Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фотоапарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фотоапарат

    Здравейте колеги, ще се радвам ако споделите каква техника за снимане носите с вас.
    Аз влача един Никон Д5000 с обектив 18-105, честно да ви кажа, уморих се...в движение е почти невъзможно да снимаш, много е тежък и няма как да го сложа на стойка, която да не се счупи по пътя.
    От друга страна, не искам да правя компромиси с качеството...
    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

  • #2
    От: Фотоапарат

    Това сме го обсъждали във фотографията. Виж тук: http://www.offroad-bulgaria.com/show...95#post1723195 И изобщо разгледай цялата тема... Избора на такъв апарат зависи от много фактори. Аз примерно, ако мога да си го позволя, бих носил един малък апарат за повечето снимки, и един DSLR, за когато реша да снимам. Вече нося само PEN-а, но пък имам добри обективи за него. Бойко, ако не се лъжа също снима с NEX и не мъкне голям апарат.
    LZ2NKM

    Коментар


    • #3
      От: Фотоапарат

      Винаги съм щракал с малко сапунерче с поносимо качество като за такъв.
      Отделно на някои трипове нося Panasonic FZ-30, който сега замених с Pentax K100D с китовия 18-55 и не съм забелязал да имам нужда от по-дълъг обектив. Взех си една чантичка за кръста, в която го нося и ми е удобна. Недостатъка е, че при всяка гледка се налага да гася мотора и да свалям каската. Акумулатора издържа, но скулите ми се протриха Не че не мога да напъхам апарата, но е неудобно. Ако имаше live view щеше да е по-удобно.
      Оглеждах и Олимпус Пен, но не ми допадна.

      Коментар


      • #4
        От: Фотоапарат

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        ...Ако имаше live view щеше да е по-удобно...
        Аз ползвам Pentax k-x , който има live view, но не снимам в този режим, щото фокусирането става много бавно и резултатите не ме кефят.

        Иначе го премятам през врата и набирам ремъка на най-късо за да не се удря в резервоара, махам сенника от китовия обектив за да не го изгубя някъде и си снимам дори и в движение.Каската ми е модуларна и обикновено е отворена когато снимам. Е понякога снимам и без да гледам в окуляра.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X