        От: Memory пяна ?

        Колега, а от къде мога да си намеря такова 3 см., че това се оказа 6 см.
        Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

        Коментар


        • #5
          От: Memory пяна ?

          Има възглавници от мемори пяна, потърси. Понеже и аз съм минал по този път в търсене на пяни, дунапрени и какво ли не накрая ми писна и купих една седалка от камион УРАЛ. Направена е от стар Руски пенолатекс. Внимателно манах горния и слой, който е дебел около 2 см. Изрязах слой от оригиналната седалка, дебел приблизително толкова, надупчих я с дрелка и залепих отгоре пенолатекса. Стана много добре. Комфортна е и за мен и за пасажера....е, като минем 300 км започват да ни болят задниците, но с разтъпкване нещата се оправят.
          Ако ти се дават пари най-добре си вземи въздушна възглавница. Един приятел си купи такава (AIR HAWK мисля че пише на нея) и все едно седиш в облаче.
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • #6
            От: Memory пяна ?

            не пазя линка, някъде през Гугъл ми излезе
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Memory пяна ?

              Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
              Има възглавници от мемори пяна, потърси. Понеже и аз съм минал по този път в търсене на пяни, дунапрени и какво ли не накрая ми писна и купих една седалка от камион УРАЛ. Направена е от стар Руски пенолатекс. Внимателно манах горния и слой, който е дебел около 2 см. Изрязах слой от оригиналната седалка, дебел приблизително толкова, надупчих я с дрелка и залепих отгоре пенолатекса. Стана много добре. Комфортна е и за мен и за пасажера....е, като минем 300 км започват да ни болят задниците, но с разтъпкване нещата се оправят.
              Ако ти се дават пари най-добре си вземи въздушна възглавница. Един приятел си купи такава (AIR HAWK мисля че пише на нея) и все едно седиш в облаче.
              Ми и аз заради същото се интересувам, като мина над 400 км почти наведнъж и се чувствам като на"бан. Много е гадно, иначе седлото ми е добро и изглежда добро и като седнеш за малко на него е много удобно, но при над 200 км започва да ме боли З....ка.
              Та за това се интересувам дали може да се направи нещо по въпроса. Линка който сложих по-горе ( http://baby.galix.bg/45/%D0%BC%D0%B0...B0%D0%B5%D0%BC ) е с дебелина 6 см. струва ми се много дебел иначе е идеално 60 /120см, но май няма как да до разцепя това нещо точно на половина по дебелина.
              Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

              Коментар


              • #8
                От: Memory пяна ?

                Струвами се че не сте чели или сте забравили темата:
                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=78288

                Там някой беше написал: МЕКОУДОБНО
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • #9
                  От: Memory пяна ?

                  Мм да. Благодаря колега. Тук на дълго и широко е разискван проблема с седлата.
                  Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Memory пяна ?

                    Оригиналната ми седалка беше тясна и твърда.
                    От нея използвах само основата.
                    После слоевете: твърд пружиниращ, твърд дунапрен, мек дунапрен, 10мм дунапрен за заглаждане, яхтена кожа. Уширяването е назад, за да не пречи на карането прав. Пътничката също е доволна.
                    С оригиналната - 100-150 км и болки в задника, с новата - 1400 за 4 дена и само сърбеж накрая(но и банята беше оскъдна )

                    Коментар


                    • #11
                      От: Memory пяна ?

                      В немскоговорящите форуми много ги хвалят тия пяни:
                      http://www.ebay.at/itm/Motorrad-SITZ...item35beeb8c60

                      Моята ми я прави един тапицер в България .... добра е за продаване , но не и за возене.
                      Тия дни ще поръчам горепосоченото ... да пробвам ... не че карам повече от гратско ... но все пак ми се иска да ми е по-удобно
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар


                      • #12
                        От: Memory пяна ?

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        Оригиналната ми седалка беше тясна и твърда.
                        От нея използвах само основата.
                        После слоевете: твърд пружиниращ, твърд дунапрен, мек дунапрен, 10мм дунапрен за заглаждане, яхтена кожа. Уширяването е назад, за да не пречи на карането прав. Пътничката също е доволна.
                        С оригиналната - 100-150 км и болки в задника, с новата - 1400 за 4 дена и само сърбеж накрая(но и банята беше оскъдна )
                        Хахаха, колега я дай някоя снимка да я видим седалката с сърбежа !
                        Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Memory пяна ?

                          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                          В немскоговорящите форуми много ги хвалят тия пяни:
                          http://www.ebay.at/itm/Motorrad-SITZ...item35beeb8c60

                          Моята ми я прави един тапицер в България .... добра е за продаване , но не и за возене.
                          Тия дни ще поръчам горепосоченото ... да пробвам ... не че карам повече от гратско ... но все пак ми се иска да ми е по-удобно
                          Колега ма това пише, че е 80мм аз до колкото разбрах няма ли да е много, моята е много удобна като се качиш за по малко разстояние, но след 200 ,250 км. става ужас. А ми се струва, че ще ми дойде много висока 80мм.
                          Или идеята е да махнеш стария дунапрен и да сложиш тази пяна на негово място.
                          Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Memory пяна ?

                            Тия дунапрени много лесно се оформят с ъглошлайф и ламелен диск (шкурков). Лепиш го на седалката и шлайфаш докато не те изкефи формата.
                            Yamaha XT​M600E '98
                            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                            Коментар


                            • #15
                              От: Memory пяна ?

                              Хихихи, не може ли да седна в леген с гипс и после да си оформя седалката по така полученият контур. Дали ще помогне?
                              (Леле чак склуптори станахме)
                              Последно редактирано от Ilarioncho; 24-09-12, 20:44.
                              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X