Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куфари за BMW R1150GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Куфари за BMW R1150GS

    Това е един проект, който започнах преди повече от година. Идеята беше да разработя стойки за куфари, които да имат и допълнителна кутия за инструменти и други необходими неща. Тази система ми позволява да не дундуркам куфарите, когато ще карам из къра за удоволствие , но ще са с мен необходимите неща: ремонтен комплект за гуми, помпа, щанги, аптечка,спрей за верига(при необходимост).Кутията е малко над 7 литра обем.
    Куфарите са по 40 литра. Захващането на капака го реших с две панти и два заключващи се щраймера за разлика от миналогодишните ,които бяха без панти. Така имам четири точково захващане на капака. Габаритите на мотора с монтирани куфари е 96см. Същия габарит има и кормилото. Общо обема е 87 литра.
    Ето и малко снимки:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1.jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5959588

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2.jpg
Прегледи:1
Размер:258.7 КБ
ID:5959589

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3.jpg
Прегледи:1
Размер:256.8 КБ
ID:5959590

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4.jpg
Прегледи:1
Размер:260.5 КБ
ID:5959591

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5.jpg
Прегледи:1
Размер:249.8 КБ
ID:5959592

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6.jpg
Прегледи:1
Размер:235.2 КБ
ID:5959593

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7.jpg
Прегледи:1
Размер:249.2 КБ
ID:5959594

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9.jpg
Прегледи:1
Размер:263.8 КБ
ID:5959595

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_10.jpg
Прегледи:1
Размер:245.5 КБ
ID:5959596
    BMW F800GS

  • #2
    От: Куфари за BMW R1150GS

    Поздравления Много добре изглежда! Имаш и бърз достъп...А големите куфари и стойките на коя фирма са? В момента търся такива ...
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Куфари за BMW R1150GS

      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
      Поздравления Много добре изглежда! Имаш и бърз достъп...А големите куфари и стойките на коя фирма са? В момента търся такива ...
      Проекта си е изцяло моя разработка и изработка вкючително куфарите и стойката. Благодаря за положителния коментар.
      BMW F800GS

      Коментар


      • #4
        От: Куфари за BMW R1150GS

        Първоначално публикуван от bulgarasen Преглед на мнение
        Проекта си е изцяло моя разработка и изработка вкючително куфарите и стойката. Благодаря за положителния коментар.
        Супер са,направо можеш да направиш серийно производство.Би ли разказал за използваните материали и колко ти струва целия проект.Поздрави
        П.С Решението с кутията от дясно е много добро като идея

        Коментар


        • #5
          От: Куфари за BMW R1150GS

          Поздравления, колега. Куфарите са станали страхотни. Най-интересното е, че в момента и аз съм в процес на изработка на абсолютно същите - и като модел, и като начин на захващане /само че към стойки "гиви"/. Имам молба - би ли споделил откъде се снабди с ключалките със секрет.

          Коментар


          • #6
            От: Куфари за BMW R1150GS

            Сори за спама-за сетен път се убеждавам,че потенциалът на българите,ако го впрегнеш в правилната посока,може да направи чудеса.За съжаление сме така устроени , че все ни избива не на където трябва.БРАВО!!!!! СТРАХОТНИ КУФАРИ!!!От колко мм. тръба направи стойките,че моите са 16мм. оригинални на Гиви ,отначало ми харесаха , ама вече ми се виждат слаби? И колко кг.станаха като цяло куфарите?

            Коментар


            • #7
              От: Куфари за BMW R1150GS

              Първоначално публикуван от mitiracing Преглед на мнение
              Супер са,направо можеш да направиш серийно производство.Би ли разказал за използваните материали и колко ти струва целия проект.Поздрави
              П.С Решението с кутията от дясно е много добро като идея
              Ламарината е алуминиева полутвърда подходяща за огъване и заваряване и е корозионно устоичива на морска вода. Дебелината и е 2мм. Стойността на проекта ми коства много средства и време. Като краен резултата има един лист ламарина, 4кг. черно желязо и личен труд, който е трудно да си го остойноста.
              BMW F800GS

              Коментар


              • #8
                От: Куфари за BMW R1150GS

                Първоначално публикуван от IDVES Преглед на мнение
                Поздравления, колега. Куфарите са станали страхотни. Най-интересното е, че в момента и аз съм в процес на изработка на абсолютно същите - и като модел, и като начин на захващане /само че към стойки "гиви"/. Имам молба - би ли споделил откъде се снабди с ключалките със секрет.
                Ключалките ми ги изпратиха от Англия. Ще правя поръчка за куфарите на един приятел и мога да поръчам и за тебе.
                BMW F800GS

                Коментар


                • #9
                  От: Куфари за BMW R1150GS

                  Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                  Сори за спама-за сетен път се убеждавам,че потенциалът на българите,ако го впрегнеш в правилната посока,може да направи чудеса.За съжаление сме така устроени , че все ни избива не на където трябва.БРАВО!!!!! СТРАХОТНИ КУФАРИ!!!От колко мм. тръба направи стойките,че моите са 16мм. оригинални на Гиви ,отначало ми харесаха , ама вече ми се виждат слаби? И колко кг.станаха като цяло куфарите?
                  Тръбата е 18/2мм. Ще направя измерване и ще пиша.
                  BMW F800GS

                  Коментар


                  • #10
                    От: Куфари за BMW R1150GS

                    Благодаря на всички за добрите думи!
                    BMW F800GS

                    Коментар


                    • #11
                      От: Куфари за BMW R1150GS

                      Благодаря за отзивчивоста. Ако Ви е удобно оставете тел. на ЛС /но не знам дали имам права/ . Моят тел. е 088осем81нула0девет6.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Куфари за BMW R1150GS

                        Невероятна изработка!Поздравления!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Куфари за BMW R1150GS

                          Поздравления!! Професионална изработка!!
                          Ако е възможно и малко разяснение относно начина на направа на самите куфари...ще е добре.
                          Уфф, много добре са станали
                          Gnome Rhone AX2 800 1938
                          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                          Husqvarna Te 510 1989
                          Argvmentvm ad novitatem

                          Коментар


                          • #14
                            От: Куфари за BMW R1150GS

                            Измерих теглото на единия куфар и то е 5,4 кг. включително и крепежа за захващане към носещите стойки.
                            Отностно технологията - лазерно рязане, заради по-сложната форма на контура на отделните детайли, огъване на CNC абкант и пулсово заваряване с TIG апарат. Крепежа на куфарите е от техническа пластмаса. Всичко е прахово боядисано.
                            Друго не се сещам за сега.
                            BMW F800GS

                            Коментар


                            • #15
                              От: Куфари за BMW R1150GS

                              Куфарите са станали много добре. Поздравления.
                              Колко е ширината на мотора с тях ?
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X