Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една идея за изработка на куфари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Една идея за изработка на куфари

    Аз лично бих ползвал 2 мм алуминиева ламарина или 3 мм еталбонд. Това нещо няма огъване, дори мисля, че е по-добър вариант от ламарината. Закрепването съм го измислил, едиснтвения проблем е да намеря къде да ми направят ъглите за кутиите, понеже тези, които се продават за разни тонколони и прочее не стават. Тоест стават но няма да са с профила, който иска да пробвам и ще стане грозно. Идеята ми е да наподобя формата на куфарите TRAX, само че моите да са по-здрави.
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • #47
      От: Една идея за изработка на куфари

      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
      То моето си беше въпрос
      Искам мнение от хора с опит. В моя случай GS "ще ляга" /Пази Боже.../ Сам си правих стойките и те не са асеметрични а на равно разстояние..затова съм се спрял на еднакви по размер 32-36 литрови кутии...Закрепването на такива точно кутии може да се окаже по сложно заради профилите...Всъщност какво мислите коя е правилната дебилина на ламарината?????
      Аз ползвах алуминиева ламарина 1,5 мм и тази дебелина е повече от достатъчна. Гарантирано, лягали сме върху тях, натоварени
      По-дебела ламарина не е нужна, ще станат излишно тежки.

      Относно асиметричността на стойките и куфарите. Смело си правете асиметрични куфари и също асиметрични стойки, ако това ще ви позволи да използвате обема по-добре. Асиметричните куфари не влияят поведението на мотора по никакъв начин. Карал съм дори със само един куфар (другият демонтиран) няма никакъв, ама никакъв проблем. Всичко си е наред.

      Написаното е на база вече няколко десетки хиляди километра експлоатация на тези куфари: http://www.smehurko.info/moto/tech/side-panniers.php
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • #48
        От: Една идея за изработка на куфари

        Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
        Аз ползвах алуминиева ламарина 1,5 мм и тази дебелина е повече от достатъчна. Гарантирано, лягали сме върху тях, натоварени
        По-дебела ламарина не е нужна, ще станат излишно тежки.

        Относно асиметричността на стойките и куфарите. Смело си правете асиметрични куфари и също асиметрични стойки, ако това ще ви позволи да използвате обема по-добре. Асиметричните куфари не влияят поведението на мотора по никакъв начин. Карал съм дори със само един куфар (другият демонтиран) няма никакъв, ама никакъв проблем. Всичко си е наред.

        Написаното е на база вече няколко десетки хиляди километра експлоатация на тези куфари: http://www.smehurko.info/moto/tech/side-panniers.php
        Благодаря за изчерпателния отговор...Истината е , че всичко трябва да се прави с една мисъл. Стойки...куфари...От много комбинации само проблеми стават
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #49
          От: Една идея за изработка на куфари

          Алуминиевите сандвичи са са с плънка от термопластични пласмаси като полиетилена например, сигурни ли сте, че Еталбонд е с ПВЦ?

          Коментар


          • #50
            От: Една идея за изработка на куфари

            Еталбонд е търговско наименование на алуминиеви композитни панели. Представлява пластмасова сърцевина с два тънки алуминиеви листа от двете страни. Специално за мотокуфари не е най-добрият материал по много причини. Илко е посочил как и от какво се правят правилните куфари.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #51
              От: Една идея за изработка на куфари

              Еталбонда е по-устойчив донякъде на огъване или усукване, поради конструкцията си, но в един момент просто се разпаря като стари дънки. Определено лист дурал 1,5 или 2 мм е много по-корав. При авария ще се изкриви, но няма да наруши целостта си. Аз стартирах производството на моите куфари, само че ще направя нещо, което досега не знам някой да е правил. Играчката е огромна, но мисля че ще си заслужава. Споделих идеята с няколко колеги и я харесаха. Остана само изпълнението, имам 24 броя профили, на които трябва да огъна два ръба по 45 градуса, а 2 мм дурал с ръчен абкант е почти невъзможно да се огъне, поне не и с такъв, направен от 6 мм дебели П образни профили Огъва се абканта, но ламарината не помръдва
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • #52
                От: Една идея за изработка на куфари

                Твоята идея за куфари ми допада, но е МНОГО голяма заигравка. За по-успешен абкант може да използваш релси. (Свържи се с тъмнозелените братя за доставка)
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #53
                  От: Една идея за изработка на куфари

                  Абе Чанев, що не каза че си намерил дурал за огъване. Мислех, че е прост алуминий.
                  Дурала не се огъва, а се чупи. Сменяй стратегията. Иначе е по-здрав и от рамата на мотора.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Една идея за изработка на куфари

                    Доколкото разбрах той иска да направи куфарите от отделни панели и огъва само ъгловите профили, които може да са от обикновен аламин.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Една идея за изработка на куфари

                      Както викат циганите – "Това не е халумин... Това е дур халумин"...
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #56
                        От: Една идея за изработка на куфари

                        Всъщност не знам дали е алуминиева сплав или дуралуминий, все тая, мега твърдо е. Нищо де, ще отида в старт инжинеринг да ми ги нагънат. Втори абкант не мисля да правя, няма смисъл, освен ако не завалят поръчки след това Материалите ще излязат не повече от 100 лв, за огъване още 40-тина примерно. Рязането си го правя сам със зегето и с един мастар, напук Всъщност зора е да се огънат само ъгловите профили, другото е бош лаф и много нитене. Основна цел на куфарите е да нямат остри ръбове, за да не съдерем някой чорапогащник. Това може да се постигне единствено и само с такива профили, огънати от мен или готови. готови такива се продават, но крайно кекави. Разбира се може и целия куфар да се нагъне така, но първо че няма всичките ъгли да са обли и второ искам при повреда нанякоя от страниците при Полягване На Африката Върху Бордюр или Паве примерно да може да се отремонтира с минимални усилия. Смятам да ползвам от онези нитове, които се бият с чук, дори имам такъв дорник, с който се оформя обла главичка. Не разбирам каква е тази повсеместна любов към гадните поп нитове Не знам кога ще са готови, понеже много се туткам, но живот и здраве някой ден ще ги предложа за сравнителен тест по здравина с разни ТУРАТЕК ЗЕГИ, Таксове и прочее адвенчър измишльотини, дето се разпадат още на турската граница по път към адвенчър маршрутите
                        Последно редактирано от c_chanev; 02-09-12, 09:46.
                        Yamaha XT​M600E '98
                        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                        Коментар


                        • #57
                          От: Една идея за изработка на куфари

                          Чанев, а защо просто не последваш примера със куфарите от сгъната ламарина, но да не правиш 1 ъгъл от 90 градуса, а вместо него 2 ъгъла по 45 градуса. Вместо ръб ще имаш скосена страница. Това ще ти удоволетвори изискванията, а ще е много по-лесно за постигане. Помисли по тоя въпрос. Ако не искаш изцяло ползвай го поне за страниците.
                          Относно поп-нитовете, не мисля че има смисъл да си играеш с чука докато те заболи ръката. Освен това на всеки нит трябва да подложиш опора докато го чукаш и т.н. Поп-нитовете не са мръднали при мен, при все че не сложих много. Исках да пробвам как е с малко нитове. Винаги можех да добавя още, ако се окажеше нужно, но не е. Държат си перфектно.
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • #58
                            От: Една идея за изработка на куфари

                            Да Лари, мислех, но изтъкнах причините, поради които не искам да го правя така. Вече съм нарязал парчетата за профилите (и в задника имам алуминиеви стружки). Остава само да ги огъна. Натам вече е лесно. То ако беше лесно аз нямаше да се хвана
                            Последно редактирано от c_chanev; 02-09-12, 12:19.
                            Yamaha XT​M600E '98
                            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                            Коментар


                            • #59
                              От: Една идея за изработка на куфари

                              Чистият алуминий е като кашкавал , нищо не става от него. Това което се продава на листове е дурал /дуралумин/ , и в зависимост от примесите е с различна твърдост , в зависимост от тази твърдост и дебелината на материала , се огъва повече или по-малко. Обръчите на каплите от какво са направени?
                              Чанев , на прав път си , но първо трябва да пробваш с парче от материала ,дали ще се огъне колкото ти трябва , без да се спука.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • #60
                                От: Една идея за изработка на куфари

                                Пробвах с парче 5 см, гъне се разкошно! Просто когато бутна в абканта дългото парче му идва в повечко, иска си професионален. Най-големия тормоз накрая ще е да направя 16 броя ъгълчета, които да покриват снадките на профилите. Може да се изработи матрица и да се щамповат, но цената няма да си заслужава за толкова малко бройки.
                                Последно редактирано от c_chanev; 02-09-12, 13:12.
                                Yamaha XT​M600E '98
                                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X