Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С каква екипировка карате зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С каква екипировка карате зимата?

    Здравейте колеги мотористи
    От месец и нещо вече не съм карал мотора а гледам тук по австрииските пътища бая хора си карат всеки ден техните.
    Помня миналата зима карах малко (до бензиностанцията и обратно) и умрях от студ ... краката (над ботушите) направо ми бяха замръзнали.
    Нямах яке тогава , но бях доволно навлечен с разни блузони и тнт .... но си беше яко студ.

    Вече имам яке , но и то е за лятото. Например в Испания по някакви си баири нещо стана по хладно и трябваше да обличам и пухестата подплата на якето ... сега при 5/6/7°C не ми се мисли.

    С какви якета , панталони, чорапи, шалчета, ръкавици карате ?

    За ВладиЧ знам , че кара, щото го беше казвал в някоя тема ... споделете малко опит.
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: С каква екипировка карате зимата?

    Панталони от КТМ с протектори и три подплати. Две от подплатите се свалят с ципове, така че само в най-големите жеги не съм с тях. От долу дълъг клин от термобельо. Яке от Ацербис с две подплати едната, от който се сваля за лятото. От долу яке от полар 200 и евентуално под него термобельо. Ръкавици за сноуборд. Маска от полар под каската. Ботуши за ендуро с вълнени чорапи. Така карам до -10 градуса и не съм имал проблеми. Проблема през зимата не ми е студа, а пътя да не е мокър и заледен.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      От: С каква екипировка карате зимата?

      Карам "целогодишно"* с REv'it off track яке и панталони Dakar. Имат две подплати с ципове както и цип за захващане на панталоните за якето. Подплатите са за дъжд и за топлене , материята е дишашта тъкан има много допълнителни ципове за охлаждане, цвета е жълт (да ме виждат отдалече). Мисля че вече не ги произвеждат. http://www.webbikeworld.com/r2/rev-i...t-dakar-pants/

      Ботуши SIDI Adventure (Gore-Tex) , малко са ми странни с това високо бомбе отпред но пък топлят много, не стават за лятото.

      Ръкавиците са ми някакъв евтинджос (7euro) от лоуис.де но пък имам отопляеми ръкохватки .

      Понякога слагам и маска за врата http://www.louis.de/_407c36c9efc62de...rtnr_gr=209725

      Отдолу не нося нищо специлно - риза, потник и т.н.т - униформата за офиса.

      Като ВладиЧ не карам , когато вали или има сняг.
      *Имам и прекъсване на застраховката за през зимата (15.Дек -1.Март) заради 10% отстъпка.

      В лоуис сега дават 15% отстъпка така , че действай бързо. Ето купона за остъпката http://cdnxl1.louis.de/newsletter/1116/gutschein_en.pdf

      Между другото и тук в Холандия продължават да карат но преdимно тези с GS/GSА/RT и Pan-Еuropea-ите ;-)
      Последно редактирано от gulemetov; 26-10-11, 23:38. Причина: маска
      Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

      Коментар


      • #4
        От: С каква екипировка карате зимата?

        Началото на годината си купих яке и долнище на Алпинстар якето е Адвенчър, миналата седмица карах като под него бях само по фланелка с къс ръкав, долнището не си спомням кой модел е но и то държи много топло. Имам и едно POLO купувано от фломаркта(това на български май не се пише така?) в Австрия карам с него лекото ендуро зимата в гората, вместо кросовите ботуши зимата карам със сноубордиски такива-няма студ, няма дъжд на гадовете сноубордисти поне това не може да им се отрече че е добро . Ръкавици имам десетки(включително бордистки гортексови) е там нищо не помага, евентуално гардове и подгреви, макар че и те ще са до един момент според мен. Има едни спецялни ръкавици за зимно каране с подгрев някаква италианска фирма ги предлагаше, трябва да потърся как се казваше( имаше и "одеала" за скутери доколкото си спомням). Зимата по-големия проблем наистина са студеният асфалт и гуми отколкото облеклото, макар че като знам зимата в Австрия асфалта как държи облеклото ти е по-големия проблем.

        Коментар


        • #5
          От: С каква екипировка карате зимата?

          аз планирам да похарча малко пари тук - http://gerbing.eu/eu
          това ще реши проблема генерално.
          LZ1NDI
          DR650SE K8

          Коментар


          • #6
            От: С каква екипировка карате зимата?

            За студения асфалт си има зимни гуми.
            За зимата си има подплати, полари, скиорски чорапи и ръкавици, маски за лице....

            Коментар


            • #7
              От: С каква екипировка карате зимата?

              Другата седмица ако остане време ще се разходя до Louis да видя какво има на намаление .... че и каска ми трябва. Моята не става за мен , лятото ми се свари тиквата с нея.

              Чорапчето го имам същото ... но понеже съм си зиморничев , незнам дали ще ми е достатъчно.

              Панталони ще ми трябват на 100% , щото моите BMW лятото ми е студено с тях, камо ли зимата
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • #8
                От: С каква екипировка карате зимата?

                Карам с яке Hein Gerike Tuareg, купено преди шест години, Явно доста са се променили нещата, мойто има само една подплата . Няма студ с него, карам и в сняг. Вода все още не пропуска, нося регенкомби, ама не го ползвам ... панталони Ruka, не са ендуро, почнаха да пропускат вода при силни дъждове, студ не. Ръкавиците са ми проблемни, и ми станаха интересни сноубордиските. До какви преходи сте правили с тях?? Генератора на мотора е мижав и не смея да го товаря с отопляеми ръчки. Мисля да тествам продуктите на EXO2, дават ги с доста по малка консумация на ток от тези от линка, пуснат от колегата горе.
                Прави ми впечатление, че са започнали в западна европа да ползват старата технология със съвременни материали за предпазване на ръцете зимата при по дълги пътувания...ако някой има идея как се казват тези "чохли" на инглишки или немски, ще съм му задължен, ако сподели.



                http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=547029
                Gnome Rhone AX2 800 1938
                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                Husqvarna Te 510 1989
                Argvmentvm ad novitatem

                Коментар


                • #9
                  От: С каква екипировка карате зимата?

                  Може би нещо от сорта на handle bar mitts muffs gloves или знам ли.

                  Ето в ибеи такива:

                  http://www.ebay.co.uk/itm/Oxford-Mot...item256257b08c

                  Има ги и в България по магазините (поне във Варна).
                  Иван Маринов
                  Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                  ЕНДУРО ВАРНА

                  Коментар


                  • #10
                    От: С каква екипировка карате зимата?

                    Да облечеш термо бельо, подгрев на ръкохватките и подходящи дрехи е най-малкото, което може да направиш.
                    Все пак зависи колко точно ще караш. В см. ще ходиш на работа с мотора за 20 мин. или ще правиш зимни преходи ?
                    Феновете на зимното каране се събират веднъж годишно (всяка година в началото на февруари) в Германия в Loh/Thurmansbang-Sollaдо (60км северозападно от Пасау)
                    Ключовата дума за търсене е "Elephantentreffen". Има писано много ( и филмчета има).
                    Няколко снимки само за онагледяване на събитието галено наричано "Слончето" на името на един стар германски мотоциклет ...









                    А за още по-екстремните има едно друго събитие - малко по на север (Финландия) 24 часово каране - 1000 мили с две пресичания на полярния кръг. Но преди това трябва да си покрил 1000 км за 24 часа преди да ти разрешат да се пуснеш на 1000 мили. Награди няма. Участниците са едноцифрено число...
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #11
                      От: С каква екипировка карате зимата?

                      Не мисля да правя покоряване на Европа през зимата ... това е сигурно , щото нямам никаква къмпинг екипировка за под 10°C
                      Просто да карам с момчетата от тукашните Africa Twin и Веспа клубове (с големи мотор, че малкия му кихна двигателчето)
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар


                      • #12
                        От: С каква екипировка карате зимата?

                        В студено време съм установил, че най-добре се чувствам с термо бельо и дебели ръкавици. А ако падне хубав сняг просто не карам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: С каква екипировка карате зимата?

                          Карам с екип Франк Томас ,ботуши ИХТ,каска Шой ама си е мой отдолу с тънко боне,ръкавици някакви гортексови.Горнището и долнището се събират с цип ,а под тях с голям полар Патагония да ми не вее на кръста.
                          Миналата студена и изборна Неделя дадох вота си ,цял ден возене но проблем.Само на вратът ми беше студено, сега малко ми хъркат скоростите.Някой да сподели нещо за тази част от облеклото си.
                          Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: С каква екипировка карате зимата?

                            Има специални яки за тази работа. Ако не искаш да търсиш и купуваш такава яка може да си вържеш най обикновена кърпа за глава под яката на якето, или малко шалче, а има и полари под каската, които са достатъчно дълги, за да пазят и шията.
                            Много е важно да се пазят шията, китките и евентуално глезените. Тоест така да ти се застъпва екипировката, че тези места да не остават голи на студа и вятъра, защото е безсмислено да слагаш добри якета и панталони в студа, ако ще ти вее на врата, на китките и глезените.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #15
                              От: С каква екипировка карате зимата?

                              Като ми е студено зимата,карам в Мола.Екипировката ми е скъпа и е ВНОСНА.Но я ползвам само за Сердика център.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X